Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to dopiero za tok a ja jak dobrze pujdzie bede kupowal wrzesian/pazdziernik ale to zalezy od tego czy teraz zdam egzamin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8t w b6 pali mi okolo 13l w mieście przy dość dynamicznej jeździe. Na trasie raz mi spalil 12l ale ogien caly czas, mój rekord najmniejszego spalania na trasie to 8.8l (na komputerze)hehe w rzeczywistości jest tak że za ile mu wlejesz,to on i tak wszystko spali :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ściemniac... 1.8 ADR

w mieście: 12 l.

cykl mieszany: 60% trasy 40% miasto: 9,8 l.

Zima do wyników + 1-2 l.

(wyniki przy jezdzie powiedzmy srednio umiarkowanej tzn. dynamicznej ale bez przeciagania do 6000 obr.)

A co do uzytkownikow którym auto pali 7 czy 8 l. w miescie... panowie... liczymy srednia na 100 a nie 50 km... :mysli:

Swoje przepalic musi i w bajki tego typu nie wierze...

Amen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ściemniac... 1.8 ADR

w mieście: 12 l.

cykl mieszany: 60% trasy 40% miasto: 9,8 l.

Zima do wyników + 1-2 l.

(wyniki przy jezdzie powiedzmy srednio umiarkowanej tzn. dynamicznej ale bez przeciagania do 6000 obr.)

A co do uzytkownikow którym auto pali 7 czy 8 l. w miescie... panowie... liczymy srednia na 100 a nie 50 km... :mysli:

Swoje przepalic musi i w bajki tego typu nie wierze...

Amen!

Wreszcie ktoś sie ze mna zgodzil .. :notworthy:

Po dokładnym przeczytaniu tematu i tych głupot co niektórzy pisza o spalaniu 6 czy 7 litrow nawet w trasie... chce was utwierdzic w przekonaniu ze to jest niemozliwe!!

A mianowicie (najmniejsze wyniki jakie sie udalo uzyskac na spalaniu CHWILOWYM przy doslownie muskaniu pedału gazu) przy STAŁEJ predkosci to:

4 bieg/ predkosc 60/ obroty 2000/ spalanie chwilowe --- 4.5 - 4.8

5 bieg/ predkosc 100/ obroty b.d. /spalanie chwilowe --- 5.5

jednak jest to jazda na podcisnieniu wytworzonym w silniku wystarczy musnac pedał gazu skoczy do 7- 8 litrów zdjecie nogi z gazu jest juz rownoznaczne z wytracaniem predkosci.

Chciałem zaznaczyc ze na jazde składaja sie przyspieszenia w ktorych spalanie siega rzedu 20 do 30 litrow (na zimnym nawet do 50) wiec [bluzgu bluzgu] nigdy nie uwierze w srednie nawet z trasy w wysokosci 7 litrów :wallbash: .. . nie wspominajac o miescie w ktorym co chwile gdzies stajemy zwalniamy przyspieszamy itd.

Wiec przykro mi ze w tym momencie Was musze rozczarowac i obalic Wasze teorie na temat spalania w tych silnikach !! :hi:

co do tego ze 1.6 potrafi spalic wiecej niz 1.8 czy 1.8T jest normlanym zjawiskiem gdyz zeby poruszac sie z podobna dynamika jazdy autko trzeba wyzej krecic za czym idzie spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu obserwuje ten watek i czytam z niedowierzaniem ze komus 1.8T pali 7/100.... Mysle ze jadac tym autem nawet 90km/h takie spalanie to tylko marzenie -zreszta kto tak jezdzi z takim silnikiem? Mimo swoich 150km(przy wadze tego auta nie jest to jakis fenomenalny wynik) ten silnik prowokuje do wciskania gazu i jazdy z predkosciami powyzej 140-160km/h. Moje 1.8T przy jezdzie na trasie B-tow - Wrocław tak do 140km/h spala ok 8.2 -8.8l. W miescie spokojnie połyka 10-11l.

