Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa klimy A4 b5


donald162

Rekomendowane odpowiedzi

A więc postanowiłem naprawić klimatyzację.Ogólnie nie działało nic wentylator się nie załączał,sprężarka również.Pojechałem do kolesia który się zajmuje serwisem no i coś tam zaczął grzebać.Sprawdził czy układ jest szczelny i wyszło że jest szczelny.Sprawdził sprężarkę na krótko czy działa i coś tam było słychać,przynajmniej mówił że jest ok bo jakiś elektromagnez słychać że się załącza.Wentylator nie działa,był urwany jakiś kabel,ale że było już późno nie złączył go tylko sprawdził na krótko czy wentylator działa,okazało się że też jest ok.Mam złączyć sobie ten kabelek w wentylatorze i podjechać do niego,mówił że wtedy uruchomi klimę,a koszta nie będą za duże.Mam jedno pytanie jak złączyłem ten kabelek to czy ten wentylator jakoś się włączy??czy musi działać klima dopiero on się załączy??A może to zależy od temp.silnika??bo jeśli tak to miałem 90c a on ani drgnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć u kogo byleś?

U kolesia który mieszka w Wielkim Rychnowie.

Czyli wentylator dopiero sprawdzę jak dojdę do ładu z tą klimatyzacją.Mam nadzieję że same połączenie kabelków coś podziała.jak koleś naprawi klimę to zobaczymy czy ten wentylator wtedy ruszy.

---------- Post dopisany 01-07-2013 at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany 28-06-2013 at 19:04 ----------

A więc dzisiaj znowu podjechałem do kolesia od klimy.panel nie daje syg.na sprężarke więc pewnie tutaj jest jakiś błąd.Podłączyliśmy ją na krótko i zaczeła dzialać.pompowała dzieś do 14b.i nagle zaczeła piszczeć.moje pytanie jest takie czy pasek klimy powinien być sztywny?koleś stwierdził że jest za luźny i dlatego tak sie dzieje.usunął dość sporo gazu i sprężarka działała normalnie ale pompowała już tylko do 5barów.czy wina jest tego paska?

---------- Post dopisany 02-07-2013 at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2013 at 20:51 ----------

bez_tytu_u.jpg

Mógłby mi ktoś doradzić jaki pasek będzie pasował do 1.9tdi 1Z 90km.?? chodzi mi o ten zaznaczony na żółto :-) i czy dobrze myślę jest to pasek klinowy który napędza sprężarkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś doradzić jaki pasek będzie pasował do 1.9tdi 1Z 90km.?? chodzi mi o ten zaznaczony na żółto :-) i czy dobrze myślę jest to pasek klinowy który napędza sprężarkę??

to nie pasek klinowy tylko wielorowkowy :wink:

Tu masz opisane jego wymiary...

bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź,jadę kupię nowy może coś pomoże na te piski w sprężarce.bo ten co mam to jakiś taki luźny mi się wydaje,ale już chyba nie ma możliwości aby podciągnąć go.

---------- Post dopisany 04-07-2013 at 14:52 ---------- Poprzedni post napisany 02-07-2013 at 14:26 ----------

mam jeszcze jedno pytanie,mianowicie jak rozebrałem dzisiaj plastikową osłonę przy panelu klimatyzacji to na ramce widniał numer 8D0857007C,natomiast jak odkręciłem panel klimy to tam był numer 8LO820043B.Czy taki panel będzie działał dobrze??może to w tym tkwi problem że nie załącza mi klimy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty masz przyciski + i - wypukle czy wklesle? ja mam u siebie w roczniku 95 wklesle, nie pamietam jak to jest z numerami ale kiedys kolega tez zmienil klimatronik z takiego z wypuklymi wkleslymi przyciskami na teki z tymi wypuklymi i tez cos mu nie dzialalo, niby okazalo sie ze tamten byl z a3 ale dokladnie nie pamietam bo bylo to z 3lata temu, jak bardzo Ci sie z tym nie spieszy to pod koniec miesiaca bede rozbieral konsole bo musze przewody poprowadzic to mozesz podjechac to przelozymy klimatroniki i zobaczysz co bedzie sie dzialo, ale to tak jak pisalem pod koniec miesiaca, moze na poczatku przyszlego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie głupie pytanie, czy czujnik cisnienia jest w ogole podłączony? ten co siedzi w chłodnicy pod prawą lampą, u mnie po zmianie rozrządu w serwisie go nie podłączyli i też nic nie startowało, i był błąd właśnie związany niby z panelem sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rocznikach 95-96 musi być panel z wklęsłymi przyciskami o numerze 8D0 820 043H. Z początkiem 8L0 nawet nie załączy sprężarki. Trzeba podmienić i będzie wiadomo. Jak będziesz miał panel to wejdź w kody klimatronika i zobacz czy są błędy. Jeżeli sprężarka się załączy a wentylator nie to można sprawdzić czy dochodzi napięcie do wtyczki, jak nie to może być bezpiecznik, jest to bezp. 40 amper, znajduje się pod deską, żeby się do niego dostać trzeba odkręcić ten duży plastik pod kierownicą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wszystko jasne dlaczego nie załącza mi klimy.muszę dostać taki panel i dla pewności jeszcze go podmienię i wtedy będę wiedział już na 100%

---------- Post dopisany 08-07-2013 at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2013 at 23:16 ----------

hejka czy ten panel z tej aukcji pasowałby do mojego autka??

PANEL KLIMATYZACJI AUDI A4 A6 B4 (3362024379) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A swoją drogą to te panele z tymi wklęsłymi guzikami są cholernie drogie.A na tej aukcji cena jakaś taka bardzo niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc naprawy ciąg dalszy.Pociągnąłem sobie osobne kable i klimę odpalam sobie innym włącznikiem.Wszystko ładnie pięknie chłodzi tylko czy jest normalne to że jak wyłączyłem zapłon wentylator klimy dalej śmigał jak szalony??Po jakiś 15-20 minutach dalej latał,w końcu wziąłem maskę do góry i odpiąłem wtyczkę bo było już późno.Dzisiaj rano idę do samochodu podłączam tą wtyczkę i oczywiście wentylator startuje i śmiga.Wiecie co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...