Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ A4 B5 1,9 TDI AJM ] Problem z przerywaniem (dławieniem) podczas przyspieniania


Dreger

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pojawił mi się następujący problem. Otóż w moim A4 B5 1,9 AJM podczas przyspieszania występuje zjawisko jakby chwilowego przerywania, dławienia się silnika. Naciskam na gaz auto zaczyna przyspieszać i nagle dławi się, przerywa, po chwili jedzie gładko dalej i następnie znowu to samo.

Pojechałem do mechanika, podpiął komputer, nie wyrzucił żadnych błędów, następnie jazda i mechanik zaobserwował dziwne dawki paliwa, zalecił wymianę przepływomierza. Kupiłem nowy Boscha wymieniliśmy, potem jazda i dalej ta sama usterka. Co się okazało prawdopodobnie wadliwe jest działalnie klapy gaszącej. Może to być usterka wiązki elektrycznej odpowiedzialnej za sterowanie klapą gaszącą, albo wadliwe działanie elektrozaworu odpowiedzialnego za działalnie klapy gaszącej problem z przerywaniem ustąpił dopiero kiedy mechanik wyjął i zaślepił przewód prowadzący do klap. Czyli jakby wyłączył je. Teraz auto jedzie bez przerywania i dławienia.

Pojawił się problem, ż podczas gaszenia silnika czuć jakby takie drganie silnika przenoszące się na karoserię. Ale zapala i jeździ normalnie.

I teraz pytania są takie:

Co może być przyczyną tego, że klapa gasząca nie działa tak jak powinna?

Czy można bez nich jeździć bez szkody dla silnika?

Czy silnik pracuje bez niej normalnie, ma normalną moc itp.?

Bo chyba wydaje mi się jakby był troszkę słabszy.

pozdrawiam

---------- Post dopisany 25-07-2013 at 08:17 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2013 at 22:01 ----------

Koledzy czy ktoś podpowie? W powyższej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zobacz czy ta gruszka od sterowania klapa działa poprawnie. najlepiej podepnij do wezyka strzykawke i zaciągnij zobaczysz czy to chodzi sprawnie jeżeli tak to przed tą ,gruszka, silownikiem jest zaworek sterujacy moze on nawala . W moim przypadku w tej czarnej gruszce pekla membrana i nie gasiło .Aha i bez klapy możesz jezdzic spokojnie jeżeli będzie otwarta. jedyna wada to telepanie silnikiem przy gaszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy podczas dlawienia i przerywania zapala sie kontrolka silnika chodzi mi o swiece czy cos. Mialem taki przypadek ze zimny lut byl w sterowniku silnika i takie sprawy sie dzialy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ale problem już jest rozwiązany. Gruszka jest ok, było natomiast zwarcie w wiązce elektrycznej sterującej zaworem gruszki. Elektryk przelutował styki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...