Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki pistolet do lakierowania.


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni przeglądam różne fora lakierników i ogólnie na necie szukam jakiegoś sensownego nie drogiego pistoletu lakierniczego do 300 zł. Wiem że nie kupię za tą kasę pistoletu dobrej marki ale nie chciał bym żeby był do wyrzucenia po pierwszym malowaniu. Kompresor będzie ze zbiornikiem 50L, dwa cylindry o wydajności na wyjściu 230L/min. Sporo ludzi poleca Jonnesway Ja-6111. Macie jakieś propozycje sprawdzonych pistoletów za nie dużą kasę? Pistol będzie używany sporadycznie do jakiś poprawek lub lakierowania jednego elementu. Dysza raczej uniwersalna 1,4 żeby można było polakierować podkładem, bazą i klarem. Wiem, że lepiej było by mieć ze trzy pistolety (jeden do podkładu, drugi do bazy i trzeci do bezbarwnego) ale może jeden wystarczy? Pistolet raczej HP lub RP bo HVLP potrzebuje powyżej 400L/min powietrza. Jest jeszcze opcja LVLP ale z tych tanich to chyba nie ma co wierzyć że taki będzie naprawdę. Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego :hi:kupiłeś już jakiś pistolet? ja jestem na etapie zdobywania wiedzy tylko prywatnie coś pomalować element lub zaprawki myślałem o SITO ale nie mam pomysłu na kompresor i nie wiem czy chcieć wysoko czy nisko ćisnienowy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem właśnie sito HP czyli wysokociśnieniowy z dyszą 1.4. Całkiem dobrze się nim lakieruje i za tą kasę z tego co czytałem nic lepszego się nie kupi. Niskociśnieniowe pistolety (prawdziwe niskociśnieniowe) są bardzo drogie i potrzebują bardzo dużo "wiatru" więc trzeba mieć bardzo wydajny kompresor żeby taki pistolet obsłużyć. Niskociśnieniowe mają dużo więcej "dziurek" przez co przelatuje przez niego bardzo dużo powietrza ale pod niższym ciśnieniem. Kompresor kupiłem 50L jednocylindrowy więc nic specjalnego ale do tego pistoletu na nie duże powierzchnie w zupełności wystarczy, ponadto będzie on używany bardzo sporadycznie więc nie widziałem sensu pchać się w drogie kompresory z dużą wydajnością. Mam zamiar za jakiś czas lakierować sobie felgi biedrony na sezon zimowy i zobaczymy jak to wyjdzie. Póki co ten pistolet w połączeniu z kompresorem 50L jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja papę dni temu kupiłem do prywatnego użytku taki Pistolet lakierniczy LVMP AUARITA model K-400 1,3 (3518661688) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

jak na razie jestem zadowolony, kompresor 50L max 8bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pistolet to nic innego jak HP (wysokociśnieniowy). Widać to po konstrukcji głowicy. W większości aukcji piszą brednie w opisach. Poczytaj kolego na forach lakierników na temat pistoletów, można się dużo dowiedzieć. Najważniejsze że dobrze się spisuje :wink: .

Wysłane z mojego MT27i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...