Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie zeby ci co moga niech wypowiedza sie ile pala w trasie i miescie ich B5 bo jestem ciekaw. Generalnie chodzi mi o porownanie spalania w silnikach 1.6 ; 1.8 i 1.8T bo czytalem ze, roznice sa niby niewielkie i silnik 1.8 pali wiecej niz 1.8T.

Wypowiadajcie sie na ten temat,

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 1.6 różniący się od twojego niuansami miasto 9-10 trasa 7-8 zależy od załadunku samochodu bo ten motor ma nikczemny moment obrotowy i żeby jakoś jechał trzeba go nieźle kręcić. Co do silników 1.8 i 1.8T to jestem w stanie uwierzyć że 1,8 pali bardzo podobnie jak 1.6 ale w to że 1.8T pali mniej niż 1.8 trzeba między bajki włożyć.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do to autko lepiej kupic z silnikiem 1.6 czy 1.8 bo z tego co piszecie to chyba 1.8 bo szybciej rozpedzi tego kolosa a 1.6 trzeba bedzie bardziej krecic zeby go ruszyc, dobrze mysle??? Bo auto jak czytale to wazy jakies 1200kg tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he pali w miescie 13,5 trasa 11 sporo a lpg 15 misto 11,5 trasa i silnik 1,6 zaluje ze kupilem takie audi tak to ok fajnie sie prowadzi itd ale jak mialem vectre b 1,616v to taka audi 1,6 zostawil bym daleko w tyle hehe.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo a4 jest troche ciezsza... to z jakim silnikiem lepiej kupic te audi ??? niech ktos madry sie wypowie i doradzi bo sam juz nie wiem czy bardziej sie oplaca 1.6 czy 1.8 bardziej chodzi mi o ekonomie i male spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo a4 jest troche ciezsza... to z jakim silnikiem lepiej kupic te audi ??? niech ktos madry sie wypowie i doradzi bo sam juz nie wiem czy bardziej sie oplaca 1.6 czy 1.8 bardziej chodzi mi o ekonomie i male spalanie...

No to musisz kupić diesla :naughty:

A jeśli masz do wyboru samochód z takim samym wyposażeniem tak samo zadbanym to się nawet nie zastanawiaj tylko bierz 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na ten temat przy okazji innego wątku(ktoś tu pisze ze to bajki)ale prawda jest taka przy mojej "black brilante"-1 pomiar 8.4 , 2 pomiar 8.1-wszystko w jezdzie mieszanej, kręcac się po wichurach i po mieście przy włączonej klimie wyskoczyło 9 jak ni!Brat ma 1.8 i pali rzeczywiscie więcej-9-10l,w zimie nawet 11l.Nie ma sensu jakieś tu przechwalanie się, tak mi wyszło i koniec,zreszta od poczatku wiedziałem że 1.8t pali mniej jak 1.8(ze sprawdzonych zródeł) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dzieje ci sie nic powazniejszego w tym silniku... Bo ja juz poprostu zglupialem i nie wiem z jakim silnikiem kupic se te audi zeby troche nim pojezdzic i duzo nie palil, a diesel odpada bo nie lubie traktorami jezdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o silniki 1.8 i 1.8t to są naprawde sprawdzone jednostki,to nie tylko moja opinia!Brat ma juz chyba 6 lat i oprócz tych rzeczy ktore trzeba okresowo zrobic żadnych awarii nie mial,ja mam za krótko aby coś więcej powiedziec ale moja "black brilante" zbliża sie do 200 000 a silniczek chodzi jak "pszczółka" aż się chce słuchac!wielu forumowiczów wypowiadało się ze naprawde są to sprawdzone jednostki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silników 1.8 i 1.8T to jestem w stanie uwierzyć że 1,8 pali bardzo podobnie jak 1.6 ale w to że 1.8T pali mniej niż 1.8 trzeba między bajki włożyć.

spalanie podawane przez producenta

Silnik - Masto / Srednie / Trasa 90km/h

1.6 - 9,7 / 7,5 / 5,6

1.8 - 10,1 / 7,8 / 5,8

1.8T - 9,8 / 7,7 / 5,8

takze jak widac twoja opinia i "wierze czy nie wierze" nijak ma sie do rzeczywistosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no to chyba jednak zrezygnuje z 1.6 i kupie 1.8 lub 1.8T zobacze co znajde, tylko jestem ciekaw czy nie ma jakis wiekszych problemow po jakims czasie z turbinka itd z tych 1.8T...

A co do spalania to wlasnie ja tez to przejzalem i sie dziwilem czemu 1.8T pali prawie tyle samo co 1.6 przeciez ma o polowe wiecej mocy... No i ze zwykle 1.8 pali najwiecej to tez jest dziwne, bardzo jestem ciekaw jak w praktyce, czesc ludzi co juz sie wypowiadala to wyglada na to ze spalanie jest podobne do podanego przez producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli umiesz dbac o turbine to ci pojezdzi dlugo. co do spalania to sie nie dziwie ze 1.8T pali tyle ile pali wmiare mocny silnik latwiej sobie radzi z duzym autem wiec nie potrzebuje takiej ilosci benzyny co malutki 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbac o turbine... to znaczy :) bo to bedzie moje pierwsze autko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam B5 1.8T Quattro Wersja AJL (180hp) pali jakies 10 z hakiem na miescie, niecałem 6 na trasie i w mieszanej jakies 8. Wszystko oczywiscie jezdzac wedlug ksiazki (przepisow), jak zaczynam odkrecac to sie robi prawdziwy piec grzewczy :P ale i tak porobiłem BMW 320i ( 6 garowy vanos ) z palcem w d*pie, i spalil mi mniej niz jego bmw (wedlug komputera).Ale za to nie zapomniane przezycia są jezdzac tym autem (4 bieg 190km/h niesamowicie przyspieszając) nie dlugo mam zamiar sie poscigac z kumpla A6 2.6 V6 zobaczymy co bedzie on ma tam 150 hp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.6 spala:

Miasto: 9-10 l

Trasa: 6,5 l

Nie ma wcale wielkiej tragedni z tym silnikiem, spokojnie można tym jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu nie wiadomo ile te silniki pala, kazdy pisze co innego, wszystko pewnie zalezy od tego jak kto jezdzi itd... ale ja raczej sie zdecydowalem i bede szukal a4 z silnikiem 1.8 lub 1.8T bo chyba duzo wiecej niz 1.6 nie beda palic a moze nawet mniej :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...