Skocz do zawartości
IGNOROWANY

osłony gumowe na maglownicy


ynos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

będę wymieniał osłony gumowe na końcach maglownicy (drążkach) i mam pytanie czy oryginalne osłony mają jakiś otwór, czy nic takiego nie ma i po założeniu opasek mają być na tyle szczelne by nie zasysać/wypychać powietrza na zewnątrz przy pracy magla?

Kupiłem osłony i mają małą dziurkę, sprzedawca tłumaczy, że po to by harmonijki ładnie się rozciągały i ściskały podczas kręcenia kierownicą - ale przecież wtedy będzie np. zasysało kurz, piach itd. na element, który powinien być chroniony przez te gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny mieć żadnych otworów dziurek bo jak sam napisałeś woda i syf będą dostawać się pod osłonę - bez sensu co to za osłona przed czym :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego będę ją oddawał-sprzedawca tłumaczy, że zaczęli tak robić po to by gumy nie zasysało do środka, gdy drążek wyjeżdża z magla i nie pęczniała od powietrza, gdy ma się zdusić podczas wciągania drążka do magla.

Tak jak pisałem bez sensu mi się to wydało ale mówię, że może się nie znam.....

Czyli Wasze gumy są szczelne i gdyby je zdusić ręką na jednym końcu , to poza ręką będą się starały wybrzuszyć (jak balon) - muszą być na tyle szczelne po założeniu na magiel?

Zasada ich pracy jest taka sama jak na przegubie - szczelne u mocno zaciśnięte opaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze sie zalozy, oddessie czesc powietrza po montazu nowej oslony to nie powinno nic sie zasysac ani wsysac

ta sama regula jest przy montazu przegubow i oslon, po montazu trzeba delikatnie podwazyc srubokretem oslone zeby cisnienie powietrza w srodku sie wyrownalo i to tyle, a te oslony z dziurką mają to pewnie ulatwic ale sredni to chyba pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...