Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalony komputer podczas zakładania instalacji LPG 1.8 APT


Kris1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy wątek więc proszę o wyrozumiałość:)

Oddałem moje auto do gazownika jeden z najlepszych w mieście i okazało się, że podczas montażu instalacji spalili mi komputer w aucie (siadł ponoć tak mówi gazownik akumulator i podłączyli prostownik żeby coś tam sprawdzić i okazało się, że prostownik był ustawiony na 24 a nie na 12V).

Oczywiście właściciel zobowiązał się do naprawy ale no właśnie od kilku dni to ALE spędza mi sen z powiek.

Jeżeli nie naprawią kompa to w ostateczności kupią sprawny na allego i teoretycznie powinno być po sprawie - ALE to elektronika więc tu moje obawy.

Chciałbym się zabezpieczyć więc proszę o poradę co i w jaki sposób sprawdzić i gdzie (jestem laikiem samochodowym), żeby np. za tydzień nie siadła inna elektryka bo przecież jak spaliło komputer to i inne podzespoły wcześniej czy później może szla.... trafić.

Sprawa jest dość pilna bo jutro odbieram autko więc proszę o możliwe szybkie udzielenie porad:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze spalilo kompa bo jest po drodze jeszcze bezpiecznik. Powiedz gaziarzowi ze przez ta sytuacje moga Ci sie popalic inne rzeczy niedlugo i jak on to sobie wtedy wyobraza:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sliwka Bezpiecznik jest na Ampery czyli natężenie a nie na Volty czyli napięcie. Podłączenie 24 V pod kompa ma prawo go ugotować.

@Kris1976 Co do sprawdzenia czy za tydzień coś nie siądzie to tylko do wróżki. Nie ma jak tego sprawdzić. Skoro to gaziarz jeden z najlepszych w mieście to podpisywałeś zapewne protokół przyjęcia auta? Jeśli tak to przy odbiorze wpisz do protokołu co sie stało z zatrzeżeniem że jak coś sie niedługo znów wysypie to gaziarz to naprawi. Ma pewnie OC na warsztat to moze nie będzie robił kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigor - Piękne dzięki za poradę właśnie takowe coś mi po głowie chodziło autko odbieram jutro dzwonił dziś i ponoć wymienili kompa na inny i zgrali tylko oprogramowanie czy jakoś tak z tego mojego. Podobno wszystko jest ok jutro mają podłączać pod komputer i sprawdzać dokładnie, jak dobrze pójdzie odbiorę jutro moją furkę. W sierpniu jadę do Włoch i mam nadzieję, że podroż przebiegnie bez żadnych przygód:)

---------- Post dopisany 27-06-2013 at 14:49 ---------- Poprzedni post napisany 25-06-2013 at 20:44 ----------

Witam ponownie - sprawa załatwiona na bardzo duży i pozytywny +, nie na darmo instalator ma opinie najlepszego w mieście.

Pozdrawiam wszystkich myślę, że temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...