Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Ktore turbo wybrac GTRS k04-15 i kilka pytan


labek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z turbem bo do konca niewiem co trzeba przerabiac pod to turbo ktore znalazlem, wiem jakie turba maja potencjaly i ze k04 pasuje PNP, chodzi bardziej o te dwa gtrsy ktore pokaze co dokladnie trzeba pod nie przerobic zeby je wpasowac do AEBa.

http://www.atpturbo.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=ATP-VVW-151&Category_Code=VVWTK

http://www.034motorsport.com/product_info.php?cPath=21_102&products_id=267

http://www.034motorsport.com/product_info.php?cPath=21_102&products_id=268

i jeszcze w razie czego na jakiej stronie moge znalezc k04-15 bo na http://www.kineticmotorsport.com/products/BorgWarner_K04_015_Turbocharger-37-143.html

tej stronce jest out of stock :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja koleny juz raz napiszę, że kupując kompletny kit GTRSa Ar 60 będziesz mógł uderzyć w 250/260/270/280 KM bez żadnego problemu. Nawet 300KMale to już z innym kolektorem i zasysem powietrza.

Kupując kit masz w zestawie wszystkie części i przewody potrzebne do montażu...

GT2X to turbo przestarzałe, chłodzone tylko OLEJEM, które będzie bardzo obciążało sprzegło i korby...beznadziejne jednym słowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja koleny juz raz napiszę, że kupując kompletny kit GTRSa Ar 60 będziesz mógł uderzyć w 250/260/270/280 KM bez żadnego problemu. Nawet 300KMale to już z innym kolektorem i zasysem powietrza.

Kupując kit masz w zestawie wszystkie części i przewody potrzebne do montażu...

GT2X to turbo przestarzałe, chłodzone tylko OLEJEM, które będzie bardzo obciążało sprzegło i korby...beznadziejne jednym słowem

Wiem wiem caly czas sie nad wym zastanawiam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodzone tylko wodą

lol - chyba tylko olejem :mysli:

no pewnie, że pomyłka :naughty:

CHłODZONE TYLKO OLEJEM :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT2X to turbo przestarzałe, chłodzone tylko OLEJEM, które będzie bardzo obciążało sprzegło i korby...beznadziejne jednym słowem

A co ma piernik do wiatraka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka?

Nie rozumiem ? :decayed:

Co ma turbina do korb?

Co ma Turbina do sprzęgła?

To wszystko zależy od tego jak będzie soft napisany. Czy będzie z dołu koksa dowalał, czy łagodniej wchodził. Obojętnie czy to będzie GTRS, GT2X, czy GT28RS na każdym tym turbo można bardziej lub mniej obciążyć cały silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka?

Nie rozumiem ? :decayed:

Co ma turbina do korb?

Co ma Turbina do sprzęgła?

To wszystko zależy od tego jak będzie soft napisany. Czy będzie z dołu koksa dowalał, czy łagodniej wchodził. Obojętnie czy to będzie GTRS, GT2X, czy GT28RS na każdym tym turbo można bardziej lub mniej obciążyć cały silnik.

Gregory znowu masz braki. Poczytaj trochę o turbawach i strojeniach na streecie. Na gt2X z maluteńkim westegatem nie masz praktycznie możliwości aby ona się szybko nie wkręciła...nawet jak doładowanie bedzie ustawione na 0,5 bara to walnie więcej (przypominam ci przy jakim cisnieniu otwiera się twoja klapa 14psi) takie doładowanie przy niskich rpm daje po pupie korbom jak sprzegło dostaje...na gt2x pierdzielnisz pnad 300Nm przy 3000rpm... :kox: zdrowe to to nie jest :tongue4::wink4::decayed:

na gtrs i wyżej nie wkręci się tak szybko więc nie bedzie takiego obciążenia... dostajesz ponad bar dopiero przy jakis 3800rpm :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem się coś dowiedzieć o GT2X i napisałem temat to każdy milczał, a na sr.pl praktycznie nie ma tematów o GT2X, chyba nikt tego nie zakładał wogóle. Dowiaduje się dopiero teraz jak już kupiłem o minusach tego turba. "Aaaaa idz pan w h** z taką robotą"

A czym się różni GTRS od GT2X oprócz chłodzenia wodą, chyba tylko gruszką. Bo konstrukcja jest taka sama P&P.

GT2X też można przecież ustawić, że będzie pózniej ładowało.

+

Poza tym to minusy tego turba co niektórzy już znają, pora aby poznać plusy :)

Szukałem turba które będzie z samego dołu ładowało no więc takie mam, jestem pozytywnie nastawiony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem się coś dowiedzieć o GT2X i napisałem temat to każdy milczał, a na sr.pl praktycznie nie ma tematów o GT2X, chyba nikt tego nie zakładał wogóle. Dowiaduje się dopiero teraz jak już kupiłem o minusach tego turba. "Aaaaa idz pan w h** z taką robotą"

A czym się różni GTRS od GT2X oprócz chłodzenia wodą, chyba tylko gruszką. Bo konstrukcja jest taka sama P&P.

GT2X też można przecież ustawić, że będzie pózniej ładowało.

+

Poza tym to minusy tego turba co niektórzy już znają, pora aby poznać plusy :)

Szukałem turba które będzie z samego dołu ładowało no więc takie mam, jestem pozytywnie nastawiony :good:

ja namawiałem na gtrsa.... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiałeś, ale też nie odradzałeś GT2X.

Od straszenia to są wilki w lesie :tongue4:

Ten GTRS to to samo co GT2X, tylko nie ma chłodzenia wodą, które jest niepotrzebne jeśli kierownik ma rozum.

Poza tym mój programista mówi, że poradzi se z tą turbiną :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiałeś, ale też nie odradzałeś GT2X.

Od straszenia to są wilki w lesie :tongue4:

Ten GTRS to to samo co GT2X, tylko nie ma chłodzenia wodą, które jest niepotrzebne jeśli kierownik ma rozum.

Poza tym mój programista mówi, że poradzi se z tą turbiną :kox:

wierz mi to nie jest to samo :naughty:

porównach wirniki, mapy kompresorów,AR...

jedyne co mają takie samo to wejście aby podpasowac pod seryjny kolektor... :kox:

gdzie stroisz? i czy na seryjnym ECU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...