Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Gaz w 2.0 FSI ?


reall1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy można założyć instalację gazową do silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny? Kiedyś pytałem, że raczej nie bo takich silników się nie "gazuje". Na stronie www firmy elpigaz znalazłem informację, że mają takie instalacje. Pytam na tym forum bo nie mieszkam aktualnie w PL. Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam. Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gazie w fsi będzie Ci spalał oprócz gazu również benzynę (~1L/100km) bo musi chłodzić benzyną wtryski czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma instalację w 2.0 TFSI (turbo) więc chyba można...

wow.... a gzie mu zakładali? ja pytałem jakiś czas temu, (miesiąc) w BRC w Tarnowie i dopiero początkiem czerwca do turbiny mówili że to przeskoczą... do niektórych modeli silnika bez turbo nie ma problemu... tak mówili... ale koleś chciał, żeby dla ścisłości podesłać mu maile'em win inr silnika z zapytaniem o instalkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma instalację w 2.0 TFSI (turbo) więc chyba można...

że co ?? :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma instalację w 2.0 TFSI (turbo) więc chyba można...

że co ?? :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

może inaczej... Skoda Octawia 2 rocznik 2008... silnik 2.0 Turbo... to jaki?[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 16:37_________________________________________________sorry... zadzwoniłem do niego bo osobiście autka nie widziałem ... 1.8 TSI... dla niektórych to nieduża różnica jak widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać jak się coś posypie.

No i ciekawe jak na gazie otrzymują mieszankę uwarstwioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalke do auta benzynowego z wtryskiem bezposrednim załozysz ale nie bedzie pracowac prawidłowo,

będą problemy z prawidłowym napełnianiem cylindrów i z wolnymi obrotami

kilka lat temu niczego nieswiadmoni gazownicy "trenowali" mitsubishi z silnikami GDI, totalna porazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą problemy ...... z wolnymi obrotami

Dlatego instalacje dedykowane do wtrysków bezpośrednich (bynajmniej te Elpigazu) na wolnych obrotach przełączają na zasilanie benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podepne do tematu...Znajomy ma B6 z 2.0 FSI i chce założyć gaz do niej. U gazownika jeszcze nie był i najpierw chce zobaczyć opinie innych z tego forum. Czy to prawda ze ten silnik pobiera LPG i Pb jednocześnie?? Może ktoś ma taki silnik i założył instalke do niego...Pomożecie?? Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze ten silnik pobiera LPG i Pb jednocześnie??

Tak.

Ja bym się jeszcze wstrzymał z gazem do FSI, niech inni wypróbują jak to się sprawdza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Tobie mateogda sprawuje się instalka w 1.8T?? Jaką masz?? Masz z nią jakieś problemy??

Jak w podpisie, instalacja elpigazu, narazie bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 1.8T to nie FSI... to zupełnie coś innego... gaz sprwauje się nieźle, musisz poszukać :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle, że gazowicy u których ja montowałem gaz ( ale nie w audi0 pochwalili się, że zamontowali w audi z bezpośrednim wtryskiem paliwa gaz i gościowi musieli go wymontować. Dlatego, że ciągnęło sporo benzyny, przełączało się na biegu jałowym na benzyne przy ostrym przyspieszeniu również wywalało na benzyne. tak mi to opisali. Wniosek z tego, że kto chce latac na gazie musi unikać fsi,tsi i innych udogodnień w postaci bezpośrednich wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś temat obumarł :( aja zastanawiam sie nad zakupem A4 z 2.0 TFSI 200KM i założeniu gazu

ma ktos może jakieś doświadczenia osobiste albo znajomych co założyli?

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Michał

Nie ma możliwości żeby do 2.0TFSI założyć gaz i żeby to jeździło. Koniec/Kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...