Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zapach oleju z nawiewu


ino_hizo2

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam znowu problem. Jak jeżdżę jak prawdziwy emeryt wszystko jest w najlepszym porządku. Ale dzisiaj trochę mi się spieszyło i przydusiłem dziada ze 150 km/h przez kilkanaście kilometrów, to po zgaszeniu silnika i po włączeniu nawiewu po jakich 2 minutach czuć zapach oleju z nawiewu. Po kilku minutach ten objaw już ustępuje i wszystko wraca do normy. Obejrzałem silnik i nie ma nigdzie żadnego wycieku, nawet grama oleju. Ma ktoś może pomysł co to u diabła może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej A4 B5 też raz na jakiś czas czuć olej z kratek. Ale nie jest to zapach oleju silnikowego, tylko tego oleju co smaruje pompę klimatyzatora. Na wiosnę wymieniałem dziurawą chłodnicę klimy (skraplacz) to wiem jaki jest charakterystyczny zapach tego oleju. Klima została sprawdzona pod kątem szczelności i nabita. Chłodzi bardzo dobrze, z kratek przy 30stC na zewnątrz po kilkunastu minutach jak ustawię na min. leci powietrze 7-8stC. Ale ten zapach mnie niepokoi. Jak wsiadam do auta to lekko czuć ale po kilkunastu minutach wentylatora nadmuchu zapach z auta znika. Czasem jest intensywny czasem lekko tylko odczuwalny lub w ogóle nic nie czuć. Każdy następny przestój samochodu to loteria, będzie czuć albo nie będzie. Czasem nie czuć przez tydzień.

Obawiam się że to może być nieszczelne połączenie parownika z rurkami bo gdyby to była dziura to by śmierdziało cały czas. Połączenia są skręcane i uszczelniane takimi malutkimi oringami. Prawdopodobnie zależnie jak się coś tam ułoży to jest szczelne albo nie. Tylko pytanie czy da się bez dużej demolki dostać do niego i sprawdzić to połączenie. Skoro czuć olejem to powinno być tłuste w miejscu wycieku. Na wiosnę jak był wpuszczany gaz z kontrastem to pokazało się tylko na chłodnicy która sam wymieniłem. Starałem się jak najkrócej trzymać obieg otwarty aby osuszacz nie padł oraz utrzymać maksymalną czystość. Mojej roboty co do wymiany chłodnicy jestem pewien na 100% z resztą ten charakterystyczny zapach nie miałby jak dostawać się z przodu silnika do kratek nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odma pękła i olej wyrzuca i zapach idzie w kanały klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...