Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drżenie pedału gazu przy wysokich obrotachpow. 3,5 tys obr


audison88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie powiedzcie co może powodować to drżenie czuć tylko na pedale gazu i sprzęgła zresztą na miejscu pasażera czuć w okolicy nóg na fotelach jeszcze tego nie czuję. Dodam że jak wrzuce na luz to drżenie ustaje czyli to jest od silnika ale wie może ktoś co niedomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dwumas, albo poduszki skrzyni silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tego się boję ale jak to sprwdzić czy to napewno to?

A u ciebie czuć coś wogóle na gazie albo sprzęgle?

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 16:24 ----------

wie ktoś z kolegów może jeszcze na ten temat coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubolewam nad tym samym i nie wiem czy to jest efekt zuzycia kilku elementow w glowicy... u mnei nowe poduszki nie przyniosly efektow, przegub jeden wewnetrzny tez nowka i nic sie nie zmienilo... powyzej pewnych obrotow silnik po prostu nie pracuje ladnie tylko rzęzi i rezonansuje minimalnie

obstawiam napinacz lancuszka wraz z lancuszkiem + luzy na tulejach zaworów (same uszczelniacze tez mam u siebie do wymiany)

zbieram kase na remont glowicy i zobacze czy cos sie poprawi po tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tego się boję ale jak to sprwdzić czy to napewno to?

A u ciebie czuć coś wogóle na gazie albo sprzęgle?

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 16:24 ----------

wie ktoś z kolegów może jeszcze na ten temat coś?

U mnie nic

U kolegi w A3 TDI to właśnie jest ale bardziej na niskich obrotach i podobno dwumas do wymiany.

Nie wymieniał i tak jeździ

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dwumas. Rozpędź samochód do ~50km/h i wrzuć 5 bieg, poczym wciśnij gaz. Jeżeli zacznie płynnie przyspieszać i nie będzie żadnego szarpania itp. to znaczy że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę zrobić taki test dodam ze to denerwujące bo to benzyniak i nie powinno być czegoś takiego :doh: Myślałem, że ten silnik będzie bardziej aksamitny a tu teraz muszę szukać przyczyny. Szkoda, że nie mam 100 % pewności co dwumasy tj.: "miałem to samo zmieniłem dwumase i teraz nic nie drży":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko ze dwumas u mnie nie szarpie ale kiedys dostal mocno po d*pie wraz ze sprzeglem wiec to moze byc tez to...

moze to byc lozysko igielkowe sprzegla... lub sama tarcza sprzegla sie powykrzywiala bo jest juz tak cienka i sie deformuje... ale to trzeba i tak rozebrac i sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli, że dostał d*pie?

Pewnie dobra myśl z tym zrzuceniem skrzyni bo nawet mam uszczelniacz wału do wymiany bo sie sączy olej:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz się zagrzebałem i nie miał mi kto pomóc, próbowałem sam, w pewnym momencie tylko dym poszedł ze sprzegła, to było półtora roku temu ale 250tys km i ten incydent na pewno dał się we znaki zarówno dwumasowi jak i reszcie sprzęgła, tym bardziej w quattro, od tamtego czasu tylko czekam az padnie bo mam juz caly komplet drugiego sprzegla na wymiane ale cos nie chce padać, nawet sie nie slizga przy 180KM skubane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie takiego upalania nie było choć nie wiem co było wcześniej ale wydaje mi się ze jak go kupiłem to nie miał tego drzenia:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo nie tylko od upalania pada, łożyska tez... wiek i przebieg robią swoje, a skoro uszczelniacz wału masz do wymiany to bierz się do roboty i przy okazji obadasz sprzęgło, tylko potem zdaj relacje z tego dla potomnych co tam się dzieje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak zrobie jeszcze jak by mi sie tak udalo to bylo by sie czym chwalic:decayed:

Ale tak na dwu mase trzeba kase miec zeby dwa razy skryzni nie zrzucac.

Myzslalem ze moze sie uda jakos inaczej zaradzic tzm wibracjom:kwasny:

---------- Post dopisany 10-06-2013 at 15:09 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 22:01 ----------

sprawdziłem tak na piątym biegu i nic to mrowienie pojawia się ale w tym właśnie przedziale obrotów:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...