Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 do ASO ? - po kolizji na parkingu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, proszę Was o radę 11 lat mam mam prawo jazdy, nigdy nie miałem kolizji, 8 lat jeździłem moją audi 80, niedawno kupiłem a4 b5 avant moje wymarzone auto 99 rok s- line w pięknym stanie, pojechałem w sobotę na zakupy i małolata przywaliła mnie w bok auta. W ostatniej chwili zdążyłem odbić więc uszkodziła mi tylne drzwi, nadkole, felgę aluminiową i lekko krawędź zderzaka tylnego ( nie pękł ).

Wezwałem policje, spisali notatkę, przyznała się do winy, mam nr jej polisy w HDI i dane osobowe. Ja mam ubezpieczenie w liberty direct ale to chyba bez znaczenia w tym przypadku, gdyż nie mam AC.

Moje pytanie, nie chce robić jakiś szpachli robić żeby zarabiać na ubezpieczeniu, chce bezgotówkowo przywrócić auto do używalności w ASO, powiedzcie mi jak to jest? Czytałem w necie, że często ubezpieczyciel chce się od tego wymigać. Że ludzie mają kłopoty z odbiorem swojego auta itd? Każda rada będzie cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do ASO nie musisz dawać do audi tylko do jakiego chcesz , ja pracuje w ASO Hondy w Katowicach i Często naprawiamy inne marki , pare audi też już naprawialiśmy i z ubezpieczycielami niema żadnego problemu i auto oddajemy zawsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Myszkowa, u nas mamy ASO Skody ale ich praca nie powala delikatnie mówiąc. Najbliżej jest Audi w Częstochowie ale nie wiem jeszcze czy oni tam robią takie rzeczy. W sumie Katowice są niedaleko ;) Jutro zadzwonię do mojego ubezpieczyciela po rade potem do HDI. Jeśli pracujesz w ASO powiedz czy dobrze myślę tam nie będą mi tego klepać i szpachlować tylko wymienią element na nowy? zderzak nie wymaga wymiany tylko lakier przedarła, natomiast co z felgą oryginalna 16 audi, widać jej lakier na feldze zrobiła hakiem do holowania rysę na jakieś 4 mm głęboką i z tym będzie pewnie problem, zawsze miałem stalówki to nie było problemu a z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ASO nie klepie elementów, wszystko zależy co powiedzą w serwisie i co na to rzeczoznawca, przeważnie nowy element wchodzi chyba ze jest tylko lekkie otarcie wtedy malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga raczej do wymiany , czemu w ASO mieli by nie klepać , wolał bym miec np wyklepany tylny błotnik niż wymieniony bo cza ciać , ale na ogól wymienia sie na nowe , dużo zależy jak mocno jest uszkodzony , dobry blacharz potrafi bardzo dobrze wyklepać że szpachla jest tylko znikoma

P.s najlepiej jak byś dodał foto to ci powiem co ci przyzna do wymiany

I zapraszam do na do ASO hondy autokopex , na pewno dostaniesz auto zastępcze na okres naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie patrząc na to połączenie nadkola z resztą auta tez bym to wolał jakoś zrobić bez wymiany, ale drzwi koniecznie już jakieś naprężenia są bo się nie domkną jak lekko zamknie ;/ Wklejam fotki, możecie się śmiać ale ja się przywiązuje do rzeczy i dla mnie to przeżycie ale wiem że są gorsze kolizje.

audi a4 nadkole DSC05793.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

audi a4 kolizja DSC05796.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

felga 16 DSC05794.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Ps. mam jego foty zrobione przez sprzedawce w kwietniu kupiony od firmy czy dla ubezpieczyciela to jakiś dowód ? Mam tez wydruk z przeglądu technicznego z kwietnia tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie martw błotnik na 200% naprawa , drzwi raczej wymiana listwa tez a resztę na żywo cza oblukać a felga raczej do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga do wymiany, ASO sie nie bawi w takie naprawy, przynajmńiej ASO AUDI. Ciekawe jak to planujesz zrobic? Zeszlifowac 2mm felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że jestem zdruzgotany całą tą operacja. Człowiek płaci ubezpieczenie nie u najtańszego ubezpieczyciela, inni płacą w byle czym byle najtaniej potem w ciebie walą i Ty się musisz z tym użerać. W salonie Hondy powiedzieli mi że jak będę miał wycenę od likwidatora to trzeba do nich przyjechać oni zrobią swoją i co dalej sam nie wiem ? Bo wiadomo, że wyjdzie więcej. Co do ASO Audi jestem z Myszkowa jedyne realne odległości to Częstochowa lub Katowice, a w necie sporo złych opinii tych salonach czytam. Ja zwariuje, niby nic a tyle kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak to już jest...moja koleżanka wykupiła pełne ubezpieczenie na opla insignię u solidnego ubezpieczyciela, ale co z tego, jak w nią wjechała laska, która ubezpieczyła się w jakimś szajsie? No i była batalia o odszkodowanie, bo serwis opla wycenił szkodę na prawie 5000, a ubezpieczyciel sprawcy na 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga do wymiany, ASO sie nie bawi w takie naprawy, przynajmńiej ASO AUDI. Ciekawe jak to planujesz zrobic? Zeszlifowac 2mm felgi?

jak nie.. mojemu bratu przy kolizji podobnie zarysowali. nowej felgi nie dostał tylko naprawili i polakierowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie ma widocznych pęknięć i ubytków to pójdzie do naprawy. Zarysowania estetyczne nie są, ale to chyba nie są wielkie uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak to już jest...moja koleżanka wykupiła pełne ubezpieczenie na opla insignię u solidnego ubezpieczyciela, ale co z tego, jak w nią wjechała laska, która ubezpieczyła się w jakimś szajsie? No i była batalia o odszkodowanie, bo serwis opla wycenił szkodę na prawie 5000, a ubezpieczyciel sprawcy na 1000.

