Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wezwanie do zapłaty ze strefy płatnego parkowania


AdoKrycha007

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś wezwanie (za zw.potwierdzeniem odbioru, nie było mnie w domu, odebrał kto inny :facepalm: ) od ZIKITu do zapłaty za niezapłacone dwa parkowania w strefie płatnego parkowania w Krakowie z 2010 roku :naughty: w sumie chcą ode mnie stówkę z groszami. :polew: W liście info z danymi moimi i auta oraz nr zdarzenia, bez fotek, i info że mam 7 dni na zapłatę, albo będzie egzekucja komornicza :decayed:

Pytanie czy da się jakoś z tego płacenia wymigać? Niby jest info, że mogę się odwołać i pokażą mi dokumentację (jaką nie podali, ciekawe czy będą foty?), a jeśli tak to czy mogę parzyć jana, że to nie ja tam parkowałem, nie pamiętam, itp? Szkoda stówy za darmo im dawać :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o zdjęcia ponieważ nie przypominasz sobie takiego zdarzenia - nie pamiętasz czy w ogóle byłeś w Krakowie. Jak Ci nie przyślą to znaczy że pewnie ich nie mają, a to oznacza tyle, że mogą Cię cmoknąć w cztery litery ponieważ ich obowiązkiem jest udowodnienie, że nie zapłaciłeś za parking..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest w liście info że zgodnie z ustawą bla bla bla, że to jest 5 lat ważne.

ok, pytanie co jesli się okaże że mają foty? (bo ja wiem że tam parkowałem :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tez na regulamin strefy płatnego parkowania - wydaje mi się, że czas jaki upłynął gra już na Twoją korzyść :)

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:32 ----------

Dostałeś wezwanie do zapłaty na tą stówę, czy jakąś mniejszą kwotę + odsetki ?

Napisz wyjaśnienie, że to nie Ty parkowałeś w tym miejscu - nie pamiętasz również, kto w tym momencie korzystał z Twojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stówę - Płatne parkowanie - Strefa skasowali mnie 2 x 50 zeta za ta sama ulice, oba w marcu 2010 r.

i na bank jest to ważne do 5 lat od momentu zdarzenia - jest uchwała - Przedawnienie opłaty dodatkowej za brak opłaty za parkowanie | Doradztwo Prawne PAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepej iśc do nich i zacząc od tego żeby mi pokazali foty? jak nie mają, to po temacie - powiem im do widzenia. a jak mają, to wtedy napisac odwołanie ze nie ja korzystałem z auta i nei ja tam zaparkowałem, bylo to dawno wiec nie pamietam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj mnie jeśli inni płacą za strefę np .ja regularnie bo mam abonament i innym szkoda wrzucić 3 zł to niech potem się nie wymigują że szkoda 100zł .Jeśli inni płacą za strefę to niestety musisz się liczyć z mandatem jak ci sie nie chciało iśc po bilecik .Tyle na ten temat z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich wezwań uzbieralem na ponad 1000zł.To jest tzw."opłata dodatkowa" a nie mandat i po 5 latach się przedawnia.Zapłaciłem chyba za 4,przysyłają kolejne wezwania i za każde jest 2,20 odsetek.

Uzbieralem to jeżdżąc do pracy,i co miałbym płacić 50 zl bo do roboty przyjechalem?Nie wiem jak u Ciebie ale w W-wie robią zdjęcia czy jest kwitek oplacony.

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale opowiadają Ci głupoty.

tak to działało kiedyś...teraz za to się zabrali...

nie wpłacisz im to idą do sądu z fotkami - które mają na 100% i dostają zaocznie wyrok i odrazu nakaz - i przychodzą do Ciebie do domu po 50 kilka złotych od sztuki. Nawet jeśli jestes z innego miasta to przerzucą to do Twojego urzędu miasta...

lepiej zapłacić bo w przeciwnym wypadku i tak za kilka/kilkanascie dni bedziesz musial zaplacic tyle ze kolo 120zł

p.s. Twoja teoria na temat tego ze nie parkowales Ty tylko kowalski tutaj się nie sprawdzi...tu nie masz pkt itd

placi wlasciciel samochodu bo jak wyzej to nie mandat tylko opłata...a to ich juz nie interesuje kto i dlaczego.,

p.s.2 nie są to suche fakty czy teoria ktorej tak wiele na tym forum, tylko mieszkam w Krk i mialem juz takie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiec tak, mieszkam w Krakowie i niedawno dostałem takie wezwanie jak Ty, byłem pokazali mi dwie foty sprzed 4 lat, moje byle auto, zapłaciłem cos ponad stowe, rozmawiałem z tym pracownikiem do 5 lat jeżeli Cię nie wezwa przedawnienia się wcześniej niestety trzeba zapłacić.

Poprosiłem pana żeby mi sprawdził czy nie mam jeszcze jakiś świeżych fotek okazało się że mam sprzed 2 i 3 lat ale wezwanie dostane pewnie przed upływem 5 lat,

Żadne odwołanie nic nie da, dawno temu tak było jak nie mieli wglądu do bazy danych adresowych teraz mają,

---------- Post dopisany at 08:50 ---------- Poprzedni post napisany at 08:44 ----------

Pracę mam w strefie płatnego parkowania, wiec wiem co mówię, od roku mam identyfikator i mam to w d.... e ;-) niestety jest on na auto wiec Ci nic z niego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie płać i wskaż tego co kierował autem w ten dzień, a przecież nie byłeś to ty :wink:, jest to zgodne z orzeczeniem NSA oraz dziennikiem ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie płać i wskaż tego co kierował autem w ten dzień, a przecież nie byłeś to ty :wink:, jest to zgodne z orzeczeniem NSA oraz dziennikiem ustaw.

Czy wskaże kogoś czy siebie zawsze i tak trzeba zapłacić, nie ma to znaczenia nie jest się w stanie wymigac niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...