Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana pompki od spryskiwaczy


zuzelaczek111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na poczatku sory za jakosc zdjec i za opisy ale co madrzejsi dojda po moim opisie jak to zrobic. nie bede jak zdjac kolo i nadkole bo temat dotyczy pompki wiec zaczne fotkami.

Po pierwsze sprawdzamy ten bezpiecznik bo to moze tylko jego wina jesli jednak nie to:

wymianapompki061.th.jpg

Na tej fotce sa 3 sruby ktore trzeba odkrecic w celu wyjecia zbiornika i wymiany pompki.

wymianapompki027.th.jpg

Tutaj widzimy laczenie zbiorniczka gornego z dolnym. po wykreceniu srub nalezy rozlaczyc oba zbiorniczki. poprostu wuciagamy ten dolny na sile ( uwaga na plyn, radze przygotowac sobie jakis baniak i ratowac co sie da), przechylamy delikatnie i wlewmy do baniaka.

wymianapompki016.th.jpg

Tutaj widzimy obie pompki w swej calej okazalosci

wymianapompki037.th.jpg

Teraz pozostaje nam to rozlaczyc i na poczatek polecam rozlaczyc to:

wymianapompki038.th.jpg

Nastepnie wyciagamy obie pompki z uchwytow w ktorych sie znajduja ( ciagniemy je do gory i na bok)

wymianapompki039.th.jpg

Jak juz je wyciagniemy to mozna odlaczyc zasilanie i sprawdzic przeplyw energi (chyba wiadomo gdzie), a takze odlaczyc wezyki od wody i pompka jest w naszych rekach.

wymianapompki042.th.jpg

Z pompka od lamp jest taki numer, ze trzeba wypiac waz i tu pokazyje gdzie

wymianapompki052.th.jpg

Tak wyglada pompka po zdjeciu obudowy ta moja dobrze sie krecila ale i tak nie dzialala nie znam sie na tyle zeby okreslic co bylo przyczyna

wymianapompki048.th.jpg

Wsadzilem nowa pompke od szyb bo ta od lamp dzialala. dodam jeszcze ze dalem troche pasty uszczelniajacej na wszelki wypadek

wymianapompki055.th.jpg

No i oczywiscie zrobilem test.podlaczylem wszystko (na krotko), wlozylem lejek tam gdzie sie lacza oba zbiorniczki, wlalem plynu troche ponad stan

wymianapompki056.th.jpg

i

wymianapompki057.th.jpg

a pozniej wiadomo wszystko zlozyc do kupy i po sprawie. Moze sie komus kiedys przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie -avant ma 2 pompki przód i tył czy jedną odpowiedzialną za jedno i drógie?poz

?

W sedanie nie masz tylnej szyby spryskiwanej tylko w Avancie :)

Jedna pompka jest do spryskiwaczy szyb ( przód i tył ) a druga do spryskiwaczy reflektorów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil jak możesz to popraw może fotki żeby otwierały się większe :wink4: nie wszystko dokładnie widać :cool1:

Ale temat git majonez :good: zapewne nie raz się przyda dla potomnych :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem pompkę w inny sposób, wydaje mi się łatwiejszy, wyciągnąłem przednią lampę i miałem dostęp do pompki .Sposób jest opisany w innym wątku, chyba o montażu sprysków lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem pompkę w inny sposób, wydaje mi się łatwiejszy, wyciągnąłem przednią lampę i miałem dostęp do pompki .Sposób jest opisany w innym wątku, chyba o montażu sprysków lamp

Pewnie o ten chodzi :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=177554.75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę spryskiwaczy widać po zdjęciu lewej lampy. jeśli chcecie ją wyjąć nie trzeba wyjmować zbiorniczka, pompka trzyma się na obejmie na wcisk i gumowej uszczelce w którą wchodzi rurka zasysająca. Wystarczy tylko delikatnie podważyć by to wyjąć.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągnąłem lewe przednie koło, odkręciłem śruby osłony wewnętrznej, rozłączyłem zbiorniczek spryskiwaczy górny od dolnego (na wcisk), ściągnąłem poprzeczkę trzymającą zbiorniczek w nadkolu, parę śrubek i zbiorniczek wyskoczył jak ta lala. Do tego polecam miskę pod zbiorniczkiem położyć na ziemi (dużą) tam zleci cały płyn jak wyciągniemy którąś z pompek (ja mam dwie, jedna na szyby jedna na reflektory).

W moim wypadku przetarte były przewody 20cm od pompki. Polutowane, termokurcze dane i hula. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem. W czasie używania spryskiwacza nagle przestał działać. Myślałem może, że to bezpiecznik ale bezpiecznik dobry. Kupiłem nową pompkę bo starej nie było słychać. Po wymianie nic się nie zmieniło, tylko okazało, że stara była dobra. Sprawdzałem i niestety nie mam zasilania w kostce pompki. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem. W czasie używania spryskiwacza nagle przestał działać. Myślałem może, że to bezpiecznik ale bezpiecznik dobry. Kupiłem nową pompkę bo starej nie było słychać. Po wymianie nic się nie zmieniło, tylko okazało, że stara była dobra. Sprawdzałem i niestety nie mam zasilania w kostce pompki. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Może manetka nie ma już styku ? Nie ma sygnału że trzeba lać więc nie leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem. W czasie używania spryskiwacza nagle przestał działać. Myślałem może, że to bezpiecznik ale bezpiecznik dobry. Kupiłem nową pompkę bo starej nie było słychać. Po wymianie nic się nie zmieniło, tylko okazało, że stara była dobra. Sprawdzałem i niestety nie mam zasilania w kostce pompki. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Może manetka nie ma już styku ? Nie ma sygnału że trzeba lać więc nie leje.

A czy wtedy też nie powinno byc problemu z wycieraczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale ....

Włączyłeś światła ?

Bo to podstawa do uruchomienia sprysków lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem. W czasie używania spryskiwacza nagle przestał działać. Myślałem może, że to bezpiecznik ale bezpiecznik dobry. Kupiłem nową pompkę bo starej nie było słychać. Po wymianie nic się nie zmieniło, tylko okazało, że stara była dobra. Sprawdzałem i niestety nie mam zasilania w kostce pompki. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Może manetka nie ma już styku ? Nie ma sygnału że trzeba lać więc nie leje.

A czy wtedy też nie powinno byc problemu z wycieraczkami?

Podnieś wycieraczki, odpal furę, i spróbuj tylko spryskać przednią szybę i czekaj (wycieraczki mają być w pozycji wyłączonej). Jak nie poleci woda a wycieraczki po x-sekundach się ruszą to stycznik w manetce jest ok bo auto dostało sygnał 'pryskaj' hehe

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest Vagcom...

A tam w testach można sprawdzić, zarówno pompki jak i resztę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale ....

Włączyłeś światła ?

Bo to podstawa do uruchomienia sprysków lamp.

Chodzi o spryskiwacze szyb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...