Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Stukanie zaworów przy odpalaniu zimnego silnika


lukasho2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tak jak w temacie gdy odpalam zimny motor słychać stukanie zaworów, po sekundzie jest cicho .Dodam ze od ostatniej wymiany oleju( 15W 40 Mobil 1) przejechałem około 5 tyś....czy możliwe ze popychacze juz do wymiany..czy może zły olej ?.dodam ze na ciepłym stukają gdy jeżdżę po mieście jak silnik nagrzewa się do 90 stopni ...czytałem tematy na ten temat ze niby to jest normalne ze na zimnym silniku jest mniejsze ciśnienie itd...ale jeszcze kilka miesięcy temu czy odpalałem na zimnym czy na ciepłym nigdy nie słyszałem żeby coś dzwoniło..czy coś z tym robić czy dalej jeździć i regularnie wymieniać olej?? doradźcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za inteligentny pomysł zeby do tego silnika nalać oleju mineralnego? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim silnik zassie olej to sobie musi postukać, popychaczami to się będziesz martwił jak ci będzie stukał po nagrzaniu silnika, gdyby byly juz zuzyte to byś je słyszał właśnie przy ciepłym silniku po dłużeszej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewertowałem temat jaki wlewac olej do silników jak mój i z podobnym przebiegiem,większość obstaje przy semisyntetykach..czy to oznacza że mój motor szybciej sie zużyje?? auto mam póltora roku przejechałem ok. 70 tys zawsze lałem mobila 15w 40 wymieniałem co średnio 8 , 9 tysięcy...nigdy nie było problemów z silnikiem ..czy z zaworami.zdarzyło sie może raz czy dwa że przed wymiana słychac było szklanki - wymiana oleju i było git...chciałbym pośmigac tym autkiem przynajmiej 2 lata i teraz pytanko czy zostac przy mineralnym? i tak jak cobradd pisze nie przejmowac sie stukaniem na zimnym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien na pół syntetyk i bedzie git.tematów juz takich bylo multum.poszukaj.Jezeli wymiana nic nie zmieni szklanki do wymiany. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...