Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tarcze i klocki hamulcowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam prawdopodobnie problem z pokrzywionymi tarczami hamulcowymi.

Jak hamuje przy wyższych prędkościach to strasznie bije na kierownicy do tego stopnia, że muszę puszczać hamulec i ponownie wciskać.

Pierwsze pytanie, czy to na pewno tarcze hamulcowe? Pytam, bo to auto mam od niedawna, a tarcze i klocki wydają się dość nowe, do tego ATE.

Drugie pytanie na wypadek, gdyby jednak moje obawy co do krzywych tarcz się potwierdziły to:

Jakie tarcze i klocki polecacie - TRW, Brembo, Ferrodo, Zimermann, ATE...?

Słyszałem też, że jest kilka średnic tarcz do mojego A4 Avant 1.9 TDI AVF...czy mogę wybrać jaką chcę, a jeśli tak to jaka byłaby najlepsza?

Pozdrawiam

Opublikowano

Umnie też było bicie przy hamowaniu.Tarcze i klocki poszły na wymiane,wsadzilem komplet Ate.Drugi raz już tego badziewia nie zaloze.Mocno polecane jest Ferodo.Sam zamierzam taki zestaw wsadzić.

Co do średnicy tarcz nie pomogę,ale myślę że jak zadzwonisz do ASO to po nr.VIN podadzą Ci wszystko.

wysłane za pomocą tapki

Opublikowano

Jeśli chodzi o bicie to nie koniecznie krzywe tarcze są winne, mogą to być nawet źle wyważone koła powodujące bicie przy wyższych prędkościach.

Jeśli chodzi o producentów to najdziesz na forum bardzo dużo wątków o tym jakie klocki i tarcze wybrać. Ja osobiście mam Boscha i jestem zadowolony:wink:

Opublikowano
Witam,

Mam prawdopodobnie problem z pokrzywionymi tarczami hamulcowymi.

Jak hamuje przy wyższych prędkościach to strasznie bije na kierownicy do tego stopnia, że muszę puszczać hamulec i ponownie wciskać.

Pierwsze pytanie, czy to na pewno tarcze hamulcowe? Pytam, bo to auto mam od niedawna, a tarcze i klocki wydają się dość nowe, do tego ATE.

Drugie pytanie na wypadek, gdyby jednak moje obawy co do krzywych tarcz się potwierdziły to:

Jakie tarcze i klocki polecacie - TRW, Brembo, Ferrodo, Zimermann, ATE...?

Słyszałem też, że jest kilka średnic tarcz do mojego A4 Avant 1.9 TDI AVF...czy mogę wybrać jaką chcę, a jeśli tak to jaka byłaby najlepsza?

Pozdrawiam

Nie sugeruj się wyglądem tarcz. U mnie roczne ATE PowerDisc powiedziały papa, po rozgrzaniu i hamowaniu biło tak, że ciężko było utrzymać auto na drodze. Wymiana na gładkie tarcze rozwiązała problem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.