Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wystrzał z klimatyzacji, niedziałający wiatrak i sprężarka


nedved_1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj byłem nabić klimę w moim Audi A4 1996 z klimatronikiem i gość sprawdza wszystko ok, żadnych nieszczelności więc nabił czynnik olej tą maszyną ale na koniec okazało się, że po włączeniu klimy nie działa wiatrak i przez to bije straszne ciśnienie więc powiedział żeby sobie sprawdzić ten wiatrak. Przyjechałem do domu podłączyłem na krótko chodzi ale po włączeniu klimatyzacji na kostce brak napięcia. Sprawdziłem bezpieczniki, przekaźniki wszystko wyglądało w porządku, pospinałem wszystko i pomyślałem sobie że włączę na chwilkę auto i sprawdzę czy dalej to nie chodzi i po chwili wystrzeliło coś w okolicy sprężarki klimatyzacji, biały dym i syczenie po chwili ustało po ponownym uruchomieniu silnika sprężarka się nie załączy. W związku z tym moje pytanie co mogło się stać, uszkodzić i dlaczego nie działa ten cały wentylator? Dzięki za ewentualną pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w układzie zrobiło się za wysokie ciśnienie,czujnik wysokiego ciśn. nie wyłączył klimy i wysadziło gdzieś jakiś oring lub rozerwało jakiś przewód klimatyzacji,biały dym to czynnik-wyleciał cały,dlaczego nie włącza się wentylator to musisz poszukać po przewodzie,może jest gdzieś przetarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne poszedł przewód klimy. Ja tak miałem. Wjedz na kanał lub na podnośnik i zobaczysz gdzie masz mokro i tłusto od wystrzelonego czynnika i oleju sprezarkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spreżarki mają zawór upustowy, najprawdopodobniej ciśnienie w układzie wzrosło i zawór upuścił , podjedz do klimy lun sprawdz sam, czy czynnik jest czy cały wyleciał, odkręc nakrętki plastikowe przy zaworach ktore podłącza się w celu dopełnienia klimy, naciśnij i powinno walić ciśnieniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...