''Gratuluje'' osoba ktorym 1.8T pali mniej niz 8l/100.... :))

PS. Jesli komus zależy na spalaniu 7l/100 niech kupi sobie diesla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja 1.6 jest "bardzo chora"ze spalaniem ale pozytywnie.Zaraz mi tu od bajkopisarzy natkają ale piszę.Wyjazd w nocy na urlop na Mazury.4 osoby+bagaż.Same grubasy czyli auto ma oprócz siebie do wiezienia dodatkowe jakieś pół tony.Prowadzi moja żona.Prędkość do 120.Na miejscu jeżździłem już ja.Wycieczka do Malborka w tym samym składzie-bagaż.Tankowanie po 640 km.średnia 6,4/100km.Powrót z tym samym obciążeniem ale jechałem ja i w dzień.Tankowanie po 615km.średnia7,2/100km.Od Łodzi do Częstochowy 130-160km/h tylko gdzie to konieczne zwolnienie do 70km/h.Wróciliśmy do domu i po zrzuceniu balastu już w 2 osoby do teściów w opolskie.Wyprzedzanie przeważnie na 3 -4 biegu.Dziś wróciłem.Spaliłem pół baku na 410km i zatankowałem znów do pełna.Znów 7,2/100km.Co wy na to?Wiem,wiem powiecie,że kituję.Tankowania na 3 Shellach.Elbląg,Łodź i Gliwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silników 1.8 i 1.8T to jestem w stanie uwierzyć że 1,8 pali bardzo podobnie jak 1.6 ale w to że 1.8T pali mniej niż 1.8 trzeba między bajki włożyć.

spalanie podawane przez producenta

Silnik - Masto / Srednie / Trasa 90km/h

1.6 - 9,7 / 7,5 / 5,6

1.8 - 10,1 / 7,8 / 5,8

1.8T - 9,8 / 7,7 / 5,8

takze jak widac twoja opinia i "wierze czy nie wierze" nijak ma sie do rzeczywistosci

Wszystko pięknie tylko te dane dotyczą prędkości do 90 km/h, jak ktoś tak jeździ i nie waruje z obrotami to takie spalanie osiągnie, nie wspominając o ciśnieniu w oponach i naszych dziurawych drogach. A jak ktoś lubi poszaleć to 1,8 T spali najwięcej. Co do dbania o turbinę,to z mojej wiedzy wynika, iż po pierwsze nie depczemy ostro w pedał gazu gdy ruszamy autem, dajemy rozgrzać się spokojnie turbinie i jak dojeżdżamy do miejsca przeznaczenia znowu nie depczemy i dajemy odpocząć turbinie, widziałem jak niektórzy przez 1-2 min nie wyłączają samochodu po dotarciu na miejsce- jeśli ktoś ma lepszą wiedzę niech mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8T i pali:

miasto 11/ trasa 7,4/ mieszany 9,5

Powiem wam, że na miasto silnika 1.8T lepiej chyba nie brać bo spalanie nawet do 12 wzrasta. Jechałem niedawno nad morze ok 1000 km w 4 osoby + kupa walizek i spalanie średnie wyniosło mnie 7,4 litra. Przy prędkości ok 140/h, 5 osobach i pełnym bagażniku i średnie spalanie max 8,5 litra. Także jak na trase to moim zdaniem wypada dobrze a w mieście jest małym smoczkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja 1.6 jest "bardzo chora"ze spalaniem ale pozytywnie.Zaraz mi tu od bajkopisarzy natkają ale piszę.Wyjazd w nocy na urlop na Mazury.4 osoby+bagaż.Same grubasy czyli auto ma oprócz siebie do wiezienia dodatkowe jakieś pół tony.Prowadzi moja żona.Prędkość do 120.Na miejscu jeżździłem już ja.Wycieczka do Malborka w tym samym składzie-bagaż.Tankowanie po 640 km.średnia 6,4/100km.Powrót z tym samym obciążeniem ale jechałem ja i w dzień.Tankowanie po 615km.średnia7,2/100km.Od Łodzi do Częstochowy 130-160km/h tylko gdzie to konieczne zwolnienie do 70km/h.Wróciliśmy do domu i po zrzuceniu balastu już w 2 osoby do teściów w opolskie.Wyprzedzanie przeważnie na 3 -4 biegu.Dziś wróciłem.Spaliłem pół baku na 410km i zatankowałem znów do pełna.Znów 7,2/100km.Co wy na to?Wiem,wiem powiecie,że kituję.Tankowania na 3 Shellach.Elbląg,Łodź i Gliwice.

i tu kolega potwierdził moją wcześniejszą wypowiedz w tym temacie...

