Treść opublikowana przez athek
-
Potrzebny magik AEB/ogromne spalanie
Potwierdzam miałem AEB w A6 tez kosmos spalanie.. wymiana czujnika załatwiła sprawę.
-
AFN rozpiska pinów sterownika
Witam potrzebuję rozpiskę pinów sterownika w AFN z 97roku. najlepiej cała lista opisana. ale najbardziej potrzebny jest mipin 4 za co odpowiada ?
-
1.9 AJM jaka firma dwumasu
ano znalazlem na allegro fakt jest 300 zł drozsze Luk za 1400.. no wiec biore to dzieki za odpowiedz mozna zamknac
-
1.9 AJM jaka firma dwumasu
AWX i AJM nie to samo ?? cena nie gra roli moge kupowac sachs.. luk pewny ?? Katalog pokazuje to samo do mojego co AWX
-
1.9 AJM jaka firma dwumasu
Witam pada mi dwumas w audi i mam pytanie jakiej firmy kompet kupić ? Sachs czy Luk ?? cena jest różna i tu kolejna sprawa w sklepie NP interars cena za sachs 2100zł a na internecie 1499 luk 1700 internet 1100 Polećcie coś koledzy. Pozdro
-
Przerobienie Automata ośka na quattro
Witam mam pytanie odnośnie skrzyni 4HP-18. posiadam u mnie w aucie skrzynię o oznaczeniu CEZ niestety uszkodzona i posiadam taką samą skrzynię lecz o oznaczeniu CRD skrzynie są idento lecz moja jest quattro. podobno jest możliwość przerobienia tej drugiej na quattro czy jest to faktycznie realne ? podobno wystarczy przekręcić tylny dekiel tam gdzie wyjście na wał. wałek podobno jest doprowadzony.... jakoś takm i mechanik tłumaczył ?!? wie ktoś coś może na ten temat ? Pozdrawiam
-
Audio 100 C4 2.8 Quattro zamiana skrzynia
Witam posiadam 100 2.8 quattro z automatem. niestety uszkodzonym. i mam pytanie czy skrzynia z A6 c4 2.6 o oznaczeniu 4HP-18 będzie pasować do mojej czy nie ?? Proszę o pilną odpowiedź Pozdrawiam właśnie wjechałem na garaż i odczytałem że moja skrzynia ma też symbol 4HP-18 i 3 literowy kod CEZ czekam tylko na symbol tamtej skrzyni... Tamta skrzynia ma Oznaczenie CRD a moja CEZ.. jakie są różnice ?? podejdzie jedna pod drugą ???
-
Audi 100 C4 92 rok 2.8Quattro automat na manual
Witam. posiadam C4 w silniku 2.8 174 ps quattro z uszkodzonym Automatem. czy jest możliwość wsadzenia jakiegoś manuala z 6 biegową przekładnią ?? jeśli tak to od jakiego Samochodu podejdzie i czy faktycznie bardzo dużo z tym roboty ??? Dodam że posiadam Audi 80 2.0 115 ps Quattro i czy ewentualnie nie mógł by zostać dawcą co prawda 5 ale przynajmniej już coś.. Pozdrawiam..
-
auto gasnie podczas jazdy problem z odpaleniem
i woź 2 metrowy kabel jak zgaśnie to podaj + z akumulatora na ten zaworek przy pompie i powinien odpalić i będziesz wiedział co cię boli. znajomy miał przypadek podobny i okazało się że gniazdo przekaźnika bylo uszkodzone i jak gdzieś po wybojach jeździł to mu rozłączało i gasł..
-
Wymiana uszczelek pokrywy zaworów
Ja się z tym nie mogłem uporać 3 lata ;/ non stop nowe uszczelki to reinz to glacier w końcu i z serwisu siadła i nic nie pomagało. a stary dobry mechanik podpowiedział żeby trochę podklepać dekiel tam gdzie są mocowania śrub. i pomogło tłumaczył że jak się dokręca to po latach się zapadnie i nie trzyma tak jak powinno..
-
Problem. Brak mocy przy 120 km/h
Bardzo prawdopodobne że geometria. sprawdź jeszcze połączenia podciśnieniowe od N75 do gruszki przy turbo czy nie ma nieszczelności.. no i fakt że temat poruszany na forum setki razy.. o ile sie nie mylę to masz idento turbo jak w AFN więc tak szukaj.. jeśli podejrzewasz że może ci pobierać olej przed turbo to od razu ją zregeneruj i będzie po problemie. może z 600 zł zapłacisz za regenerację a będziesz miał spokój.
-
Spoty Nowosądeckie-Niedziela 29.05. Godzina 16:00 Parking Media Markt
Powrót do życia hehehehe co tam pany sie dzieje ?
-
Spoty Nowosądeckie-Niedziela 29.05. Godzina 16:00 Parking Media Markt
- Zaślepienie EGR- zalety i wady
na plus mniejsze zasyfienie kolektora dolotowego nagarem !!- 1.8T 150KM AEB potworne spalanie benzyny !!!
Jest COŚ ! nie wiem czy podciśnienie czy nadciśnienie fuknie jak odkręcam.. sprawdzę i dam znać- 1.8T 150KM AEB potworne spalanie benzyny !!!
