Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AML] Co ile wymiana oleju ?


krzychot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakoś nie mogłem nic konkretnego znaleźć w "szukajce" na temat wymian oleju- jedni piszą 10kkm, inni 15... a jeszcze inni 20 :kwasny::mysli:

Jak to w końcu jest??? Ja mam ponoć zalany olej Castrol SLX Longlife. Gdzieś na allegro sprzedający pisał, że wymiana tego oleju co 30kkm. :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instalacje gazowa a wtedy olej pracuje w podwyższonej temperaturze. Ja wymieniam co 10k zeby niunia zawsze swiezy olej miala :D. Duzo osob twierdzi ze gaz powoduje szybsze zuzycie silnika co jest bzdura jezeli sie o niego zadba - miedzy innymi w ten sposob!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelen syntetyk co 20tys. lub rok

pol syntetyk co 15 tys. lub rok

mineralny co 10 tys. lub rok

Nie ma na tym co oszczedzac lepiej wymienic wczesniej ni jest zalecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly dyrektor castrola gdy zwolnil sie z firmy, powiedzial, ze oleju nie powinno sie wymieniac, ale

dolewac. dopiero gdy robi sie czarny ma najlepsze wlasciwosci smarownicze, a gadanie o wymianie oleju to tylko marketing. on i jego zona wymieniali olej dopiero po 300tys km z tego co mowil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym poradniku "Auto Świat" (co miesięczna broszurka za 2,90 zł :shocked:) wyśmiewają tego BYŁEGO dyrektora Castrola w oddziale w Holandii, który aktualnie na ponad 80 lat i może już wykazywać oznaki starczej demencji. Również technika poszła do przodu i dziadek może tkwić jeszcze wspomnieniami z pierwszych doznań erotycznych z lat 30 tych, kiedy wszystko dla niego było lepsze niż dziś.

Prawda jest taka, iż olej nie tylko smaruje, ale i oczyszcza (myje) silnik od wewnątrz i magazynuje i neutralizuje kwasy powodujące korozję wewnątrz serduszka niuni. Po pewnym czasie odczyn zasadowy oleju zmienia się na kwaśny, bo już nie może pomieścić i neutralizować więcej szkodliwych produktów spalania (oleju , paliwa, tudzież gazu) wówczas tworzy się szlam zapychający kanaliki krórymi doprowadzany jest olej do zakamarków rozrządu i do turbawki i wówczas niunia się dusi.. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslę że dużo zależy od stylu jazdy... jak piecujesz, to lepiej wymienic co 10tysi, a jak jeździsz w miarę spokojnie wystarczy co 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma styl jazdy do oleju tak samo sie chlebocze w silniku czy wolnij jezdzisz czy szybciej teraz są takie technologie ze mozna wymieniac co 15tys

ale wydaje mi się że każdy ma swoje zdanie ja latam na mobilu syntet. i wymieniam co 15 tys :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...