Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju z nietypowego miejsca?


McCoob

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, prawie że od kupna samochodu mam problem z tym wyciekiem przez który cały silnik mam w oleju, chciałbym w końcu znaleźć rozwiązanie

dla tego problemu i umyć silnik. Czym jest spowodowany ten wyciek? czy ta rurka, która idzie w dół silnika ma być luźno założona czy ma być zaciśnięta opaska jak na foto? BTW i tak ta opaska nic nie daje... Z tamtąd tylko olej ucieka bo uszczelkę pod pokrywę rozrządu zmieniałem ok. 30k km temu (Victor Rainz). Jest na to jakieś rozwiązanie? Samochód bierze ok. 0,5l oleju od wymiany do wymiany (10k km) a leję 0W40 więc myślę, że pół tego co muszę dolać ucieka przez to miejsce. Z góry dzięki za odpowiedzi.

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejesz 0w 40 ? Zdemontuj zawór odmy i namocz np. w oleju napędowym na parę godzin potem przedmuchaj być może membrana zablokowana. Zmień wężyki od przelewów bo z tego co widać na zdjęciu to ich służba dobiega końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, leję 0w40 Mobil1 specjalny do diesli z turbiną. Wężyki przelewowe mają tylko zniszczone te materiałowe oploty.

Czyli muszę zdemontować ten cały czarny pierdolnik i namoczyć? A nie lepiej od razu to wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że możesz kupić nowy zawór odmy ale wężyki też wymień, skoro osłony popękały to guma również ma już dość. Koszt paru złociszy a głowa spokojna bo w razie pęknięcia silnik zalany olejem napędowym smród w aucie a jak jesteś w trasie i nie masz co założyć to zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...