Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czym wyczyscic uklad chlodzenia


basik9634

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkim mam taki problem odnośnie układu chłodzenia gdy zakolem jeden przewód to okazało s ie ze jest w nim taki pomarańczowy kamień domyślam s ie ze nie tylko w przewodach to jest ale w całym układzie czy ktoś sie orjętuje czym to wypukać żeby to s ie rozpuściło a nie uszkodziło układu słyszałem z e zwykły ocet rozpuszcza kamień ale boje sie próbować pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Molly ma dobre środki do czyszczenia układu chłodzenia. Ja jeżdżę już miesiąc z tym środkiem w chłodnicy i czekam aż wszystko rozpuści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys taki środek - nie pamiętaj jak się nazywał kupiłem w ipartsie Części samochodowe iParts.pl - największy wybór auto części - części zamienne w sklepie motoryzacyjnym iParts.pl, aczkolwiek o tym co pisał kolega powyżej też słyszałem, jest chyba uniwersalny w miare ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi aby o to żeby nie zrobił ten środek aby kłopotów typu dziury nieszczelności w układzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już 2 miesiące z tym środkiem od Liqui Molly i nic się nie dzieje. Płyn zmienił kolor i widać że rozpuścił osady i pływają cały czas z płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :hi: w moim poprzednim aucie padła mi uszczelka pod głowica i olej poszedł do wody niczym nie mogłem tego rozpuścić :/ zakupiłem środek do płukania układu Valvoline około 350 ml na cały układ wody destylowanej

i powiem wam że zdziałał cuda.. usunął wszystko łącznie z osadami więc mogę ci polecić ten środek koszt ok 10 zł ale naprawdę warto

---------- Post dopisany at 01:28 ---------- Poprzedni post napisany at 01:26 ----------

widzę że podrożał :DVALVOLINE RADIATOR FLUSH - płukanie chłodnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do instalacji LPG ?

Nie żre gumy ten środek. nie wolno go wlewać na dłużej niż 10 minut chyba tajk w instrukcji jest bo reaguje z aluminium. a co do LPG to nie wiem ale czy są jakieś przeciwwskazania ? myślę że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALVOLINE RADIATOR FLUSH - tego użyłem :) Superowy produkt wlałem wody zalałem tym i przejechałem się 70km ~30min wróciłem do domu i płyn bardzo brudny dziś go zleje wyczyszczę i zaleje normalnym płynem..

Działa dlatego że w końcu leci wrzątek z nawiewów :) !! POLECAM - w intercars 16zł netto 20zł brutto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...