Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Jakie powinno być spalanie LPG ?


lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Mi na sekwencji Sirocco pali 8.5 zimą- 12 latem z klimą L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi narazie niewiem zatankowane za 120 po 2,34 80 procent tarasa reszta miasto jak narazie przejechalem 40 km na tym zobaczymy??a ile brala ci paliwa bo mi w miescie dobre 13 trasa 10,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,5 w trasie to mi bierze moj 1.8 LPG jak go porządnie cisne, normalnie to ok 8.5, benzynki bez klimy to poniżej 7 litrów schodził. Może masz za bardzo podkręconą instalcje bo troszke dużo Ci pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Ja mam w posiadaniu oprócz diesla także a4 1,6B ADP 95r. z założoną instalacją zwykłą, to na trasie spala mi ok. 10lgazu/100km, natomiast miasto 12lgazu/100km. Jednak nie ma to jak diesel, gaz to jak sama nazwa mówi - paliwo zastępcze. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi miasto 15 z 50%wlaczona klimą trasa 11 sporo nie ??a i paliwa mi sporo łyka i nie wiem czemu mam takie spalanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla przykładu mój 2,4 V6 pali przy sekwencji miasto 90% 13l/100, a jeździ się tak samo jak na benzynie praktycznie nie czuć różnicy, wniosek taki że bardziej się opłaca silnik np. 2,4 bo jazda daje sporo frajdy, minus taki że trochę droższy w utrzymaniu ale jak się dba to nie ma większych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla przykładu mój 2,4 V6 pali przy sekwencji miasto 90% 13l/100, a jeździ się tak samo jak na benzynie praktycznie nie czuć różnicy, wniosek taki że bardziej się opłaca silnik np. 2,4 bo jazda daje sporo frajdy, minus taki że trochę droższy w utrzymaniu ale jak się dba to nie ma większych problemów

Ja też mam taki silnik i mój pali przy jeździe w mieście 14/100 przy włączonej klimie, trasa mniej więcej 10-11 zależy jak się ciśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się kolego, że trochę Ci dużo pali, ja mam takie wrażenie (może oczywiście czysto subiektywne), że styl jazdy i gdzie (trasa vs miasto) na gazie jest mniej zauważalna. Moje spalanie na zwykłej instalacji jest rzędu 10-11 l LPG (w większości czeski, no ale chyba skład propan\butan jest podobny czy co tam jest :polew:) czy miasto, czy też trasa. Na trasie utrzymuję stałą 140-150 km\h co jak widziałem na tym forum jest jest to dla naszych mikro 1,6 silniczków zbyt wiele (ale co tam :gwizdanie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien mi spalic gazu 1.6 101PS ,bo mi pali ok 13-14 litrow gazu

wg mnie max 10 miasto , 8,5-9 trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem ile mi pali benzyny kupilem go z gazem na paliwie tylko odpalam i czekam az zlapie temperaturke i dopiero gaz gazu po miescie pali mi ok 13 gazu w trasie ok 10 .Pozdrawiam

Miałem taki motor 1,6 i gaz zwykły w mieście tyle palił 13-14l trasa 9-10l

Uważam że to norma, wszystko zależy od stylu jazdy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 o mocy 100 KM powinien spalać ok 11l w mieście a na trasie max 9. Podjedź na stacje diagnostyczną i sprawdź spaliny. Chociaż polski gaz ma dużą zawartość butanu czyli śmiecia, szczególnie na małych stacjach, wtedy staje się mniej kaloryczny i spalanie rośnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero początki LPG ,ale cykl mieszany 11-12 litrów ,ale na LPG lepiej idzie jak na PB ,możliwe że można by z nim zejść na niższe spalanie ,ale pamiętam stare powiedzenie-"albo silnik pali paliwo ,albo zawory"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR 1,8 125KM Automat + sekwencja - trasa lato 10,8 miasto 14,2. Jazda dość dynamiczna w mieście 14,2 / trasa 130km/h - 140km/h 11l powyżej robi się wir w baku ale to ze względu na to że obroty są wysokie bo skrzynia 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien mi spalic gazu 1.6 101PS ,bo mi pali ok 13-14 litrow gazu

czyli wychodzi że pali Ci normalnie... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...