Ok ?! EVAP odpowietrzanie baku, więc chyba coś zj***li bo mi robi podciśnienie w baku...... postaram się to sprawdzić.. a z innej beczki ktoś się orientuje ile taki czujnik temp. może kosztować ??.. no i taka sprawa jest że przed stłuczką było wszystko OK.. właśnie po stłuczce w ten prawy błotnik taaakie jaja się dzieją ---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ---------- Aha. panowie a powiedzcie mi jakie ewentualnie logi można zrobić żeby wam ułatwić życie w diagnozie ????- 1.8T 150KM AEB potworne spalanie benzyny !!!
Czujnik poleci.. podciśnienia sprawdzę. a powiedzcie mi .. pod prawym błotnikiem jest taka puszka z wężykami. jakąona spełnia funkcję ??? miałęm wymieniany błotnik myślicie ze blacharz mógł tam coś rozłączyć ???? inna sprawa co z tym turbo ??? że się tak rozgrzewa piekielnie i to bez katowania... nawet przy nie przekraczaniu 2K obrotów no i sprawa rozrządu. może być np. walnięte o zęba ???- 1.8T 150KM AEB potworne spalanie benzyny !!!
szczelność bank ok. przepływ przez przepływomierz poprawny.. moc jest jaka powinna być.. hm wywalałem katalizator no i to składałem na nowych uszczelkach + pasta do wydechu.. nie wiem do czego się można przyczepić. drażni ten smród niedopalonego paliwa.. mam nadzieję że nie dojdzie do samozapłonu w wydechu... Powiedzcie mi panowie jeszcze taką sprawę. czy turbo nawet po przejechaniu spokojnie dystansu 5 km musi się żarzyć ?? w sensie że takie rozgrzane ?? mechanik powiedział mi ze to problem dawki no ale komp pokazuje co innego..... może to wina źle założonego rozrządu ??? eh- 1.8T 150KM AEB potworne spalanie benzyny !!!
Więc tak... układ paliwowy szczelny.. nie śmierdzi samym paliwem lecz typowo spalinami benzyny. poza tym na gazie jest ok.. chyba ze spaliny z gazu tak nie trącą sprawdzę czujnik wymienię i zobaczymy co się poprawi.. co do szczelności układu wydechowego .. wszystko jest zrobione na nowych uszczelkach więc raczej nie ma sznas zeby bylo nieszczelnie.. sprawdzal- 1.8T 150KM AEB potworne spalanie benzyny !!!
Witam mam okropny problem z moim autem.. otóż, pali mi niezliczone ilości benzyny. na 20 litrach zrobiłem 46 KM !!!! nie była to wariacka jazda na odcince lecz zwykle poruszanie się po mieście.. gazu pali chyba dobrze bo za 35 zł robię 100 Km. ale wracając do benzyny.. druga sprawa jest taka że nie da się wytrzymać w aucie podczas jazdy na benzynie.. okropnie śmierdzi spalinami w środku. gdy jadę na gazie i przyspieszam na wysokich obrotach wiem kiedy dodatkowo wstrzyknie benzynę bo poprostu czuć smród spalin.. na gazie nic nie czuć... sprawdzona sonda na vagu mechanik mówił że pięknie rośnie i opada napięcie CZY JAKOŚ TAK przepływka też sprawdzona ogólnie mówi że nie ma się do czego przyczepić.. na postoju pokazuje spalanie 0,6-0,7 L/h wszystkie bloki pomiarowe w normie.. nie szarpie na wolnych nie faluje ani nic... wymieniłem termostat bo nie trzymał ,,ale zdziwiło mnie że na trasie jak jechałem w niedzielę nagle temperatura na blacie spadła mi do 60oC . czy przy uszkodzonym czujniku temperatury może się tak dziać ?? na komputerze pokazywał stale 75oC przed wymiana termostatu mimo ze na blacie bylo 90oC Po wymianie spadla mi temperatura na liczniku ten jeden raz. już ręce opadają.. Moc jest jaka była.. mechanik też mi nie może pomóc !! Ludzie doradźcie coś !!- pompa wtryskowa
wyciągałeś całą tą głowicę ?? czy tylko ten środek?- 1.8T AEB zamiana wałków rozrządu na 1.8 ADR
jak zrobię softa po wszystkim i bd np 220 PS to wtedy musze instalację pod tyle robic tak ??- 1.8T AEB zamiana wałków rozrządu na 1.8 ADR
gites a powiedz mi co z ELPIDŻI ?? bo go kupilem z sekwencją ??- 1.8T AEB zamiana wałków rozrządu na 1.8 ADR
Uj z tym.. jutro wywalam TURBO nie będę jeździł nie będę tracił kasy na paliwo więc jak uzbieram hajsior to ci wysyłąm na bank... ale w tej cenie musisz mi dokladnie łopatologicznie wytłumaczyc dalsze modyfikacje- 1.8T AEB zamiana wałków rozrządu na 1.8 ADR
Nie podważam twoich kompetencji co do roboty.. poprostu jestem MADE IN POLAND.. musze 3 miesiące na taka przyjemność zbierac Ale chce to zrobic.. więc na bank będziemy w kontakcie... prosił bym tylko o szersze info co do takiej modyfikacji co po turbo ?? FMIC się robi program na koncu robic ?? jak z wtryskami i pompą paliwa ?? coś jeszcze ??? - Zaślepienie EGR- zalety i wady