Treść opublikowana przez create2fight
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania
1.1 na niskich obrotach i spada do 0.8 przy wysokich jakies dziwne rzeczy sie dzieja bo jeszcze takich cudow to nie widzialem , tak sie zastanawiam skad na niskich obrotach takie doladowanie przeciez turbina uzbraja sie stopniowo i cisnienie powinno rosnac az do 7000 0br/min tak jak u mnie
-
[B5 1Z] Stuki przy dodawaniu lub ujmowaniu gazu
ja podobne stuki mialem z tylu(quattro) i jak sie pozniej okazalo to byly lozyska w kolach
-
[B5 ADP] Źle ustawiony rozrząd ?
cos nie tak z montazem LPG skoro przed bylo wszystko oki:( zacznij szukac tam
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
panowie no nie ma co bajek pisac w sumie to 4 kolegow ma 1.8T o roznych mocach i zaden po miescie nie schodzi ponizej 10 litrow:) to auto musi spalic swoje i tyle
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
no wlasnie z 1.8T jest odwrotnie probowalem jezdzic tak zeby nie przekraczasc 3tys obr delikatnie glaskajac pedal gazu i na zboirniku gazu ,czyli jakies 350km spalanie wyszlo mi o ponad litr wieksze byłem w delikatym szoku co jest grane:) wychodzi na to ze jednak dynamiczna jazda jest duzo bardziej ekonomiczna :>
-
Jaki najwiekszy przebieg na benzynke??
kapitalka troszke kosztuje i prawde mowiac sie nie opłaca:) no i nie ma gwarancjii czy silnik po remoncie bedzie chodził tak jak powinien i jak dlugo pozyje niestety:( tak ze w razie czego lepiej szukac uzywki
-
Jaki najwiekszy przebieg na benzynke??
wszystko zalezy do tego jak sie jezdzi i czy stosuje sie do zalecen producenta odpowiedni olej itp ja mysle ze grubo ponad 300tys mozan zrobic na benzyniakach a co do diesli to 500 jak nic kolega mial w Pasacie cos kolo tego przejechane i nic sie tam nie dzialo:)
-
[B5 AJL] Wymiana paska rozrzadu w A4 1,8 T
panowie czytam wasze spory i tak nasuwa mi sie jedna uwaga a mianowicie w jakich warunkach auto jest eksploatowane co do 120tys moge sie zgodzic ale tylko w jednym wypadku - gdy auto smiga po autostradach wtedy pasek pracuje sobie przy w miare rownych predkosciach obrotowych , a jesli mowimy o naszym kochanym kraju to 90tys i on ma juz dosc a to ze ładnie wyglada o niczym nie swiadczy a co do kupna czesci w ASO powiem tyle ze odnosnie filtrow (paliwa, powietrza,oleju) sprawa wyglada tak filtry robione sa w Sedziszowie Malopolskim(FILTRON) i jada do niemiec tam maja nabijane oznaczenia VW,AUDI i trafiaja spowrotem do Polski ale juz nie kosztuja 15 zl tylko 50 wiec przypuszczam ze z paskami bedzie podobnie a wiem to bo mialem stycznosc z ASO VW w Rzeszowie jakos praktykant
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
moje 1.8T QUATTRO po czipie w ABT na 195km(wbite w dowód ) i zagazowaniu przeze mnie spala w miescie jakies 12-13 litrow a dodam ze lubie czasem przycisnac tak ze wydaje mie sie ze ten silnik jest chyba najbardziej optymalny mam przejechane 185tys i nic sie tam zlego nie dzieje wiec moge go polecic
-
[B6 ALT] Problem z olejem silnikowym
z tym oleje to przegladanij sobie dokladnie odme:) czy nie jest zatkana bo wlasnie taki efekt sie robi jak piszesz a co do zegarow to podepinij sie pod VAG i zrob sobie test duzo powinno Ci to powiedziec:) pozdrawiam
-
[B5 AEB] Dziwny dźwięk z okolicy zaworów
pojezdzij troche autem moze przejdzie u mnie tak było poprzedni własciciel ( czlowiek bez pojecia) odstawil auto te mechanika i ten mu zmienił olej na nie wiadomo co , ja zaraz po zakupie wymienilem na Mobil 1 polsyntetyk i dalej chodzil troszke nie fajnie ale dzieki temu ze jest to dobrzy olej o wlasnoscia czysczacych zdolal "przepłukac" hydraulike i popychacze jak reka odjał przestaly grac moze i u Ciebie to pomorze:)
-
[B5 AEB] Brak mocy, huk, głośna praca i brak możliwości uruchomienia silnika
a moze podejdziemy do tematu z drugiej strony czyli od cisnienia oleju?? a mianowicie jego brak - swiecaca turbina bo olej jej nie chlodzil - a nastepnie zatarcie slinika:( juz takie cos przerabial moj kolega na zatarcie silnika ( panewek) w 1.8T potrzebowal doslownie sekunde gdy silnik byl na obrotach koledze moze nie tak do konca padlo Cisnienie i stad jeszcze ta chwilka zycia na dojazd z pracy ale co by nie bylo trzeba silnik najpierw dobrze ogladnac i przypuszcalnie rozebrac wiec musisz poszukac mechanika bo sam napewno nie dasz rady niestety:(
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania i problem z obrotami
to ze swiece niedawno kupione nie znaczy ze sa dobre niestety sam sie o tym przekonalem w poprzednim aucie ale zacznij od podpiecia VAG
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania i problem z obrotami
co do palenia to raczej wymien swiece zaplonowe:) jesli to by byla cewka to i na benzynie by ci nie palił tak ze swiece no i odpowiednia przerwa jakies 0.7mm
-
[B5 ABC] Dziwne zachowanie QUATTRO
hehe widze ze podnoszenie mocy zle wpłya na napedy ja mam to samo pomiedzy70a 80 km/h wibracje jakies takie dziwne ile kosztuje łozysko podpory walu??
