Treść opublikowana przez create2fight
-
[ALL B5] Pasek rozrządu VS płyn chłodniczy
Jest odporny, ale tez i trochę go wchłonie i może zrobić się śliski, pasek ma pracować w suszy i zawsze jeśli jakaś substancja oleista dostanie się na niego powinno się go wymienić.
-
[B5 AEB] Sonda lambda DENSO - zna ktoś? ma ktoś?
pozatym na innej sondzie 1.8T nie chcą chodzic niestety:( przerabiałem juz ten temat
-
[B5 AEB] Sonda lambda DENSO - zna ktoś? ma ktoś?
Poczytaj na forum o problemach z sondami i wszystko bedzie jasne:)
-
[B6 AVJ] Szarpie, przerywa, gaśnie, chodzi na 3 gary
I to jest właśnie problem 1.8T + LPG. Dodam ze problem praktycznie nie do przejście szczególnie pod dużym obciążeniem silnika:( wysoki bieg i pełne otwarcie przepustnicy) Próbowałem juz różnych ustawień LPG żeby wyeliminować zjawisko szarpania przy ok 3tys obr i nić. Jak nie szarpał to przechodził w tryb awaryjny i był problem:( Spróbuj podjechac do dobrego gazownika moze uda mu sie tak dograc parametry LPG zeby zminimalizować szarpanie, albo omijaj ten zakres obrotów poprostu Aha dodam jeszcze ze zanim pojedziesz do gazownika pasowały by usunąc ze sterownika silnika nastawy adaptacyjne czyli poprostu rozpiąc klemy na kilka minut z akumulatora pozdrawiam
-
[B5 AEB] Szarpie przy przyspieszaniu
w 1.8T nie ma przewodów które mogł byś sprawdzić wzrokowo podaczas pracy silnika:)
-
[B5 AEB] Szarpie przy przyspieszaniu
Cewki Ci padły zmień na nowe i bedzie git:) Czas i przebieg robis swoje niestety:( sam to przerabiałem na wolnych obrotach chodzi bez zarzutów a podczas obciązenia szarpie:(
-
[B5 AJL] Dławienie przy nagłym wciśnięciu gazu do spodu
Witam hehe tak sie skłąda że przy sprawdaniu Twojego auta w RS Serwis byłem obecny bo właścicel to moj kumpel:) co do tych cewek to jest tak jak Ci powiedział. Vagiem tego nie sprawdzisz tylko podkładając nowe dobre i własnie tak było zrobione:) Dodam że ja u mnie miałem taki sam problem i własnie dziś wymieniłem cewki na nowe i jak ręką odjął Jesli chcesz to moge Ci sprzedać przewody wysokiego napięcia (nowe przejechałem na nich może ze 300km) bo Twoje faktycznie lipnie wyglądaly:)
-
[B5 ANB] Namierzenie i sprawdzenie WG DV N75
N75 najlepiej sprawdzić Vagiem DV można poprostu sciągając przewód z kolektora ssącego i dmuchając ustami w niego jak przepuści to jest uszkodzony. a WG można sprawdzic podająć do jego siłownika niewielkie ciśnienie tak 0,8 do 1 bara i powinien wtedy zadziałac
-
[B5 AEB] Dziwne odgłosy na zimnym silniku
i co ta 10 ma zrobić turbinie??
-
[ALL B6] Gaz w 2.0 FSI ?
no nie otrzymuje bo nie ma takiej możliwości
-
[B5 AEB] Jak podłączyć N75 ?
dzieki wielkie:)
-
[B5 AEB] Jak podłączyć N75 ?
a czy ma znaczenie który do WG a który muszla??
-
[B5 AEB] Jak podłączyć N75 ?
Witam, mam takie pytanie odnośnie podłączenia zaworu n75 a dokładnie chodzi mi o to które króćce gdzie?? który do muszli turbiny, który do WG a który w dolot?? szukałem na forum ale nigdzie nie jest to dokładnie opisane:) dzieki za pomoc i pozdrawiam:)
-
[B5 AEB] Szarpie/przerywa silnikiem podczas przyspieszania <video>
No zgodził bym sie ze to nie swiece ale u mnie znaczna poprawa jest po ich wymianie:) teraz jeszcze zmienie przewody i powinno byc oki.
