[B6 AVF] Dziwne dźwięki po wyłączeniu radia

Witam. Moje radio to audi concert cd, wszystko działa super, jedynym mankamentem jest to że, po wyłaczeniu radia lub włączeniu czasem, nie zawsze wydobywa sie prze chwilę 2-3 sekundy dziwne terkotanie. Dżwięk,terkotanie wydobywa się z radia,głosniki nie mają z tym nic wspólnego.Myślałem że to wina płyty ale bez cd też terkocze.Czy ktoś z szanownych kolegów wie o co mu dolega? Pozdrawiam.

ja bym raczej postawił na głośniki

Próbowałeś ustawiać różne poziomy basów i sopranów??

A poza tym sprecyzuj skąd te dziwne dźwięki są. Czy z głośników czy u urządzenia tj. radia?

Witam. Moje radio to audi concert cd, wszystko działa super, jedynym mankamentem jest to że, po wyłaczeniu radia lub włączeniu czasem, nie zawsze wydobywa sie prze chwilę 2-3 sekundy dziwne terkotanie.Myślałem że to wina płyty ale bez cd też terkocze.Czy ktoś z szanownych kolegów wie o co mu dolega? Pozdrawiam.

Dżwięk,terkotanie wydobywa się z radia.

Podłącze się do temu, też od jakiegoś czasu mam podobny efekt, rzadko ale zdarza się.

Jeżeli kolega twierdzi, że odgłos wydobywa się z radia ... to zastanawiam się, czy to nie jest to samo co u ojca w A6. Właśnie takie terkotanie około 3 sekundy. Tyle tylko, że u nas jest to prawie na pewno związane z odtwarzaczem CD w radiu. Jak wkładam płytę do odtwarzacza to raz na jakiś czas jest normalnie i odtwarza ok, ale najczęściej właśnie wtedy pojawia się terkotanie i nie odtwarza płyty. Najśmieszniejsze jest to, że podjechałam z tym raz do "speca" to oczywiście próbował ze 4 razy i radyjko działało miodzio, wróciłam do domu i znów to samo. Złośliwość przedmiotów martwych .... anyway, ma ktoś może jakiś pomysł ?

Smoczyca w Twoim przypadku może byc coś trzepnięte z elektromagnesem w radiu. Niektórych płyt nie ma siły pociągnąć i wpadją w wibracje. Z tąd może być stukanie i brak odczytu.

Stąd moje pytania:

1. Czy "pukająca" płyta ma jakieś obtarcia na obrzeżach, uszkodzenia?

2. Czy tylko nie czyta Ci płyt np. "nie oryginalnych" lub nagrywanych? Czy jest jakaś zależność?

Witam

Mam ten sam problem w cd CONCERT ze stukami z radia i pochodzą one na 100% z odtwarzacza (mechaniczne stuki) wydaje mi sie że ma to związek z przesuwaniem sie czytnika - lecz jak na razie nie miałem okazji a dokładnie czasu do zabrania sie za to a poza tym te stuki dają sie we znaki jedynie w przypadku odpalania cd jak słucha sie radia to wszystko jest ok.

To procedura wylaczajaca. Nie mialem tego wczesniej w concercie, a za to teraz w symphony mam az nadto :decayed:

Witam,

miałem ten sam problem. Wzoraj wyjąłem radio, otworzyłem dolną pokrywę i okazało się że ktoś wcześniej dorobił w nim kabel do podświetlania przycisków. Po usunięciu kabelka stuki z odtwarzacza zniknęły. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu odtwarzanie płyt rozpoczyna się dokładnie w przerwanym miejscu, a inicjacja radia odbywa się praktycznie bezszelestnie.

Pzdr