Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 ADR ADP Termostat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sprawa wygląda tak:
Zastanawia mnie czemu nigdy wskazówka na liczniku nie stoi równo na 90 stopniach, zawsze zatrzymuje się minimalnie przed "90". Nie pamiętam dokładnie ale na VAGu temperatura była w okolicy 84 stopni, chyba (za niedługo sprawdzę jeszcze raz). Termostat umarł? Czy niższa o te parę stopni temp. silnika od jego optymalnej temperatury pracy może mieć wpływ na spalanie? Czy to może wina jakiegoś czujnika temperatury? Powinny pojawiać się jakieś dodatkowe objawy usterki termostatu/czujnika?

Pozdrawiam

PS.
Nazakładałem tyle tematów bo jutro wybieram się do sklepu, a wpadło mi trochę gotówki, więc od razu bym wszystko pozamawiał/ kupił :wink:

Opublikowano
Czy niższa o te parę stopni temp. silnika od jego optymalnej temperatury pracy może mieć wpływ na spalanie?

tak

Powinny pojawiać się jakieś dodatkowe objawy usterki termostatu/czujnika?

Bóg jeden to wie...raczej niema zadnych

PS temat jest walkowany w tememacie diesli

Opublikowano

wpisałem na allegro "czujnik temperatury audi" wywaliło mi stertę różnych czujników. Zastanawiam się teraz który ewentualnie musiałbym wymienić. Chodzi o czujnik temperatury silnika, czy czujnik temperatury cieczy chłodzącej? Czy to może to samo?

Opublikowano

Kaziu_Wichura, Ja jak kupywałem termostat to temp. otwarcia to jest właśnie 83-84 stopnie(zależy od firmy termostatu) także to chyba normalne że tyle pokazuje.Przynajmniej mi sie tak wydaje.

Opublikowano

HANS PRIES

100 957 DE5 HP100 957 19,28 zł

VERNET

6276.87 6276.87 40,89 zł

WAHLER

3141.87D WA3141.87D 101,98 zł

cholera, podrozał ten Wahler... (ceny z interCarsu)

Czujnik temperatury silnika to nie termostat.

Jesli masz walnięty termostat, to podczas postoju temperatura powinna dojść do 80°C,

natomiast podczas jazdy spada do 60°C.

Jesli masz walnięty czujnik, to wskazania będą "szaleć"

A Ty masz po prostu stała temperaturę na VAGu.... (84°C).

Opublikowano

no właśnie a powinna być 90°. Czyli coś z czujnikiem bo na trasie mi temp nie spada.

Opublikowano

ja mam wskazania 90 stopni na liczniku (no może tak 89), a w klimatroniku (kod 51) od 83 do 86

Opublikowano

byłem w sklepie dzisiaj, dowiedziałem się, że czujnik temp. to koszt około 100 zł o termostat zapomniałem się zapytać.

Opublikowano

ceny termostatów masz powyżej (z InterCarsu)

Opublikowano
ceny termostatów masz powyżej (z InterCarsu)

tak wiem. Dzięki ci bardzo za te ceny.

Na początku wymienię chyba czujnik potem termostat. Orientujecie się, gdzie znajduje się ten czujnik i czy jego wymiana jest skomplikowana?

Opublikowano

przeglądałem Etkę 6 i znalazłem jakiś czujnik temperatury ale on znajduje się w innym miejscu. Ten o którym piszesz to raczej ten z numerem 22, a ten co zaznaczyłem jest opisany jakoś czteropinowy czujnik temp. Co ty na to?etka.jpg

Opublikowano

to jest czujnik czarny : czujnik temperatury zewnetrznej...

Ten od cieczy chłodzącej będzie ... zielony ? :roll: :mrgreen:

Opublikowano

a ten z numerem 13 "sensor temepratury dla sterownik: co to będzie? Jedyn słowem, powiedz mi który powinienem wymienić. Podaj numerek najlepiej :mrgreen:

Opublikowano

a ja zauważam następującą rzecz, jak jadę tak jadę w granicach 160/170 km/h temperatura mi spada tak z max jedną kreske, czy to już termostat niedomaga?

Opublikowano
a ja zauważam następującą rzecz, jak jadę tak jadę w granicach 160/170 km/h temperatura mi spada tak z max jedną kreske, czy to już termostat niedomaga?

najprawdopodobniej

Opublikowano
a ten z numerem 13 "sensor temepratury dla sterownik: co to będzie? Jedyn słowem, powiedz mi który powinienem wymienić. Podaj numerek najlepiej

moment, możesz mieć rację :oops:

Opublikowano

krew mnie już zalewa, tyle tych czujników temperatury. Na allegro kurdę są: czujnik, temp cieczy, czujnik temp. wody, czujnik temp. silnika itd. Zielone, czarne, niebieskie... bla bla bla

#$%?#$%$#?%#$%?

[ Dodano: 18-12-2006, 14:31 ]

kurde a tak w ogóle to który czujnik odpowiada za to jaki sygnał idzie do licznika i do kompa?

Opublikowano

czujnik temperatury cieczy chłodzącej : G62

koloru zielonego

numer : 059919501A

zielonymd4.th.jpg

jak na aukcji allegro

sensor temperatury : G2

odpowiada za to co widzisz na desce rozdzielczej, jest koloru niebieskiego

numer : 025906041A

niebieskicr3.th.jpg

taki jak na tej aukcji

Jeśli już chcesz wymieniać, to ten w kolorze zielonym.

Co prawda w ETCE jest :

etkamx7.th.jpg

ten numer (12) oraz kolejny 13, że to jest niebieski

Najlepiej jak zobaczyszy u siebie jak one wyglądają.

Opublikowano

a w takim bądź razie ten z tyłu głowicy to od czego jest? Gdzieś czytałem, że jeden czujnik czteropinowy odpowiada naraz za sygnał do licznika i do sterownika (po dwa piny)

[ Dodano: 18-12-2006, 15:43 ]

patrz tutaj piszą o jakimś czujniku, chyba o czujniku cieczy chłodzącej http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=51291&postdays=0&postorder=asc&highlight=czujnik+temperatury&start=20

Cytuję:

w tym czujniku sa w zasadzie 2 czujniki - G2 i G62:

piny 1 i 2 - G2 - sygnal na zegary deski rozdzielczej;

piny 3 i 4 - G62 - sygnal do ECU.

g262aymao3.jpg

[ Dodano: 18-12-2006, 15:43 ]

z tym, że oni mówią o innych silnikach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.