Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne odblokowanie klapy bagażnika po otwarciu drzwi?


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam pytanie odnośnie klapy bagażnika. Niektórym pewnie wyda się ono głupie, ale jestem mocno świeżym posiadaczem A4.

Mam w opcjach MMI ustawione, że drzwi mają się automatycznie blokować po rozpoczęciu jazdy. Wszystko jest OK do momentu, w którym chcę się zatrzymać i wyjąć coś z bagażnika. Pomimo tego, że wszystkie drzwi odblokowują się po otwarciu jednych z nich, klapę bagażnika muszę otwierać pilotem. Jest to mocno uciążliwe, bo muszę najpierw zgasić silnik i wyjąć pilota ze stacyjki.

Czy jest w MMI jakaś opcja, której ustawienie pozwoli otworzyć klapę bagażnika bezpośrednio po otwarciu drzwi?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałes INSTRUKCJE OBSŁUGI ? tam na pewno wszystkiego sie dowiesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym jest mały problem. Mam instrukcję do B8 pobraną z forum (zdjęcia robione na trawie). Jest w niej odniesienie do strony 38 instrukcji MMI, ale w wersji, którą posiadam (również zdjęcia robione na trawie) brakuje stron 24-29. Szukałem w internecie innej instrukcji, ale nie udało mi się znaleźć po angielsku/polsku. Mam co prawda niemiecką wersję, ale nic nie rozumiem :)

Żeby nie było - metodą prób i błędów sprawdziłem już (chyba) wszystkie możliwe kombinacje ustawień i zawsze musiałem otwierać klapę bagażnika pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w MMi jest ustawienia blokowania się bagażnika, a po drugie możesz otwierać w razie potrzeby zamiast pilotem to przyciskiem który jest na drzwiach kierowcy. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emiliano12, dzięki za odpowiedź.

możesz otwierać w razie potrzeby zamiast pilotem to przyciskiem który jest na drzwiach kierowcy

W takim razie wychodzi na to, że jednak coś jest u mnie nie tak, bo przycisku na drzwiach kierowcy próbowałem na samym początku - bezskutecznie. Teraz nie mam tego za bardzo jak potestować, bo auto stoi na przeglądzie u mechanika, ale jak tylko je odzyskam to pobawię się dłużej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w MMi jest ustawienia blokowania się bagażnika, a po drugie możesz otwierać w razie potrzeby zamiast pilotem to przyciskiem który jest na drzwiach kierowcy. pozdr

Wszystko sie zgadza :wink: ....tylko avanty nie mają tego przycisku tylko sedan ma .

Inaczej jak ktos ma elektrycznie podnoszona klape .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza :wink: ....tylko avanty nie mają tego przycisku tylko sedan ma .

Myślałem, że chodziło o przycisk centralnego zamka. Miałem wcześniej Borę i tam właśnie tak to działało - przycisk na drzwiach blokował/odblokowywał wszystkie drzwi, łącznie z klapą bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza :wink: ....tylko avanty nie mają tego przycisku tylko sedan ma .

Myślałem, że chodziło o przycisk centralnego zamka. Miałem wcześniej Borę i tam właśnie tak to działało - przycisk na drzwiach blokował/odblokowywał wszystkie drzwi, łącznie z klapą bagażnika.

W A4 jest to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...