Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne buczenie, metaliczne klepanie i pytanie o "niebieską magiczną puszkę".


Glenroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna zaczyna się coś dziać z moją Audiczką.

Dla rozjaśnienia tematu, bo niektóre rzeczy ciężko mi wytłumaczyć, nagrałem filmik:

Co mnie gryzie?

Pierwszy problem to dziwne, świdrujące w uszy, buczenie i drgania na karoserii przy ~1600 RPM

Drugi dotyczy wyraźnych, stosunkowo głośnych, metalicznych stuków przy gaszeniu silnika, podczas gaszenia z wciśniętym sprzęgłem jest spokojnie, raz klepnie, drugi raz nie, ale kiedy nie wciskam pedału sprzęgła klepanie słychać przy każdym wyłączeniu silnika.

No i na koniec nurtujące mnie od jakiegoś czasu pytanie, czym jest ta "magiczna niebieska puszka" widoczna na filmie w 0:50? Wydaje mi się, że ona, albo coś w jej okolicy, cyka podczas pracy silnika.

Gdyby miało to coś wspólnego, jakieś 2-3 miesiące temu wymieniane były uszczelniacze wariatorów faz rozrządu i sprzęgło, bez dwumasu, który w tym momencie najbardziej podejrzewam o powyższe anomalie. Czy słusznie? Może to być wina dwumasy? Dodam jeszcze, że przy zdecydowanym dodaniu gazu podczas jazdy czuć szarpnięcie, to samo jest przy odpuszczeniu gazu, co jest trochę uciążliwe "tocząc" się powoli, np. w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...