Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Turbina K 03 - pęknięty korpus

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie.

Kiedyś czytałem na jakiejś stronie, że pękają u dołu, nie wiem tylko jakie dalej mogą być skutki. Szukałem na forum, ale bez powodzenia.

Rysa nie jest zadymiona, więc chyba nie puszcza spalin.

Zapewne miał ktoś z Was taki przypadek. Jakie są skutki niepożądane?

Opublikowano

Problem będzie jeśli pęknięcie się zadymi na czarno. Jeżeli tego nie ma to możesz jeszcze jeździć. Takie pęknięcia zdarzają się dość często. Docelowo będziesz musiał wyjąc turbo i wsadzić nową obudowę części gorącej.

Opublikowano
  • Autor

OK. Dzięki, zacznę już szukać. Szkoda, bo niedawno cieszyłem się, że mam bardzo bezawaryjne Audi.

Opublikowano

w podpisie masz ze posiadasz lpg trzeba sprawdzic temperatury bo byc moze masz za goraco i dlatego ci pekla. W zasadzie jest to standart w k03 ale i tak nalezaloby to sprawdzic

Opublikowano
  • Autor

Nie sprawdzałem, fakt, ale turbina wewnątrz wygląda normalnie, kat też. Tylko po ostrzejszej jeździe robi się czerwona.

Docelowo zamierzam zamontować zegary ciśnienia ładowania i temp. spalin.

Narazie wywalam kata i czekam na sprzęgło.

Dzięki za podpowiedzi.

Opublikowano
ciśnienia ładowania

doładowania - lol

Opublikowano

Narazie wywalam kata

bardzo dobra decyzja, bedzie trochę chłodniej dla turbiny :good:

Opublikowano

Narazie wywalam kata

bardzo dobra decyzja, bedzie trochę chłodniej dla turbiny :good:

Nie wiedziałem, że na tym forum popiera się zanieczyszczenie środowiska :polew:

Ale dobrze chociaż, że to w tym dziale :wink4:

Opublikowano
  • Autor

bardzo dobra decyzja, bedzie trochę chłodniej dla turbiny

Przy ostatnio panujących temperaturach... :heat: Co najmniej wskazane :JC_fan:

Nie wiedziałem, że na tym forum popiera się zanieczyszczenie środowiska

A u Was ktoś to sprawdza?

Opublikowano

A u Was ktoś to sprawdza?

To tak dla żartów :)

Opublikowano
A u Was ktoś to sprawdza?

no wlasnie dlatego zawsze u nas w kraju bedzie syf :kox:

no offence - ja tez niemam kata :evil:

Opublikowano

Masz gaz to kata musisz się pozbyć. Albo rybki albo akwarium.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

no wlasnie dlatego zawsze u nas w kraju bedzie syf :kox:

Wiesz Misior mnie się wydaje, że odsetek ludzi którzy bawią się ze swoimi autami i usuwają katy dla osiągów jest bardzo mały, żeby nie powiedzieć 1:100. Problemem są ludzie którzy dla oszczędności nie montują nowego kata kiedy ten się wypali. A na osiągach im wogóle nie zależy. Dlatego napisałem dzięki bogu ten temat jest w tym dziale ;)

Opublikowano
  • Autor

Bliżej prawy będzie pewnie 1/5000.

Rura wstawiona, turbina ładnie gwiżdże. Na razie tak zostawiam, przypuszczam, że pęknięcie jest skutkiem braku osłony pod silnikiem.

Jak w praktyce wygląda jazda na K 04? Podobno muli z dołu. Po usunięciu kata i wstawieniu FMIC będzie lepiej? Powinna się szybciej wkręcać.

Opublikowano

Bliżej prawy będzie pewnie 1/5000.

Rura wstawiona, turbina ładnie gwiżdże. Na razie tak zostawiam, przypuszczam, że pęknięcie jest skutkiem braku osłony pod silnikiem.

Jak w praktyce wygląda jazda na K 04? Podobno muli z dołu. Po usunięciu kata i wstawieniu FMIC będzie lepiej? Powinna się szybciej wkręcać.

Nic nie muli z dołu a wkręca się za***iście szybko :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.