Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy można zasilać telefon kablem USB z samochodowego radia?


pit-er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy takie pytanie, w skrócie:

- mam telefon/smartphone, a na nim zainstalowaną nawigację

- mam kabel microUSB - USB do telefonu

- mam w samochodzie radio z wejściem USB

- NIE mam kabla microUSB - wejście do zapalniczki

Jak wiadomo, włączenie danych po sieci i GPS w telefonie dość szybko go rozładowuje. Wiadomo też, że ładowanie przez USB nie jest tak wydajne jak normalnie z gniazdka, ale zawsze chociaż trochę to nasze urządzenie podtrzyma.

Czy bezpieczne, szczególnie dla radia i samochodu, będzie podłączenie telefonu przez USB do radia? Czy są jakieś przeciwwskazania ze względu na układ elektryczny samochodu?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc!

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że możesz, ale nie każdy smartphone będzie się ładował - Samsung Galaxy Note II na przykład nie podładujesz (zwłaszcza z włączoną nawigacją) gdyż potrzebuje na wejściu 2A :wink:

Jeśli tylko Twój smartphone się ładuje to nie ma żadnych przeciwwskazań, to tak jakbyś miał go podpiętego kablem USB do kompa (w wielkim skrócie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam służbówkę S4 (osobiście w życiu nie wydałbym tyle pieniędzy na telefon :) ). Normalnie bateria trzyma mi ok. 3 dni przy zwykłym użytkowaniu, ale teraz mam do pokonania ok. 400 km z włączoną nawigacją i zastanawiałem się czy nic się tam z radiem nie stanie. Ładować się nie musi, aby w miarę chociaż się podtrzymał lub przynajmniej wolniej rozładowywał :)

Dzięki za szybką odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, ostatnio sam tak ładowałem w trasie i fakt faktem bateria ładuje sie bardzo powolutku, ale zawsze starcza na podtrzymanie fona przy życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie dobrze czy Ci się będzie ładował bo ja mam tak że napięcie w radiu w porcie USB jest tylko w tedy gdy mam w radiu odpalone odczyt z USB. Inaczej napięcie zanika i przestaje ładować :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie dobrze czy Ci się będzie ładował bo ja mam tak że napięcie w radiu w porcie USB jest tylko w tedy gdy mam w radiu odpalone odczyt z USB. Inaczej napięcie zanika i przestaje ładować :facepalm:

fakt, muszę sprawdzić, bo jeżeli będę miał do wyboru albo podtrzymanie nawigacji, albo słuchanie muzyki, to już zainwestuje te parę złotych w jakąś ładowarkę w stylu tej, którą podał riddick74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...