Treść opublikowana przez bajowsado
-
Klekot jak stado bocianów POMOCY !
No jeżeli nie wypiąłeś kostki a cały czujnik z kostką od rurki, to nic Ci taki test nie da, mało tego straciłeś tylko płyn chłodzący ze zbiorniczka i teraz trzeba dolać.
-
Klekot jak stado bocianów POMOCY !
Bo tym nie powinieneś kręcić, tam jest spinka zabezpieczająca kostkę, trzeba ją na bokach ścisnąć palcami i pociągnąć do góry. Tak jak tu na zdjęciu ściskasz dwa boki srebrnego zabezpieczenia i wyjdzie.
-
Klekot jak stado bocianów POMOCY !
Tak, dlatego że zła dawka paliwa powoduje złe spalanie (spalanie stukowe itp.), odepnij na chwilę czujnik temp. i odpal go zobacz czy się coś polepszy czy pogorszy. Generalnie bez komputera to jedyny sposób diagnozy.
-
Klekot jak stado bocianów POMOCY !
Podłącz komputer i wszystko pewnie wyjdzie. Ale ja obstawiam czujnik temperatury silnika, padł i teraz jest zła dawka paliwa i wentylatory chodzą bo są złe odczyty.
-
[2,5TDI] Problem ze sterownikiem VP44
A no nie tak, na moje oko padła pompa VP44 przez jej ciągłe zapowietrzanie, nie potrafi wysterować zaworem kąta wtrysku.
-
Rodzaje turbosprężarek 150-180
yyyy, ale to z linka to nie turbo od 2.5 TDI... Ogólnie turbo z 150 i 180KM jest takie samo.
-
Samochód zgasł i już nie odpalił
Aby wyjąć pompę nie trzeba demontować przodu. Wyjęcie samej vp to zajęcie na około 40min do 1.5h max.
-
Auto zgasło i nie chce zapalić.
Prawdopodobnie napinacze paska micro siadły, kantuje pasek i go blokuje, albo spał i go zmieliło koło pasowe. Mógł też zatrzeć się alternator, kompresor klimy, rolki... Jak nie zdejmiesz pasków i nie sprawdzisz jak pali to się nie dowiesz.
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
No dokładnie, jedynie trzeba mieć blokady. Nie dawaj komuś kto Ci to będzie robił na marker bo zrobi to zle, dlatego, że do rozrządu trzeba luzować koła zębate wałków.
-
Jaki przeływomierz ? //nie wkreca sie powyżej 2200tyś OBR
Już chyba lepiej kupić używkę oryginał. Takie śmietnikowe maxzdziry i inne potrafią jeszcze więcej kłopotów narobić.
-
Jaki przeływomierz ? //nie wkreca sie powyżej 2200tyś OBR
Teoretycznie jak już odpalił powinien jezdzić, ale te pompy same się nie odpowietrzają do końca. Najlepszą metodą jest użycie takiej pompki do układów hamulcowych http://allegro.pl/bass-polska-zestaw-do-odpowietrzania-hamulcow-i5810317802.htmlJa tym robię, ładnie zaciąga i dosyć szybko. No, ale pomińmy teraz odpowietrzanie, bo skoro pali to powinna jakoś jezdzić, ten zaworek też trzeba usunąć, sprawdzić gdzie ciągnie powietrze, no i usunąć nieszczelność,może być wadliwy filtr paliwa albo zaworek na filtrze(ten cały podgrzewacz). Najlepiej do testów pomiń całkowicie filtr paliwa i będziesz widział co się dzieje Jak będzie Ci dalej zaciągała powietrze w przewodach to trzeba szukać dalej, aż do skutku. Ja obstawiam 90% że przyczyna leży przy układzie filtra paliwa, pominiesz to i pewnie samochód ożyje. I założyłeś zawór zwrotny 10? Przecież dopływ paliwa w tym aucie jest średnicy 12mm.
-
Jaki przeływomierz ? //nie wkreca sie powyżej 2200tyś OBR
Pierwsza rzecz, wywal tą gruszkę i odpowietrz go jak należy. Może być, że ogranicza przepływ i odcina paliwo.
