Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Intercooler od ARL-a do AFN-a


pablo8004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy mam dylemat, a mianowicie czy bawic sie we wstawianie intercoolera od ARL-a?? Wstepnie sie przymierzylem do tej operacji i stwierdzilem, ze moga byc problemy. Nie wiem czy mi sie zmiesci i jak ewentualnie wyprowadzic rury. Moze juz ktos to spraktykowal???????

Czekam na dobre wiesci.

Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim celu chcesz wymienic IC :?: standardowy juz nie daje rady :?: jezeli tak to jakie juz masz modyfikacje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nawet jak bede zmienial wtryski, czego nie planuje, to ten od ARL-a wystarczy. Jest wielki.

a jaka masz teraz temp w dolocie :?: (jeseli masz sam soft to nie widze sensy wymiany IC) ... chyba ze masz w planach zmiane turbulum,wtrysków to owszem IC-ek by sie przydał ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, pablo napisał wyżej, że planuje dalsze mody (miedzy innymi turbulum).

pablo8004, przeczytaj uważnie ten wątek :

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=23577&postdays=0&postorder=asc&highlight=arl+afn&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, pablo napisał wyżej, że planuje dalsze mody (miedzy innymi turbulum).

pablo8004, przeczytaj uważnie ten wątek :

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=23577&postdays=0&postorder=asc&highlight=arl+afn&start=0

:oops: nie zauważyłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pre_pl za link. Troche sie naczytalem, ale konkretnej odpowiedzi, czyli jak zamontowac ten IC, niestety nie bylo. Wiem, ze musze wstawic cos wiekszego. Akurat mam okazje kupienia IC od ARL-a dlatego mysle o jego wstawieniu. W innym przypadku szukalbym czegos mniejszego, co weszloby bez wiekszych problemow przed chlodnice.

Chyba sam wskocze do garazu i pobawie sie w konstruktora :mrgreen:

[ Dodano: 20-12-2006, 13:16 ]

Wlasnie sie dowiedzialem, ze raczej sie nie da wkomponowac w sensowny sposob tego IC z ARL-a :cry: Jest zwyczajnie za duzy. Ale pocieszajaca wiadomosc, ze moge podkupic IC z ciezarowki o mniejszych wymiarach i takiej samej wydajnosci.

Pytanie kolejne: Od jakiej ciezarowki???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

Wlasnie sie dowiedzialem, ze raczej sie nie da wkomponowac w sensowny sposob tego IC z ARL-a :cry: Jest zwyczajnie za duzy. Ale pocieszajaca wiadomosc, ze moge podkupic IC z ciezarowki o mniejszych wymiarach i takiej samej wydajnosci.

Pytanie kolejne: Od jakiej ciezarowki???????

IVECO :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo8004, szczerze, jak wymieniasz turbo to dziwie Ci się, że na to od 130. Ja mam 130-tke i właśnie na wiosne wymieniam na większe :)

na jakie ?

pamietaj, że u Ciebie inaczej silnik leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakie ?
niestety nie moge napisać, bo dowiedziałem się jakie to jest tylko pod warunkiem, że nie będę paplał. Normalnie niestety firma która mi robi nie mówi tego nikomu. Zresztą to i tak stek literek i cyferek. Jak już będę miał zamontowane to prędzej mogę paplać ewentualnie na prv ;)

A co do innego ułożenia silnika, chyba nie powinno być problemem wsadzenie większego turbo? Na przykład tego z Merca 2.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakie ?
niestety nie moge napisać, bo dowiedziałem się jakie to jest tylko pod warunkiem, że nie będę paplał. Normalnie niestety firma która mi robi nie mówi tego nikomu. Zresztą to i tak stek literek i cyferek. Jak już będę miał zamontowane to prędzej mogę paplać ewentualnie na prv ;)

A co do innego ułożenia silnika, chyba nie powinno być problemem wsadzenie większego turbo? Na przykład tego z Merca 2.7?

ok, już wiem co u Ciebie będzie grane i w jakie moce uderzasz :D

powodzenia

Żeby nie offtopikować, ja sądzę, że w zależności jaki jest cel (moc, moment) to taka turbina może być dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wyciskac wiecej niz 150PS, wiec mysle, ze turbo od 130-ki wystarczy, po za tym szukac nie musze, bo mam prawie nowke z 2005r. tylko kwestia IC zostaje. Widzialem w octavii IC od iveco. Koles troche poszalal z katowka i upchnal. Razem z orurowaniem 1000zl to kosztowalo. Sam IC to wydatek 400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...