Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek mocy a czujnik stopu


miroslav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj podczas jazdy pojawiły się u mnie dziwne objawy - podczas przyspieszania auto zaczęło się zachowywać tak, jakby po prostu skończyło się paliwo, po odpuszczeniu gazu i ponownym wciśnięciu auto dalej ciągnęło się do przodu. Taka sytuacja miała miejsce kilkakrotnie, a następnie inny uczestnik ruchu zwrócił mi uwagę, że bez przerwy świecą mi się światła STOP. Pewien jestem, że wcześniej tak nie było, więc obydwa objawy pojawiły się równocześnie. Moje pytanie - czy miał ktoś wcześniej podobny problem? Czy uszkodzony czujnik stopu może być przyczyną takich objawów? Dodam, że poza tym "przyduszaniem" silnika nic dziwnego się nie dzieje, silnik pracuje równo jak zwykle, nie świeci się żaden check bądź cokolwiek innego, nie ma żadnych kolorowych dymków z wydechu etc., jedyne co się dzieje to ciagle świecący stop i sporadyczne problemy jakby z "odcinaniem" paliwa podczas przyspieszania. Mam w aucie instalację LPG, ale próbowałem też jazdy na samej benzynie i jest dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslach coś tam jest ze jak się wcisnie hamulec i będzie się chciało to wkręcić, to ecu nie pozwoli powyżej 1.5k. Napraw ten stop i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w ASO kupowałem za około 75 zł netto. Wymiana banalnie prosta, zdejmujesz klapkę bezpiecznika, odkręcasz obudowę nad pedałami, ściągasz i czujnik jest na końcu nad pedałem hamulca. Montujesz go z wciśniętym pedałem hamulca, lekko przekręcasz czujnik w uchwycie i puszczając hamulec dokręcasz czujnik w prawo aż zaskoczy. Wpinasz wtyczkę, skręcasz obudowę i jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ten czujnik i faktycznie on był wszystkiemu winien - dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...