I jak się sprawa skończyła ? ja w firmie miałem podobnie gość skasował cały bok służbowego peugeota boxera ubezpieczyciel 5000 zł salon 12000 zł ale to nowe auto było.

Tak się zastanawiam, jakie macie doświadczenia z ASO AUDI faktycznie jakieś nie fajne pinie są o tych w mojej okolicy ;/ na razie jestem dość pozytywnie nastawiony do poleconego mi tu ASO Hondy w Katowicach, bardzo pozytywne podejście do klienta czego w audi faktycznie nie doświadczyłem.

No nic, na razie czekam na likwidatora napisze jak coś się zadzieje w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa się jeszcze nie skończyła...a ciągnie się od ponad 2 miesięcy. Rzecz w tym, że ASO Opla twierdzi, że na przykład urwane jest mocowanie jakiegoś halogenu i trzeba wstawiać nowe, a ubezpieczyciel ze można to naprawić...chyba domowym sposobem.:facepalm: Ja jestem co prawda z drugiego końca polski, ale w moim mieście ASO Audi/VW też nie cieszy się dobrą opinią (podobno drogo i niezbyt uczciwie, chociaż ja korzystałem tylko raz z akcji serwisowej i nie mam przykrych doświadczeń)...Od niedawna (jakieś 2 lata) jest konkurencyjne dla nich nowe ASO VW i jest tam ok. Korzystałem z lakierni i zawsze z serwisu i jest w porządku (aż sam byłem zaskoczony, bo tyle złego mówi się o ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga do wymiany, ASO sie nie bawi w takie naprawy, przynajmńiej ASO AUDI. Ciekawe jak to planujesz zrobic? Zeszlifowac 2mm felgi?

Głupoty piszesz , jak nie wiesz co piszesz w 100% to daruj se i nie wprowadzaj kolegi w błąd tym bardziej widać że Kolega ma dość stresu z tą stłuczka , choć ja sądzę że nie potrzebnie

---------- Post dopisany at 16:01 ---------- Poprzedni post napisany at 15:55 ----------

P.s kolego zobacz se ten temat , to moja była czarnula , która malowałem u nas w ASO całą :)

http://a4-klub.pl/marki-78/accord-2-4-west-256407/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, nie ma się czym stresować. Oddać auto i czekać na zwrot. Ja oddałem do ASO VW, poszło całkowicie bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do umiejętności lakiernika albo blacharza to nigdy nie masz pewności...ale w ASO przynajmniej muszą mieć spełnione warunki "lokalowe" do tego typu napraw. Widziałem samochód lakierowany poza ASO w warsztacie "blacharsko-lakierniczym" - samochód sechł przy otwartych drzwiach a obok ulica...a później tu się coś przykleiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to ;) w starym aucie wymiana rozrządu to była przyjemność, w nowym ;/ pół samochodu trzeba rozebrać zdecydowałem się na ASO Skody bo mam pod ręką bo mają właśnie warunki, a drożnej w sumie nie całe 200 zł W większości tych warsztacików jest taki syf, że jakoś tak się człowiek dziwnie czuje bebechy leżą na zaolejonej posadzce pomiędzy innymi gratami. Co jak co auto trzeba kochać hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wymianie rozrządu w pewnym warsztacie znalazłem kilka rys na zderzaku. Co prawda mechanicznie rozrząd zrobiony wzorowo, ale złożenie przodu auta już było zrobione na odwal i do tego te rysy (do których się oczywiście nie przyznali i jeszcze popatrzyli jak na wariata i krętacza). Powiedziałem nigdy więcej. Później miałem wymianę termostatu gdzie też się u mnie zdejmuje przedni pas i w ASO VW spasowali wszystko solidnie.

---------- Post dopisany at 11:31 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

Faktycznie malowanie piękne ;) rozumiem że jakość użytych materiałów najwyższa ;D No nic szkoda zgłoszona w poniedziałek, likwidator ma 7 dni na przyjazd oczekujemy.

a tak wogóle to gdzie się umówiłeś z rzeczoznawcą? Pod domem czy w ASO? Mi w ASO powiedzieli żebym się umówił u nich na konkretny dzień i godzinę. Rzeczoznawca od Upezpieczyciela przyjechał i razem z rzeczoznawcą z ASO i lakiernikiem to obejrzeli i dogadali. Przestrzegali mnie, że pod domem to likwidator z góry zakłada że da Ci minimum. Ja tylko stałem jako właściciel i nic poza tym. Po robocie dostałem list z podsumowaniem transakcji, ale to już mnie mało interesowało. Ważne że robota została zrobiona solidnie tam gdzie chciałem, bez wydania złotówki z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...