Treść opublikowana przez lucabianco
-
Błędy silników klap nagrzewnicy, rozmieszczenie, opis i nastawy podstawowe w Audi A4 B6 i A4 B7
Założyłem takie potencjometry tylko ja znalazłem jeszcze tańsze. Wyszło 60 zł za 10 szt (paczki są po 5). Działa jak marzenie.
-
Potencjometr silników klap klimatronika
Właśnie czekam na paczkę (pewnie z dwa tygodnie jeszcze od dzisiaj) i będę montował to dam znać. Na bank będą dobre bo to zwykły potencjometr żadna filozofia, aby tylko rozmiar dobry. Dam znać jak założę. Za 10 sztuk wyszło mi 55 zł.
-
zmieniarka wefa wf - 606
Właśnie tu tkwi problem bo akurat pod ręką nie mam pendrive'a ani karty pamięci. Jutro jak coś znajdę po taniości w sklepie to kupię. Jak się odtwarza z bluetooth z telefonu to pokazuje jakieś losowe numery, np. CD01, TR08 itp.
-
zmieniarka wefa wf - 606
Właśnie zamontowałem zmieniarkę. Montaż bardzo prosty, trzeba wyjąć radio (do zmieniarki dołączone były kluczyki do radia). Trzeba wpiąć kostkę zamiast zmieniarki oraz koniecznie zamontować gdzieś kabelek od masy, ja wykręciłem śrubkę z obudowy radia i dokręciłem wraz z masą. Zdjąłem obudowę pod kierownicą (tą z kieszeniami, nad nogami) i w pierwszej największej kieszeni przepchałem kabel. Zmieniarka póki co wala się luźno po kieszeni. Bluetooth działa nieźle, dosyć głośno, dźwięk jak na moje jak z płyty lub bardzo zbliżony. Z pendrive'a jeszcze nie korzystałem. Jak będziecie kupować na allegro to ostrzegam, że koleś który to sprzedaje nie ogarnia wysyłek. Ja na swoją czekałem prawie 2 tygodnie..
-
zmieniarka wefa wf - 606
Kolego, na dniach zamontuje to dam znać, dopiero mi wysłali. Napisz za kilka dni na prywatną wiadomość jakbym zapomniał się odezwać.
-
[B6 AVF] Podczas przyspieszania głośniej pracuje - nieszczelność ?
Ja to wiem bo sam zmieniłem. Jak kupiłem auto olej już się sączył i tłumik był ok. Ja pojeździłem tak 3 lata i do wymiany.
-
[B6 AVF] Podczas przyspieszania głośniej pracuje - nieszczelność ?
Zerknij złącze elastyczne tłumika pod EGR. Jak EGR kapał olejem to masz tam dziurę i temu głośno.
-
[ALL B6] Wymiana pompki od spryskiwaczy
Może ktoś się będzie mierzył z problemem to wrzucam opis jak wyjąć zbiornik i pompkę: 1. Zdejmujemy koło lewe przód. 2. Zdejmujemy plastikowe nadkole, parę śrub i po sprawie, uwaga na plastikowy klips (jest tylko chyba jeden), lubi wyskakiwać w siną dal. 3. Odkręcamy śrubę poprzeczki która blokuje zbiornik z dołu, poprzeczka ta jest połączona ze zderzakiem, nie udało mi się jej całkowicie rozkręcić ale to nie jest żaden problem. 4. Odkręcamy zbiornik, jedna śruba u góry, druga obok poprzeczki, trzecia pod poprzeczką (u mnie ta trzecia skorodowała na tyle że wyparowała). 5. Zbiornik zapiera się o dolną śrubę, trzeba to pociągnąć żeby zeskoczyła z uchwytu i żebyśmy mieli więcej "luzu". 6. Rozłączamy metodą siłową zbiornik dolny z górnym, jest wciśnięty na wcisk w uszczelkę, wychodzi łatwo i wyciągamy dolny zbiornik powoli od góry. Uwaga na wyciek płynu, będzie się lało że hej. 7. Rozłączamy przewody doprowadzające płyn do wycieraczek, pompka wychodzi poprzez przekręcenie w stronę silnika i wyszarpanie jej do góry. Pompka siedzi na wcisk w gumowej uszczelce. 8. Odłączam pompkę i podłączamy nową, polecam najpierw sprawdzić na sucho czy działa żeby nie zmontować i się zdziwić że to jednak brak zasilania w kostce. 9. Składamy w odwrotnej kolejności.
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
.
-
Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap
Odkręć śruby które go trzymają. Ten silniczek jest najgorszym do naprawy ze względu na fatalne umiejscowienie. Zrób na przedłużkach klucz i wymontuj to dziadostwo. Ja w tym miesiącu również będę robił do niego podejście to wtedy zrobię jakieś fotostory
-
Wycie i buczenie przy skręcaniu w A4 B6
Mi urwało się sitko w zbiorniczku, które powodowało wszystkie problemy jak u Ciebie. Spuść płyn i zobacz jak wygląda sitko lub wymień zbiorniczek na nowy z ASO!