-
[B6 AVF/AWX] Ukręcony wałek rozrządu Autlog
Ja dalej nie wierzę, że wałek nagle się tak przetarł po pęknięciu. Albo jest coś ze smarowaniem albo mocowania wałka na panewkach 1 i 4 były przekręcone, co by wyjaśniało jego pęknięcie. Na zdjęciu widać, że ostatnie mocowanie też jest przerysowane. Może i jestem młody, ale jako mechanik siedzę w tym prawie 10 lat, od małego... I nikt mi nie powie, że takie coś powstaje w parę chwil.
-
[B6 AVF/AWX] Ukręcony wałek rozrządu Autlog
Zastanawia mnie, czemu na pierwszej panewce mocującej jest ten wałek tak mocno pościerany, albo mi się zdaje... A jeśli nie, to chyba oznacza tyle, że ktoś to za mocno poskręcał.
-
problem z katem wtrysku
Oczywiście, że grupa BS 004 i gdy na ciepłym wchodzi pozycja Late masz mieć około 2.0ATDC Ciekawi mnie natomiast to, że bardzo skacze u ciebie ten kąt, zastanawiam się czy jest dobrze naciągnięty pasek pompy wtryskowej, czy sam napinacz też jest sprawny. Osobiście już raz tak miałem, że siadł i auto klepało, nie miało mocy, kopciło i źle odpalało.
-
Słabe 2.5 TDI? Jedzie jakby miało połowe mocy
Witam, może to moje złudzenie ale coś moje 2.5 TDI nie chce jechać silnik AFB, silnik pracuje bardzo cichutko, pali na dotyk. Jedyny problem, że jakby nie ciągło. Znaczy się tak, ruszam z jedynki pełny gaz i obroty szybko idą do 5 tyś, ale nie czuć tego "kopa" jakby się miało załączać turbo. Zrobiłem logi lecz nie wiem czy dobrze, może pomożecie? Są i statyczne i dynamiczne tylko trzeba zjechac niżej. Grupa 003: http://vaglog.rtnet.pl/log_185525.html Grupa 001: http://vaglog.rtnet.pl/log_185524.html Grupa 004: http://vaglog.rtnet.pl/log_185526.html Grupa 008: http://vaglog.rtnet.pl/log_185527.html Grupa 010: http://vaglog.rtnet.pl/log_185528.html
-
Proszę o analizę logów 2.5 TDI
Witam, jak w temacie autko coś słabo przyśpiesza, silnik pali na dotyk i chodzi cichutko: Grupa 003: http://vaglog.rtnet.pl/log_185525.html Grupa 001: http://vaglog.rtnet.pl/log_185524.html Grupa 004: http://vaglog.rtnet.pl/log_185526.html Grupa 008: http://vaglog.rtnet.pl/log_185527.html Grupa 010: http://vaglog.rtnet.pl/log_185528.html
-
Seriale
Najlepszy The Walking Dead, ale wyłączyli dziady do października, a tak to na wspólnej xD
-
Wymiana rozrządu czy coś więcej w 2.5TDI?? by krzysiekgoz
A ten nieszczęsny napinacz ja naprawiłem za 25zł i podejrzewam przeżyje już te auto, zrobił mi tokarz, aktualnie przejechał na tym 60k km i jest jak nowy, czasem lepiej zastąpić oryginalna wpadkę swoim pomysłem.
-
wałki rozrządu
No pompa paść zawsze może, a wałki nie były poprawione mimo plastikowej odmy.
-
wałki rozrządu
Miały zmienione pompy na te podobno niezniszczalne No i oczywiście drobiazgi typu przepływomierz.
-
wałki rozrządu
Miały właśnie, podobno II generacja AKE jak to mówili.
-
wałki rozrządu
AFB, AKN, AKE. Mają szmaciane, pozostałe podobno już plastikowe. Tak czy inaczej ma albo 180KM albo 163KM więc odmy z tego co mi wiadomo już były plastikowe.
-
wałki rozrządu
Masz już plastikową odmę na 99% Więc teoretycznie tylko można ją zobaczyć dla świętego spokoju.
-
spadek mocy- wrazenie
Oznacza to, że ciągnie powietrze do paliwa, prawdopodobnie na filtrze, grozi to zatarciem się pompy VP i dużymi kosztami naprawy.