Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie podczas skręcania


Pawci_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Drodzy forumowicze, proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny.

uruchamiam autko i na jałowym biegu jak zacznę kręcić kierownicą to są takie krótkie dość głośne piski, jak skręcę kołami na max obojętnie w którą stronę to piszczy dużo mocniej... a dodatkowo jak silnik pracuje na jałowym biegu to słychać jak by coś chrobotało - ale tak delikatnie...

jak dodam gazu to wszystko ustaje i wszystko działa poprawnie- wydaje mi się że wspomaganie działa jak by troszkę słabiej- ale może mi sie tylko tak wydaje...

byłem u jednego mechanika- powiedział że pompa wspomagania do wymiany,

przed chwilą wróciłem od drugiego i powiedział że żadna pompa tylko koło pasowe na pompie i sprzęgieł-ko alternatora i pasek do wymiany.

proszę o pomoc ktoś może miał podobne objawy do moich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej na bank masz do wymiany sprzęgiełko alternatora poprostu sie zatarło i się nie kręci to są efekty jego zuzycia,głownie bardzo mocno piszczy na postoju gdy układ kierowniczy jest mocno obciążony,100zł sprzęgiełko 30zł wymiana u mechanika 1godz roboty i problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... tylko czemu ono piszczy jak obciążam układ kierowniczy.. ten drugi mechanik właśnie tak powiedział jak ty... zaryzykuje i wymienię to sprzęgiełko- a koło pasowe pompy wspomagania też muszę wymienić ponieważ jest zniszczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszczy bo z tego co mi się wydaje to pompa wspomagania i alternator chodzą na jednym pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszczy bo z tego co mi się wydaje to pompa wspomagania i alternator chodzą na jednym pasku, bynajmniej tak jest w 2.5TDi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zalozony pasek nowy conti wymienieony w ubiegla sobote i po dniu zaczelo cos jakby wyc delikatnie pod maska , dzis zrobilem trase 300km i wyje niemilosernie podczas ruszania ,czasem na postoju i zawsze podczas normalnego przyspieszania do predkosci 50km/h , panowie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wspomagania umiera. Właśnie mam ten sam problem :)

@edit

Już byłem gotowy rozkręcać auto i wymieniać pompę, jednak coś mnie tknęło żeby sprawdzić płyn, był poniżej minimum, że też na to nie wpadłem. Dolałem i jak ręką odjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...