-
[B5 AEB] Szarpie/przerywa silnikiem podczas przyspieszania <video>
Witam ja ostatnio borykam sie z tym samym problemem:( podczas gwałtownego przyspieszania zaczyna przerywać wymienilem swiece i poprawa jest bardzo duza jeszcze wymienie przewody zapłonowe ( łączniki pomiędzy generatorem a świeca) bo obstawiam ze to ich wina Jesli by ktoś wcześniej doszedł do jakiegoś rozwiązania to nich pisze pozdrawiam:)
-
[ALL B7] Gazowanie silnika 2.0T - pytania
FSI to za duza komplikacja zeby założyć do niej gaz i narazie jest to nie wykonalne:) może za jakiś czas gdy ktoś wymyśłi wtryskiwacze dwu paliwowe ( benzyna i gaz ) bo jak narazie nie ma możliwości dołożyć dodatkowych wtryskiwaczy gazowych bezpośrednio do komory spalania:) i dlatego te silniki nie bedą chodzily na gazie:) A co do regulacji instalacji gazowych to nie tylko w Tarnowie to potrafia bo w Rzeszowie tez choć musze przyznac ze nie wszystki zakłady dają sobie z tym rade
-
[B6 ALT] Świece do gazu
a dodam ze ja mowie o autach osobowych 2 szt i autobusach ktorych mamy troszke więcej
-
[B6 ALT] Świece do gazu
jutro dokłądnie napisze co to są za świece bo nazwy nie pamietam:) ale zadne inne nie daja rady pracować na metanie i tylko te wchodzą w rachube:)
-
[B6 ALT] Świece do gazu
oj to jak na platynowe to coś tanie te świece my do naszych wynalazków CNG kupujemy platynki ale po 300 zł za sztuke:) i mamy pewność ze 60 tyś km zrobia
-
[B6 ALT] Świece do gazu
a jakie sa ceny tych świec do gazu?? Zalecanych do LPG i CNG?
-
[B5 AEB] Po przełączeniu na gaz słychać tykanie popychacza chydraulicznego
no to powiem CI ze dziwna sprawa ze po regeneracji chodza głośniej niż przed Może ktoś zrobił więcej złego niż dobrego co w przypadku polskich realiów jest na porządku dziennym niestety
-
[B5 AEB] Problem z ciśnieniem oleju na gorącym silniku <1500 obr.
wepnij manometr w układ i zmierz ciśnienie wtedy wszystko bedzie jasne:) Możliwe ze ciśnienie masz troszke niższe niz cisnienie czujnika:) ale to trzeba zmierzyc manometrem i dobrac odpowiedni czujnik U mnie cisnienie było niższe od 0,2 bara i juz swieciło Oczywiście może sie okazac ze u Ciebie jest juz poza dopuszczalnym zakresem a wtedy to juz jest problem
-
[ALL B7] Gazowanie silnika 2.0T - pytania
Przy bezpośrednim wtrysku nie jest problemem wydajnośc tylko umiejscowienie wtrysków do gazu a z tym jest problem bo komory spalania i proces tworzenia mieszanki w FSI są dopasowane do wtryskiwacza wprowadzonego prosto do cylindra a nie w dolot i dlatego nie chce to chodzic:) dodam tez ze Fsi pracuje na mieszankach uwarstwionych w pewnych zakresach predkości obrotowych silnika a za pomoca instalacji lpg i wtrysków w dolocie jest to nie możliwe do osiągnięcia:) pozdrawiam
-
[B5 AEB] Po przełączeniu na gaz słychać tykanie popychacza chydraulicznego
zbyt głosne tykanie spowodowane jest wyrobeniem oringów we wtryskach:) przerabiałem to ostatnio, wystarczyło rozebrac wtryski wymienic oringi i cisza:)
-
[B6 AMB] Jak powinien działać, pressure regulating valve
Panowie nie patrzcie który jest tańszy tylko przy jakim ciśnieniu sie otworzy bo moment jego otwarcia tez ma wpływ na żywotnośc turbiny Jeżeli bedzie sie otwierał przy zbyt wysokim ciśnieniu to efekt bedzie taki jak by go wogule nie było, bo nie spóści ciśnienia . Ja założyłem od S4 i chyba to bedzie przyczyna tego ze łopatki mojej turbiny sie zmieliły