-
Błędy silników klap nagrzewnicy, rozmieszczenie, opis i nastawy podstawowe w Audi A4 B6 i A4 B7
U mnie wyszła ciekawa historia. Wyskoczył błąd od nawiewu na szybę, do tego pojawiły się błędy Air Flow Flap oraz Fresh Air Blower, na dodatek z lewej strony zaczęło wiać zimą... Rozkręciłem schowek, wyczyściłem silniczek od klapy centralnej. Nawiew wrócił poza lewą stroną (ciągle mróz). I tutaj najlepsze. Pomyślałem sobie że nie chce mi się rozbierać pod kierownicą to zacząłem z nudów czyścić pozostałe silniczki. Co się okazało? Biały silniczek od sterowania nawiewami środkowymi i nogami miał połamany potencjometr ale mimo wszystko błędu nie wyrzucał, po prostu raz działał raz stał w miejscu (są tam ograniczniki, które uniemożliwiają ruch poza zakres, występują tylko w tym jednym potencjometrze). Zamówiłem silniczek z Exeo i stał się cud. Wszystkie pozostałe błędy zniknęły po zrobieniu adaptacji. Zaznaczam, że przed wymianą białego nie dało się za chiny ustawić silniczka Lewej temperatury bo wyrzucał błąd pomimo dobrych wartości. Może komuś to pomoże w diagnozie czemu ma zimę po lewej.
-
Dziwne stukanie po nierównościach i dziurach problem
Mi jak tak telepało to poszła maglownica do regeneracji.
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Panowie, jaki jest numer poduszek silnika dla mojego AWX? Nie mogę nic konkretnego znaleźć. Dobra nie było pytania. Znalazłem w Etce. Brak cierpliwości mnie dzisiaj trzyma.
-
Spadek mocy a czujnik stopu
Czujnik w ASO kupowałem za około 75 zł netto. Wymiana banalnie prosta, zdejmujesz klapkę bezpiecznika, odkręcasz obudowę nad pedałami, ściągasz i czujnik jest na końcu nad pedałem hamulca. Montujesz go z wciśniętym pedałem hamulca, lekko przekręcasz czujnik w uchwycie i puszczając hamulec dokręcasz czujnik w prawo aż zaskoczy. Wpinasz wtyczkę, skręcasz obudowę i jeździsz.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
UWAGA ! - link do wszystkich zdjęć (znikają z powodu ograniczeń na fotosiku ) --> Dropbox - audi-fis.zip Dzięki wielkie!
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Panowie, posiada ktoś może jakieś zdjęcia dokumentujące rozbiórkę? Przymierzam się do montażu tempomatu i modułu ale trochę się cykam że coś popsuje bo czasem brak mi wyczucia przy szarpaniu
-
Jakie polecacie zawieszenie 1,9 TDI
Mechanik mi poleca Monroe bo też zbliża mi się wymiana. A wahacze zmieniaj komplet. Z doświadczenia wiem, że zmiana po jednym to strata kasy na element i na mechanika. A tak wszystko za jednym razem i na kilkadziesiąt tysięcy km spokój.
-
Regeneracja wahaczy
Ja tam kupiłem MasterSporta. Jak się rozsypią to koszt na tyle mały, że można kupić nowe. Co ciekawe na swoim miałem wahacze te same od nowości. Strach takie regenerować...
-
Opadają środkowe kratki nawiewów
Jak masz paznokcie to po prostu szarpnij z gracją. Jak nie masz to zrób jak ja, delikatnie śrubokrętem od góry podważyłem i jak wyszło trochę to wyciągnąłem.
-
Opadają środkowe kratki nawiewów
W zależności od wersji wyposażenia. W cale nie muszą być podświetlane.
-
Opadają środkowe kratki nawiewów
I widzisz, nie zrozumiałeś mnie. Nic nie mam zamiaru wkładać między kratki. Pomiędzy jednym nawiewem a drugim jest przerwa między którą chcę wsadzić najpierw kawałek papieru a potem dociąć ABS na wymiar. Szczelina ma około 1 cm, jak stwierdzę, że ten sposób jest do kitu obiecuje że skorzystam z Twojego. Nie wiem po co się odzywasz w taki sposób, jakiś problem z głową czy też z ego? Najwyraźniej nigdy na oczy nie widziałeś kratek nawiewu w B6. Zwykły pieniacz z Ciebie.
-
Opadają środkowe kratki nawiewów
Papier to jedno z rozwiązań ale wiedziałem, że się oburzysz. Ja się skłaniam ku temu żeby najpierw sprawdzić czy papier pomoże a potem sobie elegancko dotnę kawałek z ABS'u na wymiar.
-
Opadają środkowe kratki nawiewów
Na audizine znalazłem inny sposób. Między dwiema kratkami środkowymi jest szczelina którą jakiś forumowicz wypełnił papierem toaletowym i problem zniknął. Podejrzewam że ów szczelina ma duży wpływ podczas rozszerzania się materiału w gorące dni. W sobotę sprawdzę temat i potwierdzę czy faktycznie działa
-
Opadają środkowe kratki nawiewów
No tak tylko to nie jest rozwiązanie problemu.