Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ciśnienie oleju (czujnik) ?


piotrekgotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Słuchajcie, mam problem z tym czujnikiem. Najpierw przez ok. tydzień sygnalizował mi powyżej 2000obr/min. Standardowo, czerwona lampka i 3xbzyczek.

Teraz zaczyna mi na wolnych obrotach sygnalizować problemy z ciśnieniem oleju.

Zaznaczę, że zawsze na rozgrzanym silniku.

Jako, że auto jest sprowadzone, postanowiłem wykonać kilka testów.

Jeśli możecie to powiedzcie mi co może być tego przyczyną, i na zużycie czego mogą wskazywać te parametry.

Zaznaczę jest to:

Audi A4, 99, 1.8 20V 125KM, wersja limuzyna.

Ciśnienie na cylindrach:

11Br w każdym cylindrze.

Ciśnienie oleju:

1Br na jałowych

2,56Br przy 2000 obr/min

5,4Br przy 3000 obr/min

Postaram się wkrótce zrobić jeszcze testy statyczne i dynamiczne na komputerze i również je tu umieścić.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przez to przechodziłem. Nawet założyłem wątek z pytaniem jaką pompę założyć (jakiej firmy) i o dostępność. Odpowiedzi na forum niestety nie uzyskałem, sam założyłem HP, którą dostałem za 110 zł. Zresztą nie miałem zbytniego wyboru. Do tego oczywiście jeszcze uszczelka pod miskę i robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, które czujki najlepiej wymienić ?[br]Dopisany: 26 Lipiec 2008, 12:45 _________________________________________________

Temat tak naprawdę można zamknąć.

Wymieniłem pompę do oleju, przy okazji wszystkie filtry i olej+uszczelka od misy olejowej. Nie wymieniałem czujników. Przy okazji mechanik obejrzał mi panewki, o które trochę się obawiałem, niesłusznie na szczęście.

Ciśnienie jest znacznie lepsze. Samochód generalnie zachowuje się zdecydowanie lepiej. Jest cichszy i żwawszy. Oczywiście najważniejsze, jak na razie cisza z czerwoną lampką od ciśnienia oleju.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...