Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak to jest ze sprowadzaniem?


truckmaniac

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze probuja dziury budzetowe latac to by sobie zmiejszyli pobory :tongue4: i diety to by sie wszystko zalatalo same

Problem w tym, że diety właśnie chcą sobie podnieść :wallbash: :wallbash: :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprowadzenie samochodu z uszkodzoną skrzynią biegów, stukniętym przodem etc. To przy opłacie akcyzy potrzebna jest opinia rzeczoznawcy. Kuzyn sprowadził sobie passata ale z uszkodzonym silnikiem, w Polsce urząd celny wycenił samochód na 18.000 zł. On nie zgadzając się z tym poszedł do znajomego rzeczoznawcy zrobił wycenę, przedstawił kwit potwierdzający wartość 9,700 zł :) W teorii urząd ma prawo powołanie własnego rzeczoznawcy, jednak nie zrobił tego :good:

Jeśli chodzi o samą cenę sprowadzenia wychodzi mniej więcej tak samo jak byśmy zakupili samochód w Polsce z tym że masz samochód w o wiele lepszym stanie :)

Odnośnie 2% podatku :) Musisz w urzędzie Skarbowym wnieść opłatę za zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT. Takie zaświadczonko nazywa się VAT-24 i kosztuje jedyne 160 zł:)

Z dodatkowych kosztów jakie jeszcze ponosimy to opłata recyklingowa, urząd komunikacji i ich posrana karta pojazdu (W sumie w urzędzie komunikacji zostawiłem 250 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodatkowych kosztów jakie jeszcze ponosimy to opłata recyklingowa, urząd komunikacji i ich posrana karta pojazdu (W sumie w urzędzie komunikacji zostawiłem 250 zł)

Opłata recyklingowa 500zł + okolo 250 tablice i dowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zaświadczonko nazywa się VAT-24 i kosztuje jedyne 160 zł:)

Kur... to jest wlasnie najlepsze pameitam ...VAT-24 zwolnienie z VATU kosztujace 160zl no to tylko tu mozna wymyslec...zawsze trzeba cos zaplacic zeby bylo na druki na drukarke na to zeby pani w nosie podlubala sobie na to zeby US sie pasl elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opłat, to faktycznie. Nawet w Erze tak nie ma :P

W sumie autko wyszło mnie nawet drożej niż w kraju, ale ch.j tam. Przynajmniej wiem, że nikt go nie pospawał z czterech innych :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak konkretnie teraz wyglądają wszystkie opłaty do pełnego zarejestrowania na auto z Niemiec,

i na jakich tablicach najlepiej sprowadzić (czerwonych czy żółtych) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak konkretnie teraz wyglądają wszystkie opłaty do pełnego zarejestrowania na auto z Niemiec,

i na jakich tablicach najlepiej sprowadzić (czerwonych czy żółtych) ??

tablice w niemczech :

żółte są tansze (ja placilem kolo 100E ) i nie trzeba TUV zeby wracac na kolach. ale tylko na 5 dni wazne. na czerwonych mozesz troche pojezdzic...

koszta...

1. zakup auta:)

2. urzad celny 17 zl za wniosek plus akcyza ( 3% wartosci auta - nie mylic z kwota na fakturze:) - dla pojemnosci popnizej 2.0 i 13,6 % dla auta powyzej 2.0 )

3. urzad skarbowy - 160 zl oplaty za stwierdzenie ze nie musisz nic placic :polew: :polew:

4. urzad komunikacji - 500 oplata recyklingowa. i reszta oplat (za tablice, naklejki, druczki itp itd) pewnie kolo 400 zeta... tego samego dnia OC i jazda... no i AC warto na nasza ulubiona marke miec:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !! Panowie mam tekie pytanie jak to jest ze sprowadzeniem auta z belgi? chce kupic vw polo 2000r 1.4 w cenie 3500e oczywiscie nie jade w ciemno tylko z ogloszenia z prywatnych rak!!!mam w brukseli rodzine(oczywiscie perfekt znaja francuski) i chcialbym sie dowiedziec jakie papiery musze dostac od sprzedajacego,oraz jakie tablice,ubezpieczenie ogolnie wszystko zeby z belgi wrocic autem na kolach do pl , i chcialbym sie dowiedziec jakie sa koszty zalatwienia w belgi tych wszystkich niezbednych zeczy!!! oraz koszty zwiazane z rejestracja auta w pl!!! z gory dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rodzinę to niech się oni dowiedzą u źródła, a opłaty w Polsce,l w moim poprzednim poście masz kalkulator i listę formalności do załatwienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rodzinę to niech się oni dowiedzą u źródła, a opłaty w Polsce,l w moim poprzednim poście masz kalkulator i listę formalności do załatwienia

