Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Radia ze wzmacniaczem i subwooferem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Radio samochodowe Blaupunkt MP35, głośniki oryginalne z przodu oraz dwa głośniki 6x9 Magnat LS 693, niedawno sprawiłem sobie wzmacniacz Blaupunkt EMA 260 oraz skrzynię basową Blaupunkt EMb 1200 rzecz jasna chcę to podłączyć wszystko w moim audi tylko nie wiem jak :D bardzo bym był wdzięczny jakby mi ktoś to łopato-logicznie wytłumaczył, przesyłam zdjątka podzespołów które posiadam.

WP_20130805_001.jpg

WP_20130805_005.jpg

WP_20130805_006.jpg

d4cd2cf3af03c.jpg.html>WP_20130806_003.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d4cd2cf3af03c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem jest wyciągnięcie sygnału z górnej kostki (tej niestandardowej) i poprowadzenie go Cinchem do wzmaka. Na radiu powinny być opisane Piny.

Tobie są potrzebne 3 LR i RR i masa (jest to sygnał do wzmacniacza). Z zasilania anteny puść REM - czyli sterowanie wzmacniaczem

A tak naprawdę zmień radio. Poczujesz różnicę. Kup tylko coś markowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się.Można powiedzieć, że dostałem w caritasie takie głośniki

lg_618.jpg

Mam niewielki problem.Dla was pewnie śmieszny.Są tam gwizdki i 16,5cm oraz po dwie chyba zwrotnice.Mam wzmaka i saba.Są na dole w linku o mojej OOOO.Wzmak ma 4 kanały.Poprawcie mnie jakby co.Od wzmaka jadę do 16,5 jedną zwrotnicą, a od 16,5 do gwizdka drugą?Czyli dwie zwrotnice na stronę?Tak one wyglądają

lg_615.jpg

lg_616.jpg

I jeszcze jedno pytanko.Pod pierwsze wyjście ze wzmaka mam podłączony sub a pod grugie te 16,5.Myślałem,że skoro są 4 wyjścia to powinienem podłączyć powiedzmy lewą stronę pod 2 wyjście, a prawą pod 3.W ten sposób nie działają.Jest ok gdy oba są podłączone do 2 wyjścia.Rozjaśnijcie czy coś po...pie.

---------- Post dopisany 13-08-2013 at 22:21 ---------- Poprzedni post napisany 07-08-2013 at 21:22 ----------

W tym dziale ciężko o podpowiedź.Na szczęście jest odpowiedni człowiek.Do Ciebie Arku.Zdjęcia tych chyba zwrotnic

CAM00036.jpg

CAM00037.jpg

CAM00040.jpg

jak widzisz taka sama jest z oznaczenie subwoofer i tweeter.Jak podłączam mostkiem jak pisałeś to skrzynia mi nie działa.Tak jakby ch 3 i 4 nie działały.Nie kumam.Tak wogóle to te duże głośniki przerywają mi.Tzn. raz działają a raz nie.Dla pewności zdjęcia jak podłączyłem

CAM00028.jpg

jak będziesz mógł rozmawiać do daj znać zadzwonię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na każdym kablu od głośnika jest ta pseudo zwrotnica to robisz tak.Bierzesz jeden woofer i tweeter ,który powiedzmy będzie grał na lewej stronie,spinasz plus z plusem i podłączasz pod CH1 + ,później miunus z miunusem i podłączas pod CH1 -.W ten sposób na pierwszym kanale wmzacniacza masz lewą stronę.Robisz to samo dla prawej wpinając się pod CH2.W instrukcji od wzmacniacza bądź naklejce pod nim powinieneś mieć instrukcję jak go zmostkować.Czyli wykorzystać moc dwóch pozostałych kanałów do zasilania Suba. Na ogół podłącz się plus suba na CH3 a mins na CH4 i przestawia zworkę,ale tu koniecznie trzeba instrukcji ze wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...