moja A4 podczas wyjazdu nad morze Głogów - Sarbinowo Sarbinowo - Głogów (w tym wyjazdy do Mielna i Koszalina) spaliła z 4 osobami i pełnym bagażnikiem 6,5 l /100 km prędkość do 120 zajechałem i wróciłem na 1 baku

kolejny wyjazd Głogów - Zielonka (pod Warszawą) Zielonka - Głogów w tym 200 km po Wawie, 2 osoby jedna torba prędkość do 130 + prawie cały czas na klimie tutaj również na 1 baku

wiadomo jak chce się przyciśnie to spali więcej ale z takimi prędkościami jak podałem można w 1.6 takie spalanie uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja 1.6 jest "bardzo chora"ze spalaniem ale pozytywnie.Zaraz mi tu od bajkopisarzy natkają ale piszę.Wyjazd w nocy na urlop na Mazury.4 osoby+bagaż.Same grubasy czyli auto ma oprócz siebie do wiezienia dodatkowe jakieś pół tony.Prowadzi moja żona.Prędkość do 120.Na miejscu jeżździłem już ja.Wycieczka do Malborka w tym samym składzie-bagaż.Tankowanie po 640 km.średnia 6,4/100km.Powrót z tym samym obciążeniem ale jechałem ja i w dzień.Tankowanie po 615km.średnia7,2/100km.Od Łodzi do Częstochowy 130-160km/h tylko gdzie to konieczne zwolnienie do 70km/h.Wróciliśmy do domu i po zrzuceniu balastu już w 2 osoby do teściów w opolskie.Wyprzedzanie przeważnie na 3 -4 biegu.Dziś wróciłem.Spaliłem pół baku na 410km i zatankowałem znów do pełna.Znów 7,2/100km.Co wy na to?Wiem,wiem powiecie,że kituję.Tankowania na 3 Shellach.Elbląg,Łodź i Gliwice.

i tu kolega potwierdził moją wcześniejszą wypowiedz w tym temacie...

moja A4 podczas wyjazdu nad morze Głogów - Sarbinowo Sarbinowo - Głogów (w tym wyjazdy do Mielna i Koszalina) spaliła z 4 osobami i pełnym bagażnikiem 6,5 l /100 km prędkość do 120 zajechałem i wróciłem na 1 baku

kolejny wyjazd Głogów - Zielonka (pod Warszawą) Zielonka - Głogów w tym 200 km po Wawie, 2 osoby jedna torba prędkość do 130 + prawie cały czas na klimie tutaj również na 1 baku

wiadomo jak chce się przyciśnie to spali więcej ale z takimi prędkościami jak podałem można w 1.6 takie spalanie uzyskać

dobra dobra kolego.. a powiedz mi teraz ile spala Ci autko kręcąc sie po naszym wspaniałm i dziurawym mieście jakim jest Glogów :wink4:? (teraz małe OT: czemu to jeszcze nie widziałem Cie z A4 w naszym GKM4K :>? hehe). Masz moze w aucie FISa ? Chciałbym tylko zobaczyc srednia z samego miasta... Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja 1.6 jest "bardzo chora"ze spalaniem ale pozytywnie.Zaraz mi tu od bajkopisarzy natkają ale piszę.Wyjazd w nocy na urlop na Mazury.4 osoby+bagaż.Same grubasy czyli auto ma oprócz siebie do wiezienia dodatkowe jakieś pół tony.Prowadzi moja żona.Prędkość do 120.Na miejscu jeżździłem już ja.Wycieczka do Malborka w tym samym składzie-bagaż.Tankowanie po 640 km.średnia 6,4/100km.Powrót z tym samym obciążeniem ale jechałem ja i w dzień.Tankowanie po 615km.średnia7,2/100km.Od Łodzi do Częstochowy 130-160km/h tylko gdzie to konieczne zwolnienie do 70km/h.Wróciliśmy do domu i po zrzuceniu balastu już w 2 osoby do teściów w opolskie.Wyprzedzanie przeważnie na 3 -4 biegu.Dziś wróciłem.Spaliłem pół baku na 410km i zatankowałem znów do pełna.Znów 7,2/100km.Co wy na to?Wiem,wiem powiecie,że kituję.Tankowania na 3 Shellach.Elbląg,Łodź i Gliwice.

