Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przetwornice xenonów


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

To mój pierwszy temat na forum.

Kupiłem Audi i mam pytanie. Poprzedni właściciel założył przetwornice xenonów. Podobno te lampy mają soczewki. Przetwornice są tak ukryte, że nie są widoczne z góry. Ostatnio zatrzymała go policja i zwróciła uwagę na brak spryskiwaczy. Co lepiej mi zrobić? Usunąć te przetwornice? To prawda, że jak je wyciągnę, to lampa może być przepalona i źle będzie świecić? Czy może kupić spryskiwacze + okablowanie? To wiąże się z kupnem nowego zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musisz sobie policzyc co cie wyniesie taniej,nowy zderzak ze spryskami czy wywalic przetwornice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wywalenie przetwornic wiąże się z jakimiś kosztami? To prawda z tymi lampami, że będą źle świecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko co on tam zamontowal???przetwornice ori z xenonami czy hidy?ale to ty musisz sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę i/lub dowiem się. A co trzeba zmienić, aby mieć bixenon? Bo jak już bym miał zmienić zderzak, to pos bi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to troche jest roboty bo bedziesz potrzebowal czujniki samopoziomowania tyl i przod,modol swiatel,oczywiscie zderzak pod spryski,pompke do zbiorniczka spryskiwaczy ale wszystko znajdziesz tuhttp://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon-145322/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Dziękuję :)

Załóżmy, ze to HIDy. To usunięcie ich spowoduje gorsze świecenie lamp na standardowych żarówkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najtańszy koszt to wymiana lamp i usunięcie przetwornic... Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy jak cos to przerabia kolega z forum ,,Gwerty,,wszystko ci z nimi zrobi.rozklei,pomaluje srodki,wymieni soczewki.takze mozesz do niego udezac z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najtańszy koszt to wymiana lamp i usunięcie przetwornic... Dobrze myślę?

No bez przesady będą gorzej świecić bo to nie będzie xenon ale nie sądzę żeby soczewki były wypalone i gorzej świeciły.Będą świecić tak jak zwykłe światła halogenowe.Ja jeździłem bez sprysków i samopoziomu z 5lat nie jeden patrol mnie zatrzymał i nie widzę z tym problemu.Raz jak byli beszczelni to zabrali dowód za przednie ciemne szyby, spojrzeli na kolor świateł przednich i dali spokój .Nawet jak by ci dowód zabrali wkładasz zwykłe żarówki na przegląd i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady będą gorzej świecić bo to nie będzie xenon ale nie sądzę żeby soczewki były wypalone i gorzej świeciły.Będą świecić tak jak zwykłe światła halogenowe... Nawet jak by ci dowód zabrali wkładasz zwykłe żarówki na przegląd i po kłopocie.

A jak sprawdzić, czy soczewki są wypalone? Muszę odpinać xenon, żeby założyć normalne żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...