Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd Audi a4 b5 czy wymieniać?


Lukass932

Rekomendowane odpowiedzi

To zależny od Ciebie :) ja bym wymienił kpl i miał z głowy na 60 tyś :) Ogolnie cięzko jest ocenić faktyczny stan zuzycia rozrządu. Pasek nawet który wygląda na prawie nowy tez może się zerwać albo pogubić zęby a w dieslu wiesz czym to grozi. Za około 600zl masz konkret kpl rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek napisz jakie masz oznaczenie sinlika bo rozrząd do silnika AJM jest drozszy o 400 zł ponieważ dochodzi dodatkowy napinacz hydrałliczny czyli jakieś 700-800 zł na dobrych częściach a w silniku na pompie wtryskowej czyli AFN .1z AHU koszt ponad 300 zł razem z pompą wody licząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek napisz jakie masz oznaczenie sinlika bo rozrząd do silnika AJM jest drozszy o 400 zł ponieważ dochodzi dodatkowy napinacz hydrałliczny czyli jakieś 700-800 zł na dobrych częściach a w silniku na pompie wtryskowej czyli AFN .1z AHU koszt ponad 300 zł razem z pompą wody licząc

Po roczniku można sądzić że raczej silnik na pompie :)

Jak kupować pasek to tylko GATES lub CONTINENTAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny rozrząd z pompą Hepu i paskami wielorowkowymi to koszt ok 400zł. Plus robocizna :-) U mnie na poczekaniu jeden wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem nie dawno przed tym samym dylematem. 40 tkm i minęło pięć lat. Wymieniłem całość na nowy. Kupiłem kpl. INA wraz z nowymi śrubami ( 265 zł)i.Co ciekawe w komplecie był też pasek INA. Ciekawe kto go robi dla nich.Wymieniłem też pozostałe paski i pompę wody ( bez konieczności). Jest okazja na termostat.Po wyjęciu rozrządu pasek dalej zachowywał 25 mm szerokości a rolki były w idealnym stanie.Śmiało mogły by jeszcze polatać .Znam gości co nie wymienili rozrządu zgodnie z kalendarzem i nic złego się nie dzieje. WV polo 7 lat a pastuch 8 .Tylko zadaj sobie pytanie Czy 265 zł jest warte ryzyka jakie ponosić będziesz każdego następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...