Skocz do zawartości
IGNOROWANY

proszę o pomoc w odczytaniu logów


kolec05

Rekomendowane odpowiedzi

Logi trochę krótkie ale jeśli masz problemy z dynamiką auta to pierwsze co sprawdź to dziurawy dolot powietrza doładowanego (począwszy od turbo do kolektora ssącego) bo stała wartość masy powietrza na poziomie 847,9 mg/skok mnie niepokoi - zwłaszcza przy niedoładowaniu turbo do 2300 obrotów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolot sprawdzałem wcześniej w wąż od turbo wpiełem durzy króciec a przed samym kolektorze ssącym podłączyłem manometr i ciśnienie trzymało więc układ powinien być szczelny napompowałem 1,5 bara i ciśnienie nie schodziło wydaje mi się turbawka się mogła rozszczelnić ale dla pewności jeszcze raz sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet to znacz jakie grupy wszystkie .

---------- Post dopisany 03-07-2013 at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany 24-06-2013 at 19:29 ----------

ot nowe logi myślę żeby jeszcze baypasa zrobić nie powinno się nic stać sorki że nie pokoleji spieszyłem się .z góry dziękuje za pomoc.

log 04 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 05 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 03 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 06 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 09 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 07 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 010 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 011 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 012 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

log 08 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos nie tak z autem ????

ta masa powietrza jak na 1Z az za ladna ... moze jakas minimalna nieszczelnosc jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grupie 011 aktualne doładowanie jest za małe niż powinno być . kolektor sący cały był zawalony sadzą z 0.5l wyskrobałem a potem wypiaskowałem go . egr zaślepiłem kwsówką i już żaden syf mi tam nie leci . ale turbina powinna przeładowywać a nie stety na dolnym zakresie nie chcę brat ma vento też 1z i mu cały czas przeładowuje no i tak myśle że może turbina ma nieszczelność a przepływkę kupiłem nową dwa lata temu . za pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brat ma zle.

Wydaje mi się ze szukasz dziury w ... całym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra po sprawdzam jeszcze te nie szczelności spróbuję jeszcze kolektor ssący dokręcić chociaż nie będzię łatwo na zimny silniku właśnie wydaje mi się bardziej dynamiczy przynajmniej takie mam wrażenie . tak jak by trochę za pedałem gazu nie szedł ale powyrzej 2000 tyś już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź cały dolot, a przede wszystkim łącznik gumowy przed samym kolektorem ssącym i rurę wychodząca z turbo, kolektor ssący 10Nm się dokręca wiec stosunkowo lekko, nic na siłę, bo tam gwint(aluminium) delikatny jest, tam nie zdarza się by była nie szczelność, nową uszczelkę dałeś kolektor-głowica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...