i tu kolega potwierdził moją wcześniejszą wypowiedz w tym temacie...

moja A4 podczas wyjazdu nad morze Głogów - Sarbinowo Sarbinowo - Głogów (w tym wyjazdy do Mielna i Koszalina) spaliła z 4 osobami i pełnym bagażnikiem 6,5 l /100 km prędkość do 120 zajechałem i wróciłem na 1 baku

kolejny wyjazd Głogów - Zielonka (pod Warszawą) Zielonka - Głogów w tym 200 km po Wawie, 2 osoby jedna torba prędkość do 130 + prawie cały czas na klimie tutaj również na 1 baku

wiadomo jak chce się przyciśnie to spali więcej ale z takimi prędkościami jak podałem można w 1.6 takie spalanie uzyskać

dobra dobra kolego.. a powiedz mi teraz ile spala Ci autko kręcąc sie po naszym wspaniałm i dziurawym mieście jakim jest Glogów :wink4:? (teraz małe OT: czemu to jeszcze nie widziałem Cie z A4 w naszym GKM4K :>? hehe). Masz moze w aucie FISa ? Chciałbym tylko zobaczyc srednia z samego miasta... Pozdrawiam :hi:

witam kolege

po miescie bierze mi w granicach plus minus 10-11 przy spokojnej jeździe, przeważnie tankuję za 50 to wychodzi 10-11 litrów i przejade na tym 100 km

fis'a niestety nie mam

OT: o GKM4K w sumie pierwsze słysze :gwizdanie: ale zaraz google rozświetli mi sprawę

kolegę i auto często widzę a w szczególności w okresie od października do czerwca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde jak widze jak wy piszecie że wam pali 1.8T 11L/100 w mieście przy średniej jeździe to mnie chce trafić :(

czemu ja ledwo głaskam butem pedał a spalanie nie schodzi na fisie poniżej 12L ? (mówie o benzynie)

albo mam coś nie tak albo wy kłamiecie :thumbdown:

jakbym jeździł tak jak lubie czyli zmiana biegów przed 5krpm to pewnie 18L na mieście by mi zjadła jak nic

najgorsze jest to że miałem przedtem meśka 2.3 1991 W124 i gaz zwykły założony i nigdy mi nie zjadł więcej niż 15 gazu a but w podłodze był cały czas, teraz audiczka jeździ po tej samej trasie co mesiek i nie dość że jade jak 80-latek to jeszcze pali mi 12-13L :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdze wcześniejsze wypowiedzi Mam 1.6 trasa 7.1 ,klima non top , miasto 8.8-9.6 bez klimy z klimą ok. 1 l więcej w zależniści jak się jeździ max w mieście 10.

silnik 1.6 wystarcza do spokojnej jazdy najlepiej kręci pow. 2.5 obr., jeśli ktoś lubi depnąć to minimum1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde jak widze jak wy piszecie że wam pali 1.8T 11L/100 w mieście przy średniej jeździe to mnie chce trafić :(

czemu ja ledwo głaskam butem pedał a spalanie nie schodzi na fisie poniżej 12L ? (mówie o benzynie)

albo mam coś nie tak albo wy kłamiecie :thumbdown:

jak palujesz ile sie da to bedzie palic

Moje 1.8T nie udalo mi sie doprowadzic do stanu zeby palilo wiecej jak 14 L/100 (pierwsze miesiace jazdy i cieszenia sie mocna fura)

Nie latam z predkosciami powyzej 160 km/h - srednio w trasie lece ok 120 (moze dla ciebie to wynik emerycki ale ja juz sie naogladalem wrakow samochodow i chcialbym miec szanse na przezycie w razie jakichs klopotow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja standardowo 500-480 kilometrów na zbiorniku. czyli na 64,5-65 litrów :evil: w mieście i nie chce inaczej, tak mam być... jak będę chciał żeby paliła mniej to kupie c1-1.0 pali 5-6 po mieście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja habetka 2,6 v6 w mieście 10l-11l a w trasie na klimie to tak 7,5l

za przeproszeniem ale chyba jezdzisz jak dziadek... po co Ci taki silnik?

generalnie nie rozumiem tej wypowiedzi

Kazdy jezdzi czym chce i jak chce.

Dlaczego ludzie ktorzy jezdza np porsche nie lataja 200 czy 250 non stop no przeciez maja za***iste silniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...