Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Gaz w 2.0 FSI ?


reall1977

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos nie dawno natknąłem sie na artykuł gdzie jakas firma montowała LPG do silników typy FSI i była to instalacja V generacji wtrysk gazu w fazie płynnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie dawno natknąłem sie na artykuł gdzie jakas firma montowała LPG do silników typy FSI i była to instalacja V generacji wtrysk gazu w fazie płynnej.

to nie ma znaczenia czy 1,2,3,4 czy 5 generecja

liczy sie tylko sposób napełniania komory cylindrowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo moc i sama benzyna albo lepiej kupić wolnossący i wtedy gazować

tu nie chodzi o to, że silnik jest z turbinką ale o sposób zasilania TSI TFSI itp są wyposażone w bezpośredni wtrysk paliwa... wielu ludzi ma 1.8 T z LPG nawet 2,7 BiTurbo i to śmiga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo moc i sama benzyna albo lepiej kupić wolnossący i wtedy gazować

tu nie chodzi o to, że silnik jest z turbinką ale o sposób zasilania TSI TFSI itp są wyposażone w bezpośredni wtrysk paliwa... wielu ludzi ma 1.8 T z LPG nawet 2,7 BiTurbo i to śmiga..

No zgadzam się z Tobą ale nie da się ukryć że najmniejsze prawdopodobieństwo powikłań po instalacji LPG jest w autku z silnikiem wolnossącym, ja słysząc opinie na temat instalek do silników z bezpośrednim wtryskiem w życiu bym się na to nie zdecydował, bo co do 1.8T i 2.7 BiT to już inna bajka i tam po prostu jest potrzebny znający się na rzeczy gazownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiła się oferta 2,0TFSI z gazem http://moto.allegro.pl/item803272291_audi_a4_2_0tfsi_200km_z_gazem_okazja.html jak to w końcu jest? Będzie taki samochodzik z takim silnikiem jeździł na gazie czy nie? Na zdjęciach jest pokazane co B7 ma pod maską i widać tam jakąś instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wyglada na BRC i już dawno wspominałem, tylko w chyba w innym watku, ze BRC ma cos takiego w ofercie;) niewiadomo dokońca jak to działa z tego co słyszałem to na wolnych obrotach przelancza sie na benzyne ale to tylko plotki.

Tu link http://www.czakram.pl/grafika/pdf/folder_sdi.pdf jakby mozna ze zdjęcia wywnioskować to z bezposredniego wtrysku po zalozeniu instalacji to nagazie jest juz posredni, ale to tez moje przypuszczenie po nawiertach kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFSI nie będzie jeździł na gazie... :disgust:

Mozesz sie deko rozwinąć? na mój nos jeździc może ale napewno nie tak samo jak na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mój nos jeździc może ale napewno nie tak samo jak na benzynie.

Ale jaki jest sens montować gaz skoro będzie co chwila w korku przełączał się na benzynę...naprawdę zamiast kombinowac na siłę kupcie sobie A4 z silnikiem wolnossącym i zakładajcie gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mój nos jeździc może ale napewno nie tak samo jak na benzynie.

Ale jaki jest sens montować gaz skoro będzie co chwila w korku przełączał się na benzynę...naprawdę zamiast kombinowac na siłę kupcie sobie A4 z silnikiem wolnossącym i zakładajcie gaz...

Niemam zamiaru zakładać gazu do TFSI a do wolnosacego FSI to chyba to samo??

Chodziło mi o fakt że można zamontować LPG ale silnik niedziała jak na benzynie no i na wolnych obrotach chodzi na benzynie a nie odpowiedź nie bo nie - bez obrazy Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam zamiaru zakładać gazu do TFSI a do wolnosacego FSI to chyba to samo??

do FSI też nie, do żadnego silnika z bezpośrednim wtryskiem

trzeba się z tym pogodzić i zapomnieć o temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tez komus chce sie ciagnac jeszcze ten temat

silnik bedzie chodzil ale kulawo o wolnych obrotach zapomnij

ogolnie cala zabawa g....o warta.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...