Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 1.9TDi/AVF] Trudności z uruchomieniem silnika rano.


tobi9988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest tu podobny temat ale dotyczący B5 i innego silnika więc założyłem nowy.

Mój problem dotyczy problemu z uruchomieniem auta ale tylko rano. Usterka wystepuje czasami a objawia się tym iż przy pierwszym przekręceniu klczyka auto kręci i już prawie "chce zapalić". Miałem kiedyś taki efekt w starym dieslu jak były uszkodzone świece żarowe. Jednak w tym przypadku nie są to świece ponieważ to sprawdziłem.

Na dużym przeglądzie zwracałem na to uwagę jednak auto było podobno za ciepłe aby sprawdzić wszystkie parametry. :?:

Powiedziano mi tylko że jakiś czujnik temperatury wskazuje inną temperaturę niż powinien. Różnica wynosiła podobno 6 stopni. Jednak nie można było tego sprawdzić właśnie ze względu na to iż auto było rozgrzane.

Czy ktoś może mi powiedzieć o jaki czujnik temperatury chodziło ? Gdzie on jest ?

Może go kupić i wymienić ?

Chyba będę musiał kupić VAG'a :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano mi tylko że jakiś czujnik temperatury wskazuje inną temperaturę niż powinien. Różnica wynosiła podobno 6 stopni. Jednak nie można było tego sprawdzić właśnie ze względu na to iż auto było rozgrzane.

to jak sprawdzili tę różnicę 6 stopni ? :???:

Może być czujnik temperatury właśnie (podaje temperaturę silnika do komputera)

numer : 059 919 501 A

A może zawór odpowietrzania paliwa ? lmatys ostatnio to przerabiał :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzili różnicę tego nie wiem. Wiem tylko że zdjęli górną plastikową osłone silnika i coś sprawdzali niedaleko zbiornika z płynem chłodzącym.

Ten czujnik jest w tamtych rejonach ?

Zawór odpowietrzania paliwa :?: Efekt byłby taki sam :?:

Ta usterka nie wystepuje codziennie rano. W ciągu tygodnia pojawia sie raz maksymalnie dwa razy. Nie potrafię "wyczuć" jakiejś zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby chodzilo o problemy g62/termostat?? hmm ale jaki zwiazek to by mialo z odpalaniem

G62 źle poda temperaturę do kompa, więc może być zmieniona dawka paliwa...

ale nie sądzę, że to jest przyczyna problemów u tobiego.

tobi9988, a nie skacze Ci czasem wskazówka temperatury ?

Trochę mało danych :) więc zgadywanie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawyży temperaturę o 6 stopni to zapewne może to spowodować problemy z odpaleniem. Tak jak napisał pre_pl komputer zmniejszy dawkę rozruchową. Jeśli masz pewność że czujnik jest uszkodzony to myślę że warto go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może być zmieniona dawka paliwa...

tia, ale przyz zanizonej temp bedzie zwiekszona dawka czyli no problem z odpalaniem

ale masz racje to jest gdybanie i loteria. kolegotobi9988, proponuje podjechac na spocik warszawski, lukas to wyreza...w notatniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, a usterką jak się u mechanika okazało był zanieczyszczony filtr paliwa (dostawało się powietrze do kładu paliwowego) mechanik założył przeźroczysty wężyk przy dojściu paliwa do pompy wtryskowej i po dłuższym postoju zbierało się w nim powietrze

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 22-12-2006, 08:03 ]

kolego zapraszam do przeczytania regulaminu oraz do działu Newbie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie temperatura mi nie skacze. Generalnie silnik i auto zachowuje się wzorowo poza w/w objawami raz na kilka uruchomień silnika rano.

Po prostu nie wypada aby takie auto "kaszlało" rano jak jakiś zwykły fordzik :???:

Sprawdzę ile kosztuje taki czujnik i pewnie trzeba będzie wybrać się na taki warszawski spocik :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyeliminowac motyw czujnika temperatury nalezy postąpić zgodnie z opisem w zeszycie serwisowym Audi:

Kontroli dokonujemy po nocy - chodzi o wyrównanie temperatur:

- podłaczyć VAG`a do samochodu

- skontrolować temperaturę w dolocie

- skontrolować temperaturę silnika

- skontrolowac temperaturę otoczenia

Wszystkie wartości muszą być prawie identyczne. Jeśli temp wskazywana w 01/007 ostatnia pozycja (coolant temp) znacząco odbiega od pozostałych (intake temp) - mamy winowajcę.

Temp paliwa nie porównujemy.

Niemniej - jeśli czujnik będzie totalnie padnięty (przerwa w obwodzie lub zwarcie) w bloku odpowiedzialnym za błedy (02) pokaże się bład czujnika G62 i nie pozwoli się wykasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...