Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Mailem 1.6 i w miescie nie moglem zejść niżej 12.5 z klima,w trasie jak emeryt zszedłem na 7.1, 1.8T w mieście bez szaleństw pali mi tyle samo co 1.6 ale przyjemność z jazdy nieporównywalna.Oczywiście jak zaszalejesz to na pewno 1.8t spali nawet do 20 w miesice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej sie przekonuje do 1.8T tylko nie wiem czy nie latwiej bedzie znales audi ze zwyklym silnikiem 1.8. Bo w spalaniu sa minimalne roznice to 1.8 lepiej jezdzi niz 1.6 :) I ubezpieczenie chyba nie bedzie duzo drozsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbac o turbine... to znaczy :) bo to bedzie moje pierwsze autko ;)

po jezdzie na wysokich obrotach nie gasic odrazu silnika, jak odpalisz auto to nie pałowac odrazu tylko poczekac az sie nagrzeje, takie standardowe procedury ktore sa zapisane w instrukcji auta.

co do gaszenia silnika ja zawsze czekam ok 30 - 45 sek przed wylaczeniem auta i daje czas turbinie na wyhamowanie i przestygniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym ze przy odpalaniu odrazu silnika sie nie kreci to wiem bo to w kazdym samochodzi tak nie powinno sie robic :) A z tym gaszeniem to nie wiedzialem ale teraz juz bede o tym wiedzial, moze macie jeszcze jakies wskazowki??? Tylko co mi to da jak np. poprzedni wlasciciel o to nie dbal :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kazda czesc z czasem trzeba wymienic z czasem... tylko najlepije eksploatowac tak pojazd zeby tego uniknac... a orientuje sie ktos ile kosztuje taka impreza wymiany turbiny na nowa i czy mozna np wsadzic wieksze turbo bez innych wiekszych zmian w silniku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 1.8T QUATTRO po czipie w ABT na 195km(wbite w dowód ) i zagazowaniu przeze mnie spala w miescie jakies 12-13 litrow a dodam ze lubie czasem ;) przycisnac :) tak ze wydaje mie sie ze ten silnik jest chyba najbardziej optymalny :) mam przejechane 185tys i nic sie tam zlego nie dzieje wiec moge go polecic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz mnie przekonaliscie bede szukac b5-tki z silniczkiem 1.8T jak z czasem bedzie miala za moalo mocy to zawsze mozna wsadzic wieksze turbo itd i zrobic chiptuning :) Wiec wielkie dzieki za podjecie decyzji, jak tylko zakupic to odrazu sie pochwale :D

Ale dalsze uwagi i sugestie dotyczace tego silniczka nadal mile widziane w tym temacie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno 150ps są najlepsze w eksploatacji... 163 koniki nie poddają się tak łatwo modom i są mniej trwałe... przed programem miałem 150km, chodziło miło, ale teraz mam program na 200... nie wiem na ile wtryski i turbinka puszczają, ale autko chodzi rewelacyjnie... wcześniej paliło mi 13 litrów... na 65 litrach-500kilometrów. jazda miejska. teraz trochę więcej... ale daje radę... polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam B5 1.8T Quattro Wersja AJL (180hp) pali jakies 10 z hakiem na miescie, niecałem 6 na trasie i w mieszanej jakies 8.

"Na trasie niecałe 6 litrów" - 1.8T QUATTRO :polew:

Toż to cud techniki jest! No chyba, że jechałeś z górki, a wiatr Ci w d*pę dmuchał.

Z tego wychodzi, że robisz na baku ponad 1000 km.

