Skocz do zawartości
IGNOROWANY

układ podciśnienia


wilku213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Składam ADRa i został mi układ podciśnienia.

Jak by ktoś mógł wrzucić zdjęcie jak popodłączane są przewody podciśnienia i gdzie.

Chodzi o przewód z serwa, ten cieniutki przewodzik z kolektora ssącego i na przepustnicy też jest wejście na ten cieniutki przewodzik..

Najlepiej jakieś foto jak to powinno wyglądać, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki przewód z przepustnicy idzie do regulatora ciśnienia paliwa - jest na końcu listwy wtryskowej.

Co do serwa: od serwa idzie do zaworu który przepuszcza tylko w jedną stronę - umieszczony jest na wcisk między dwoma ostatnimi żeberkami kolektora. Od jego spodu wychodzi gumowy wąż który idzie do dolotu przed przepustnice - są tam dwa króćce, jeden właśnie od podciśnienia serwa a drugi od odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania odnośnie ADR to wal bo rozbierałem wszystko wokół niego nie raz tak że mogę to robić prawie z zamkniętymi oczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na odmę (to takie plastikowe powyginane kolanko który przychodzi do bloku po prawej stronie silnika) bo bardzo często jest pęknięta i puszcza lewe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Labiel powiedz mi czy podciśnienie ma jakiś wpływ na gaśniecie auta przy hamowaniu. I jaka to będzie usterka i w którym miejscu mogła się pojawić. Za szybka opowiedz z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć bynajmniej nie zetknąłem się jeszcze z takim problemem. A gaśnie typowo podczas hamowania czy podczas wrzucania na luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasnie jak dojezdzam do skrzyzowanie i hamuje. Jak go odpale i stoi na luzie czasem mu sie zdarzy zgasnac ale bardzo zadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na nieszczelność w dolocie, między innymi właśnie na tą odmę o której mówiłem. Na luzie faluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ale bardzo nie jest to odczuwalne falowanie. Zbierac tez sie zbiera. To w takim razie jutro z rana sprawdze czy gdzies przy tej odmie jest jakis przedmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiuknij plakiem w okolicach dolotu najszybciej go sprawdzisz jak zacznie szaleć to znaczy nieszczelność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...