Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacze do 1BV


ruks

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wymiany przednie górne i dolne wahacze, czy istnieją jakieś zamienniki do 1 BV czy zostaje kupić ORI?

Z Etki wygląda że to chyba numery góra lewo: 8E0407505C zastąpiony 8E0407505P i prawo 8E0407506C zastąpiony 8E0407506P Dół natomiast ma podany jeden numer: 8E0407151M czyli chyba jest taki sam dla każdego typu zawieszenia i bez względu czy lewa czy prawa strona. Może ktoś to potwierdzić? Jest też dostępny element gumowo-metalowy 8E0407181C i 4D0407182G czy w takim razie wystarczy wymienić same tuleje? Rozumiem też że po wymianie trzeba sprawdzić geometrię, a może trzeba wymieniać cały komplet od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaki masz typ zawieszenia do każdej b6 masz jeden rodzaj wahaczy. Jak nie ruszasz końcówek drążków kier to zbieżności nie musisz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Etki wychodzi przecież że 1BV oraz S4 i RS4 mają inne wahacze górne co zresztą widać po większym negatywie w tych zawieszeniach a dół chyba tak jak napisałem wcześniej taki sam... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie zaciekawiles do tad myslalem ze maja takie same zawiechy i roznia sie tylko stabilizatorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b6 miało też różne grubości sworznia dolnego prostego wahacza i szersze lub węższe tuleje od mocowania amora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro ma rację. Przy zawieszeniu sport z czerwonymi amorami dolny wahacz przedni ma wąską tuleję, a do zwykłego zawieszenia szeroką. Co do wstawienia samych tulei to różni mechanicy mają różne zdania, ale w większości nie chcą się brać za wprasowywanie nowych tulei ze względu na pękające aluminiowe wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to dziwne w takim razie. Ma to sens jak najbardziej ale w Etce nie ma nic na temat innych wahaczy dolnych do różnych zawieszeń :kwasny: Myślę jeszcze nad przeróbka zawiasu na RS4 ale nie wiem czy to nie będzie przesada i za duże koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BV są inne wahacze (przynajmniej w B7)! Na zwykłych nie pojeździsz długo. Muszę sprawdzić faktury- bo ostatnio kupowałem LEMy.

Odezwij się jutro na PRV jakbym nie wkleił do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustalić że występują następujące zamienniki do 1 BV:

oś przednia, góra, z prawej, z tyłu - 8E0407510C

LEMFÖRDER 21612 01 - MOOG AU-TC-6998 - TOPRAN HP110 750

oś przednia, góra, z lewej, z tyłu - 8E0407509C

LEMFÖRDER 21613 01 - MOOG AU-TC-6997 - TOPRAN HP110 749

oś przednia, góra, z prawej, z przodu - 8E0407506C lub P

LEMFÖRDER 21614 01 - MOOG AU-TC-6996 - TOPRAN HP110 748

oś przednia, góra, z lewej, z przodu - 8E0407505C lub P

LEMFÖRDER 21615 01 - MOOG AU-TC-6995 - TOPRAN HP110 747

Używał ktoś Moog'a lub Topran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest wkoncu z tymi wahaczami? musisz inne zalozyc jak zakladasz 1bv? jakie one sa gdzie mozna dostac zamiennik bo watpie aby byl dostepny od reki np LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem ostatnio do Tomka od nas z forum- i do BV'a chyba tylko LEM robi... (inne są górne) cały komplet ok. 2k pln.

Jak założysz normalne to podobno dość szybko się posypią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 1BV i wymienialem 2 gorne wahacze na lema. Nie dobieralem ich pod 1BV. Jezdze juz 2 lata prawie i sie trzymaja.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież wyżej numery zamienników do 1BV jakie udało mi się ustalić. Ze zniżkami od Tomka to chyba najlepiej brać Lema jednak. Jeżeli ktoś z Was zmienił wahacze na inne niż te do 1BV (z przodu u góry) to nie ma już zawieszenia 1 BV :tongue4: Po pierwsze zmieniają się kąty, po drugie sztywność. Cwiara, na Twoim miejscu sprawdziłbym geometrię jeżeli nie zmieniałeś całego kompletu u góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak się zakończył temat z wymianą wahaczy w zawieszeniu 1bv? gdzie w końcu kupiłeś i jaki komplet. Też mam ten zawias i ten sam problem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...