-
[ALL B5] Wymiana przegubu zewnętrznego bez ściągania wahaczy
ja ostatnio wymieniałem i zeby sie za bardzo nie trudzic odkrecilem gorne wahacze zwrotnica sie ladnie odchylila i robota poszla elegancko:) choc nie do konca:( bo jak sie pozniej okazało nowy przegób nie mial za dobrze nacietego gwintu i nie mogłem do dokrecic:( pech :(tak ze moja uwaga jak kupujecie takie gadzety to sprawdzajcie czy gwint jest dobrze naciety:) pozdrawiem
-
[B5 AWT] Odgłos pukającej szklanki!!!
panowie co wy zescie sie tak tych mostków czepili?? o ile ze duzo mozan by jeszcze załozyc i walek byl by luzny o tylke ciasnych nie ma szans bo po pierwsze nie siadły by rowno a po drugie nawet jesli by je jakis magik zdolal dociagnac to walek by nie mial luzu i zaraz by sie zatarl przyczyn stukania raczej szukaj w cisnieniu oleju
-
[B5 ANB] Cofanie powietrza przez przepływke - szarpnięcie auta w czasie jazdy
no to cos kiepsko z Twoimi wiadomosciami kolego bo owy bov jest w kazdym 1.8T taki ladny czarny z tworzywa a znajduje sie zaraz za wylotem powietrza z turbiny a sterowany jest podcisnieniem z kolektora ssacego ( taki cieniutki wezyk), no chyba ze ktos u Ciebie zrobil wczesniej jakis myk i go usunal a teraz caly uklad Ci glupieje lepiej sprawdz to dobrze
-
[B5 ARG] błąd N156 jak sprawdzić ?
sonda ma bardzo duzy wpływ na spalanie zmien sobie ja i powinno byc duzo lepiej
-
[B5 ANB] Cofanie powietrza przez przepływke - szarpnięcie auta w czasie jazdy
co do pierwszego to moze nadszedł czas na zmiane swiec zapłonowych zacznij od tego a co do drugiego to czy czasem to nie jestes psss psss po sciagnieciu nogi z gazu?? bo jesli tak to poprostu bloow off spuszcza powietrze i tak ma byc
-
[ALL B5] Wymiana silnika w 1.8T - na jaki mogę wymienić ?
hm juz teraz nie pamietam jakie oznaczenie mial ten silnik ale był to motor z TT 225km ze zmiennymi fazami rozrzadu:) niestety juz go nie ma bo korbowód wyszedl bokiem aha dodam jeszcze ze kompresor od klimy nie pasowal jeszcze ale lepiej szukac wzdluznego silnika
-
[B5 AEB] Jazda na resztkach gazu
heh nie ma takiej wizjii zeby przełaczal na benzyne zeby nie niszczyc silnika:) to sa sciemy spowodowane zalozeniem instalacji o za slabych parametrach : zbyt maly przekroj przewodow z butli do reduktora, za slaby reduktor, mało wydajne wtryskiwacze,
-
[B5 ADP] Jakie powinno być spalanie LPG ?
z tego co slyszalem to 1.6 sa silnikami glodnymi na paliwo i zuzycie na poziomie 13 litrow gazu jest norma niestety , mi 1.8 T Q po cipsie na 195 koni pali w miescie 12 litrow gazu.
-
[B5 AML] Co ile wymiana oleju ?
ojej no to naprawde madry dyrektor z niego był, a moze jednak sie nie zwolnil tylko za takie pomysly go zwolnili 10-15 tys i nie dluzej niz 1 rok bo olej traci swoje wlasnosci smarne nawet nie uzywany
-
[B5 AWT] Odgłos pukającej szklanki!!!
yyy nie bardzo mi sie widzi zeby mostki siadły tak jak mowisz skoro sa przypasowane do roznych srednic walka ja bym raczej to pukanie wiazal z niskim cisnieniem oleju = juz niesprawna pompa olejowa:) zacznij od zmierzenia wartosci cisnienia oleju