Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immo POMOC!!!!!


Debian27

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki bo mam problem. Opisywałem go w innym poście ale cisza.

Mianowicie w ten poniedziałek pojechałem na zakupki i po ich zrobieniu nagle błąd immo i d*pa nie dało się odpalic, więc zdjąłem klemy chwile poczekałem, założyłem, autko odpaliło pojechałem pod dom, zgasiłem, i już była d*pa. Zdejmowanie klem czekanie godzinami, rozładowywanie całkowite napięcia nic nie dało, żeby było miło dodam, że byłem w miejscowości oddalonej o 70 km od domu :(( Zadzwoniłem po kuzyna żeby przywiózł mi lapka z kablem i kluczyk zapasowy. Odpalanie drugim kluczykiem nic nie dało Vag pokazywał dwa błędy

01176- Key signal too low

17978-Engine start blocked by immobilizer

z czego 17978 nie dało się wogóle usunąć !!!!

Więc autko na lawetke i do domu ...masakra !!!!!!!!!

Dobra drugi dzień immo nagle ładnie zgasło i auto odpaliło<WOW> Więc poczytałem forum i postanowieł m iść za radą kolegi spedyta z postu http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-immobilizer-1649/.

Wczoraj wszystko porozkręcałem i na pierwszy rzut oka wszytko było wporządku, więć odpiąłem konektor przy stacyjce podoginałem lekko blaszki, popsikałem konaktem. Poskładałem do kupy. Auto odpaliło bez żadnych problemów i migania kontrolki immo. Pojechałem do garażu pokasowalem wszystkie błędy. Spróbowałem odpalić dwa trzy razy, kilka razy poprzekręcać stacyjką i było ok. Ale nagle ostatecznie chciałem zagarażować przekręcam stacyjke i immo mryga, ale normalnie odpalił :(( oczywiście tym razem już tylko błąd 01176- Key signal too low. Skasowałem błąd wjechałem do garażu, popróbowałem kilka razy immo sie nie zaświeciło. Dzisiaj rano wsiadam znowu to samo <załamka> i znowu błąd 01176- Key signal too low, ale normalnie odpalił i pojechałem do pracy w której to właśnie pisze i pytam się Panowie czy coś jeszcze można z tym zrobić ????Kurka wodna dzień w dzień dojeżdzam do pracy mam 60 KM. Ratujcie bo boję się poniedziałkowej sytuacji która skończyla się lawetą :( Można coś jeszcze sprawdzić ?? W zasadzie hmm może drugim kluczykiem pojeździć....nie wiem sam bo w poniedziałek na obydwóch nie dało się odpalić, ale też w poniedziałek miałem dwa błędy a tak jak dzisiaj jeden. POMOCY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności możesz zlutować to złącze (same kable oczywiście), tylko czy problem słabego styku jest pod kierownicą czy przy puszce immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to można sprawdzić i gdzie mam immo w liczniku ?? a może coś nie tak z akumulatorem ?

---------- Post dopisany at 08:56 ---------- Poprzedni post napisany at 08:44 ----------

słuchajcie przy zapasowym kluczu mam dołączoną plastikową zawieszkę z 2 literowym oraz 4 cyfrowym numerem co to takiego??

i jeszcze jedno gdzie u mnie jest immo?? panowie plzzz jak cos to pw. Autko jak z opisu.

---------- Post dopisany at 09:10 ---------- Poprzedni post napisany at 08:56 ----------

up

---------- Post dopisany at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany at 09:10 ----------

Panowie byłem teraz w aucie przkręcałem z 25 razy kluczyk i ani razy nie załapał błędu immo, ale w pewnym momencie jak przekręciłem stacyjke o zauwżayłem, że kontrolki sa przyciemnione i było 3 krotne piknięcie. Co to !!!!!!!

---------- Post dopisany at 13:20 ---------- Poprzedni post napisany at 10:30 ----------

ktoś coś podpowie ??

---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

Ludzie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rocznika wynika,że immo masz w osobnej puszce. Dla potwierdzenia połącz się przez adres 25 , sprawdź jeszcze złącze przy puszce immo. Musisz zdjąć osłonę nad pedałami i z prawej strony takie białe pudełeczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, a słuchajcie co z tą adaptacją ?? chodzi o kodowanie kluczy tak ?? i jeszcze jedno pytanie przy kluczu zapaposwym mam przywieszke na której są diwe literki i 4 cyfry mam rozumieć, że te 4 cyfry to pin do.........no właśnie do czego.... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Znowu ta sama historia ni z tąd niz owąd koniec immo miga nie odpalę. Błąd z Engine nie skasuje bo się nie da jedynie z immo błąd o słabym sygnale. Dodam, że mam dwa kluczyki i na obydwu to samo. Zrobiłem adaptacje immo nic nie pomogło, chciałem od nowa zaprogramować kluczyki gdyż mam przywieszke z kodem ale podcza logowanie do immo jest zrywane połączenie i Vag com łączy się z immo od początku. Dobrałem się do puszki immo. Popsikałem konaktem lecz bez zmian. Myślę, teraz nad samym wkładem staycjki a mianowice nad tym drutem w pierścieniu czy to czasami nie jego wina. Pomóżcie może ktoś z Was po powyższym opisie wpadnie na jakiś pomysł....!!!!!!

