Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda na głośnikach


Rekomendowane odpowiedzi

Montuje sobie głośnik 16,5 cm w przednich drzwiach. Panel już spasowałem, tylko niepokoi mnie jedna rzecz. Jak popadał sobie dzisiaj deszcz to zauważyłem, że woda kapie w miejscu gdzie będzie siedział głośnik i boje się, że jak go tam zamontuje to szlak go trafi po jakimś czasie. Czy może ma ktoś jakiś patent jak osłonić głośnik? Fabryczny był przykręcony do boczku i osłonięty tą pianką, ale takie rozwiązanie odpada ze względu na rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast niwelować skutki, wyeliminować problem u źródła.

Poszukaj sobie nowych uszczelek szyb, niefajnie mieć akwarium w drzwiach. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast niwelować skutki, wyeliminować problem u źródła.

Poszukaj sobie nowych uszczelek szyb, niefajnie mieć akwarium w drzwiach. :whistling:

Z tego co się orientuje woda w niewielkim stopni zawsze dostaje się między uszczelkę i szybę przy mocniejszych opadach czy myciu samochodu, wymiana uszczelki na pewno zmniejszyła by ten proces, ale na pewno nie wyeliminowała go całkowicie. Akwarium w drzwiach nie będzie ponieważ drzwi mają przeznaczone do tego odpływy, które są oczywiście drożne w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy tak że kapie. Możesz gdzies dorwać taką gąbeczke i polączyć z tą "wyciszeniową"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie wiem jak jest w b5 ale w b6 i b7 przez drzwi przelatują hektolitry wody i nie jest to problem uszczelek, taka konstrukcja drzwi.

Oryginalny głośnik z tyłu ma taką "żaluzję" która zapobiega laniu się wody po głośniku, niestety paskudzi ona dźwięk z głośnika.

Po usunięciu żaluzji woda leje się po głośniku a jak nie ma głośnika to radośnie leje się na dywany, sam tego boleśnie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...