wiesz wolalbym wiedziec od kogos kto niedawno przywozil auto z belgii, zeby byc w 100% pewny co i jak zalatwic,bo moja rodzina nidy nie sprowadzala samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto U Niemiaszków, Auto sprowadzone od wujka Sama zza wielkiej Wody,do Niemiaszków i Ja kupiłem Je Od Niemiaszka, ubezpieczyłem na dwa weekendy, i wio koniku ku Ojczyźnie, a do urzędów, ażeby sprawiedliwości stało się za dość.NO I CO> ŁEB w MUR. A Jego Wysokość Urzędnik Państwowy Wielkiego Urzędu Komunikacji (w du.ę J.b.ny) przemiłym głosem raczył przemówić do mnie A gdzie KUR>A brief .Pomóżcie jak wybrnąć z tej opresji.W tym stanie USA z którego jest Autko nie dawali żadnych kart pojazdu ani książek.Co można zrobić.Pleasuję o pomoc hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprowadzę autko i nie chcę go na siebie rejestrować tylko opchnąć co zrobić żeby przepisac na klienta, czy na żółtych tablicach i czerwonych jest tak samo z tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto U Niemiaszków, Auto sprowadzone od wujka Sama zza wielkiej Wody,do Niemiaszków i Ja kupiłem Je Od Niemiaszka, ubezpieczyłem na dwa weekendy, i wio koniku ku Ojczyźnie, a do urzędów, ażeby sprawiedliwości stało się za dość.NO I CO> ŁEB w MUR. A Jego Wysokość Urzędnik Państwowy Wielkiego Urzędu Komunikacji (w du.ę J.b.ny) przemiłym głosem raczył przemówić do mnie A gdzie KUR>A brief .Pomóżcie jak wybrnąć z tej opresji.W tym stanie USA z którego jest Autko nie dawali żadnych kart pojazdu ani książek.Co można zrobić.Pleasuję o pomoc hej.

brief to chyba raczej dokument niemiecki :)

Ja z briefem mialem jazy poniewaz kupilem samochod od wujka z niemiec i dostalem go na niemieckich blachach urzytkowych ...

musialem oddac 2 briefy do naszego UK. I mowie im to sa tablice urzytkowe - musze miec 2 brief do wyrejestrowania auta tam (dla potwierdzenia ksero naszego dowodu rejestracyjnego) na szczescie w niemczech nie pracuja kretyni i nie potrzebowali tych briefow wystarczyly ich ksera + ksero naszego dowodu + tlumaczenie przysiegle tegoz dokumentu i bez problemu...

polska - kraj absurdow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo na zółtych jak i na czerwonych sie robi jedynie na czerwonych jak by sie ktos czepial dalczego ty jestes w brifie a ktos inny na umowie to koles gada ze ty byles tylko przewoznikiem i gra gitara.

mam auto po oplatach gotowe do rejestracji, ale jak sie okazuje w naszym pieknym kraju bede musial placic drugi raz akcyze jak te auto sprzedam przed rejestracja. czy jest sposob zeby tego nieplacic oczywiscie nie rejestujac auta? wogole jak oni dojda do tego ze mam to zaplacic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo na zółtych jak i na czerwonych sie robi jedynie na czerwonych jak by sie ktos czepial dalczego ty jestes w brifie a ktos inny na umowie to koles gada ze ty byles tylko przewoznikiem i gra gitara.

czyli jak sprowadzę i w briefie będą moje dane, a autko sprzedam przed rejestracją to klient powie tylko, że byłem przewoźnikiem i zarejestruje auto na siebie ?? tak na słowo coś mi się wierzyć nie chce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie jest piszesz kolesiowi umowe miedzy kupujacym od ciebie auto a jakims niemcem lub komisem w niemczech i wszystko. Ty byles przewoznikiem a on jest wlascicielem i raczej wogole nikt sie nic niepyta dlaczego tak jest a nie inaczej ale jako cos to mowi sie ze gosc z brifu byl przewoznikiem i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z ubezpieczeniem na żółte tablice ?? da rade wykupić u nas czasowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...