Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przejście z półsyntetyka na pełen syntetyk


bartekw2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytałem gdzieś lekture że do naszych aut powinno się lać cały czas syntetyk. Po kupnie auta cały czas od poprzedniego właściciela leje półsyntetyk. Mam dylemat czy przejść na pełen syntetyk od następnej wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj bez obaw, tylko na porządny olej z pewnego źródła,.

każde tdi powinno mieć full synt,. ''od lepszego oleju jeszcze sie silnik nie popsuł''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie byłbym taki pewny , ze przejście na pełny syntetyk jest prawidłowe . Minerał lub półsyntetyk częściowo uszczelnia silnik( nagar), natomiast pełny syntetyk rozcieńcza te dodatkowe uszczelnienia i silnik cieknie. Przeżywam to na swoim przykładzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie polonez i oleje z przed 20 lat Panie Gienku, nie raz zmieniłem klientowi nawet z 15w40 i nic się złego nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę napisać, bo jestem już po tej operacji i jestem zadowolony. Żadnych skutków ubocznych nie doświadczyłem. A mam wrażenie że silnik odżył, jakby mu się lżej zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytałem gdzieś lekture że do naszych aut powinno się lać cały czas syntetyk. Po kupnie auta cały czas od poprzedniego właściciela leje półsyntetyk. Mam dylemat czy przejść na pełen syntetyk od następnej wymiany?

Kupując auto miałem zalany 15w40 schodziłem przy wymianie na 10w40 i jeżdze obecnie na 5w40.Dodam od siebie że w starszej wersji 2.5 tdi z "odma szmacianą" olej mineralny skutecznie ją zapycha,przerabiałem to na własnej skórze ogólnie nie wspomne o turbo które równiez nie toleruje takich olejów.Polecam syntetyki do V6:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...