---------- Post dopisany at 11:29 ---------- Poprzedni post napisany at 11:23 ----------

Dodam, że robiłem to vag-com 3.11 kurde bele i po wpisaniu pinu i zaakceptowaniu następuje zerwanie połączenia z immo. A w Adaptacji na kanale 01 pokazuje wartośc 3?tzn, że mam obecnie 3 kluczyki zakodowane tak ?? Panowie pomóżcie bo znowu auto stoi i nie mam jak do pracy dojeżdzać... a najgorsze jest to, że w sobote mam jechać z rodzinką nad wakacje......jestem w kropce ...

---------- Post dopisany at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany at 11:29 ----------

[/color]A i jak sprawdzić złącze przy puszcze immo....?? Wzrokowo jest ok

---------- Post dopisany at 11:37 ---------- Poprzedni post napisany at 11:30 ----------

Oczywiście robiłem adaptacje immo

---------- Post dopisany at 13:02 ---------- Poprzedni post napisany at 11:37 ----------

Chłopaki żyjecie!!! A może jest ktoś z opolskiego to bym podjechał z komputerem na immo off gdyż zalezy mi na czasie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Znowu ta sama historia ni z tąd niz owąd koniec immo miga nie odpalę. Błąd z Engine nie skasuje bo się nie da jedynie z immo błąd o słabym sygnale. Dodam, że mam dwa kluczyki i na obydwu to samo. Zrobiłem adaptacje immo nic nie pomogło, chciałem od nowa zaprogramować kluczyki gdyż mam przywieszke z kodem ale podcza logowanie do immo jest zrywane połączenie i Vag com łączy się z immo od początku. Dobrałem się do puszki immo. Popsikałem konaktem lecz bez zmian. Myślę, teraz nad samym wkładem staycjki a mianowice nad tym drutem w pierścieniu czy to czasami nie jego wina. Pomóżcie może ktoś z Was po powyższym opisie wpadnie na jakiś pomysł....!!!!!!

---------- Post dopisany at 11:29 ---------- Poprzedni post napisany at 11:23 ----------

Dodam, że robiłem to vag-com 3.11 kurde bele i po wpisaniu pinu i zaakceptowaniu następuje zerwanie połączenia z immo. A w Adaptacji na kanale 01 pokazuje wartośc 3?tzn, że mam obecnie 3 kluczyki zakodowane tak ?? Panowie pomóżcie bo znowu auto stoi i nie mam jak do pracy dojeżdzać... a najgorsze jest to, że w sobote mam jechać z rodzinką nad wakacje......jestem w kropce ...

---------- Post dopisany at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany at 11:29 ----------

[/color]A i jak sprawdzić złącze przy puszcze immo....?? Wzrokowo jest ok

---------- Post dopisany at 11:37 ---------- Poprzedni post napisany at 11:30 ----------

Oczywiście robiłem adaptacje immo

---------- Post dopisany at 13:02 ---------- Poprzedni post napisany at 11:37 ----------

Chłopaki żyjecie!!! A może jest ktoś z opolskiego to bym podjechał z komputerem na immo off gdyż zalezy mi na czasie !!!

napisałem Ci PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś akku? Problemem może być słaby akumulator, coś wspominałeś o przyciemnionych kontrolkach i piknięciu..Ewentualnie przewody masowe słabo stykają, też posprawdzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku był sprawdzany jakiś magicznym cudem i ponoć jest dobry. Aleee wczoraj Vag pokazywałem nie całe 14 V. Co do przewodów masowych to w którym miejscu ?? w puszcze immo wiem, że jest jeden GND.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal immo całkiem w naszych starszych traktorkach czyszczenie pomaga na kilka miesięcy i problem wraca jak bumerang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chcę to zrobić i szukam kogoś z woj opolskiego żeby podjechać do niego z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że samym kabelkiem i vagiem się nie da , ale w tym temacie znawca nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze sterownikiem silnika :)

---------- Post dopisany at 17:18 ---------- Poprzedni post napisany at 15:18 ----------

Panowie a pierścień to jest to kółko na około wkładu stacyjki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz miałem przypadek, że pucha padła i trzeba była wstawić inną. Oczywiście zaadaptować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...