Jak mi to udowodnisz to oddaję Ci mój samochód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co moze ma lekka noge i nie kreci go caly czas na obrotach :) Ja juz sie przekonalem w 100% do 1.8T glownie ze wzgledu ze chce pojezdzic nim pare ladnych latek a z czasem moze brakowac mocy to mozna sie podawic w mody :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z 1.8T jest odwrotnie :) probowalem jezdzic tak zeby nie przekraczasc 3tys obr delikatnie glaskajac pedal gazu i na zboirniku gazu ,czyli jakies 350km spalanie wyszlo mi o ponad litr wieksze :shocked: byłem w delikatym szoku co jest grane:) wychodzi na to ze jednak dynamiczna jazda jest duzo bardziej ekonomiczna :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli robi sie nowy wątek o spalaniu jak w dieslu :polew: ciekawe jak długo i czy też są tu klubowicze którym BP pali 6 l :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam B5 1.8T Quattro Wersja AJL (180hp) pali jakies 10 z hakiem na miescie, niecałem 6 na trasie i w mieszanej jakies 8.

"Na trasie niecałe 6 litrów" - 1.8T QUATTRO :polew:

Toż to cud techniki jest! No chyba, że jechałeś z górki, a wiatr Ci w d*pę dmuchał.

Z tego wychodzi, że robisz na baku ponad 1000 km.

Jak mi to udowodnisz to oddaję Ci mój samochód!

dorzucam swój... :polew: po co takie bzdury pisać... ??? żeby ludki z 1.6 się bardzie denerwowali..? chore :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie wiem po co ludzie takie rzeczy pisza, ja jak kupie 1.8T to bede wiedzial ile pali i tez sie pochwalem, mam nadzieje ze bedzie tak jak pisaliscie czyli jakies 9-14literkow srednio :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ściemniac... 1.8 ADR

w mieście: 12 l.

cykl mieszany: 60% trasy 40% miasto: 9,8 l.

Zima do wyników + 1-2 l.

(wyniki przy jezdzie powiedzmy srednio umiarkowanej tzn. dynamicznej ale bez przeciagania do 6000 obr.)

A co do uzytkownikow którym auto pali 7 czy 8 l. w miescie... panowie... liczymy srednia na 100 a nie 50 km... :mysli:

Swoje przepalic musi i w bajki tego typu nie wierze...

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mnie najbardziej wkurza jak czytam takie bzdury... jestesmy na forum zeby sobie pomagac i wymieniac sie doswiadczeniem. Jak bede chcial uslyszec jakas piekna bajke to poprosze mame zeby mi poczytala! :thumbdown:

Jeszcze brakuje do kolekcji 2.7 BiT ktore pali 7 na 100 :polew:

Spalanie mojego AEB gaz / benzyna (jezdze bardzo dynamicznie ) :

Autostrada 180 km/h - 10 / 9

Trasa do 150/160 km/h - 11-12 / 10,5 - 12

Miasto ( do 5k-6k ) - 14-15 / 14

Mieszany do 160 km/h - 12,5-13,5 / 12-13

Jezeli chodzi o wybor silnika to polecam 1.8T. Frajda z jazdy i mozliwosci ktore juz znasz ( mi chiptunning etc ). Jezeli chodzi o osiagi to nie spodziewaj sie rakiety. Fenomen 1.8T polega na tym ze jest to maly ale w miare mocny silnik z dluga skrzynia biegow. Na 3 efektywnie jedziesz od 60 do 140 ;) Ale na bardzo krotkich odcinkach ( chodzi mi o zakrety itd ) byc moze 1.8 jest lepsze. Te silniki maja duzo mniejsze przełożenie i sa "bardziej zrywne" na krociutkich odcinkach. Ja kiedys robilem A3 z takim silnikiem - mialo byc bez problemow a prawie zostalem na lewym pasie na zakrecie :P Na dluzszej prostej to juz calkiem inna bajka ale ciezko na polskich drogach znalezc 1/4 mili :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doladnie, a tak swoja droga szukalem juz a4 b5 1999-2000 z silnikiem 1.8T to takich czystych serii bez tuningu itd jest bardzo malo :/ albo po chipie albo qatro... kurcze ciezko bedzie cos znalesc, ale za to zwyklych 1.8 jest multum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...