Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy to dźwięk szklanek ?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

witam od jakiegos czasu moim uszom zaczął się ukazywać dźwięk dobiegający z pod maski to cykanie jest na wolnych obrotach i jak sie przygazuje to też jest tylko w szybszym tempie cyka. teraz pytanie czy to mogą być tak zwane szklanki. do tematu wrzuciłem 2 filmy na kturym słychac na wolnych obrotach i na drugim jak się przygazuje troszkę .

WRZUTA - MOV 0266

WRZUTA - MOV 0265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie oleju sprawdzales ?

Na jakim oleju jezdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie jest ok bo własnie w zime go nie miałem i robiłem generalny remont głowicy i pierścienie tłokowe bo brał duzo oleju i zazucał mi świece olejem teraz jest ok nic nie bierze to znaczy na 4000 km ubyła tylko nie cała jedna kreska na bagnecie to pewnie nawet nie setka. tylko że właśnie przy tym remoncie były wymieniane zawory i rózne inne żeczy ale zostawiłem stare szklanki i właśnie teraz tak myślę czy źle wtedy nie zrobiłem ze włożyłem spowrotem te same co były. a jeżdżę na oleju mobil super 2000 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa szklanki. To klapki w kolektorze ssacym. jak odłączysz przewód od tej gruszki ktora jest przy kolektorze to powinno przestać. Mam to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to raczej nie to przy gruscze jest słychac inny dźwiek i cicho a to dobiega z pod pokrywy silnika z tyłu tak spoczatku było tak raz na jakis czas a teraz prawie cały czas i nieraz jak przejeżdżam obok jakiegos auta czy cos to słychać to klekotanie i właśnie wydaje mi sie że jak te szklanki wyjmowałem wtedy przy remoncie to doradzali mi żeby odrazu nowe wsadzić a nie wiem czemu mnie podkusiło wsadzic te co były na filmiku tak może tego nie słychac dobrze jak w żeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmnij osłone z silnika i wtedy posłuchaj tez mi sie wydawało ze spod pokrywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak słychać cykanie to pewnie szklanki u mnie w afn tak było zignorowałem cykanie i szklanka ustała rozwaliła wałek rozrządu i głowice..wiec jesli nie jestes pewien to sprawdz to jak najszybciej aby nie miec większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak słychać cykanie to pewnie szklanki u mnie w afn tak było zignorowałem cykanie i szklanka ustała rozwaliła wałek rozrządu i głowice..wiec jesli nie jestes pewien to sprawdz to jak najszybciej aby nie miec większych problemów.

a powiedz długi czas to ignorowałeś to znaczy mi o okres jaki upłyna od czasu kiedy słyszałeś ten dźwięk az do momentu kiedy sie rozwaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...